Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN COURIER All 356,147.00 48 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Vlore (3737) ALBANIAN COURIER Vlore 53,308 2012-02-21 2012-02-22 592146012012 BASHKIA 2146001 SHERBIM POSTAR DHJETOR 2011 FAT 19373
Drejtoria e Pyjeve Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,800 2012-03-07 2012-03-21 3110260112012 SHERBIMI PYJOR GJIROKASTER(1026011) POSTA JANAR SHKURT 2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,400 2012-06-25 2012-07-13 15310111082012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) POSTIM FAT NR 21192 DT 30.4.2012 NR SER 02756542
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 5,760 2012-03-23 2012-04-10 5310130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES POSTA E SHPEJTE FAT 20369
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,880 2012-03-28 2012-04-11 3110051242012 1005124 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) POSTA JANAR+SHKURT 2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 600 2012-04-04 2012-04-12 4910120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) PER POSTEN MARS 2012
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 6,000 2012-04-10 2012-04-17 10521150012012 2115001 BASHKIA GJIROKAST PER LIK POSTE E SHPEJT FAT 87149993/01305201/02732057
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 480 2012-04-26 2012-04-27 4110051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) posta 03- 2012
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,120 2012-04-05 2012-04-13 6810130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES POSTE E SHPEJTE FAT 20915 DT 31.03.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,800 2012-05-03 2012-05-09 6710120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004)POSTA PRILL 2012
Bashkia Vlore (3737) ALBANIAN COURIER Vlore 23,667 2012-05-07 2012-05-11 17721460012012 BASHKIA 2146001 SHERBIMI POST DHJETOR 2011
Bashkia Vlore (3737) ALBANIAN COURIER Vlore 16,040 2012-05-07 2012-05-11 23621460012012 BASHKIA 2146001 SHERBIMI POST PRILL 2012
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 6,120 2012-05-10 2012-05-16 10010130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES POSTA FAT 21356
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 960 2012-05-22 2012-06-01 6010051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) POSTA 2012
Bashkia Vlore (3737) ALBANIAN COURIER Vlore 18,900 2012-06-01 2012-06-08 32321460012012 BASHKIA 2146001 SHERBIM PRILL 2012 FAT 21173 DT 30.04.2012
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 960 2012-06-13 2012-06-25 6810051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) sherbim POSTAR NR SERIAL 02758368
Komuna Cepo (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 10,440 2012-06-15 2012-06-27 7824500012012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES fat 18843/19343/18490
Bashkia Vlore (3737) ALBANIAN COURIER Vlore 13,530 2012-08-02 2012-08-09 47321460012012 BASHKIA 2146001 SHERBIM POST QERSHOR 2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 600 2012-08-14 2012-08-17 11710120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) POSTA SHPEJTE KORIK 2012FAT NR 22617 DT 31.7.2012 NR SER 03579167
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,440 2012-08-17 2012-08-20 9810051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124)POSTA SHPEJTE KORIK 2012 FAT NR 22615 DT 31.7.2012 NR SER 03579165
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,400 2012-08-27 2012-08-30 19110130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES SHERB POSTAR FT 22-729
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,400 2012-09-06 2012-09-12 20210130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES FAT 70 DT 14.08.2012
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,440 2012-09-14 2012-09-17 11010051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124)POSTA SHPEJTE KORIK 2012 FAT NR 22615 DT 31.8.2012 NR SER 04306179
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 4,800 2012-10-18 2012-10-24 23510130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes poste e shpejte fat 23655
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 8,601 2012-11-15 2012-12-13 35021150012012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) FAT NR 03579138,043060093,04980045 DT 31/07,31/08,31/10/2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN COURIER Tirane 5,470 2012-11-27 2012-12-17 69110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pag dogane up 27.9.12 pv 27.9.12 f 28.9.12 s 04315203
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,400 2012-11-26 2012-12-17 12610051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) 09/2012 , 10/2012
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 7,200 2012-12-12 2012-12-27 39021150012012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) FAT DT 30/04, 31/05,30/06,30/11/2012
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN COURIER Sarande 2,093 2012-12-24 2012-12-27 163110120172012 SHP NGA ZYRA BUTRINT
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 21,141 2012-02-07 2012-02-16 910130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes posta e shpejte fat 19471/19902
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,920 2012-02-13 2012-02-16 1010051242012 ( DR. E USHQIMIT 1005124 ) POSTA JANAR 2011
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 600 2013-01-31 2013-01-31 2010120042013 1012004 DREJ RAJON KULT KOMBETARE GJIROKASTER PAGES POST E SHPEJT FAT 23153
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 9,891 2013-02-07 2013-02-08 3010130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER PAGES POSTE E SHPEJTE FAT 25137/24145/24617 11+12.2012
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,000 2013-02-26 2013-02-27 5810130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK POSTA E SHPEJTE FAT 25719 DT 31.01.2013
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 7,200 2013-03-20 2013-03-21 6821150012013 BASHKIA GJIROKASTER 2115001 sherbime postare 27/12/2012, 31/01/2013, 28/02/2013
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,600 2013-03-13 2013-03-25 7910130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER fat 26222 dt 28.02.2013 nr ser 07844172
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 8,979 2013-04-09 2013-04-10 11410130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER pages fa 26653 dt 31.03.2013 nr ser 07823203
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 600 2013-04-11 2013-04-11 5810120042013 1012004 DREJ RAJON KULT KOMBETARE GJIROKASTE POSTA FAT NR 26593 DT 31.03.2013 NR SER 07823143
Drejtoria e Pyjeve Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 600 2013-04-11 2013-04-15 4210260112013 1026011 DR SHERBIMI PYJOR POSTA E SHPEJTE FAT NR 26869 NR SER 07823419 DT 31.03.2013
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 4,800 2013-04-18 2013-04-19 3110051242013 AKU 1025104 sherbim postar 02/2013, 03/2013 seria 07844030, 07823141