Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN COURIER All 356,147.00 48 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 6,895 2013-08-26 2013-10-17 24421150012013 BASHKIA GJIROKASTER 2115001 POSTA FAT NR 07859156 DT 30.4.203/NR 9120583 DT 30.6.2013 /NR 10055020 DT 31.7.2013
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 6,720 2013-08-27 2013-10-17 7010051242013 AKU 1025104 sherbim postar maj, qershor, korrik 2013nr fatures 27577,27936,28387
Galeria Kombetare e arteve (3535) ALBANIAN COURIER Tirane 35,188 2013-09-27 2013-10-24 10110120212013 GALERIA derg postare up3/1 dt 11.01.13 pv 11.01.13 ft 28428 dt 31.07.13 ser 10055078
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,360 2013-10-21 2013-10-28 8410051242013 AKU 1025104 SHERBIM POSTAR gusht, shtator 2013
Komuna Cepo (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 13,680 2013-10-21 2013-10-28 9824500012013 2450001 KOMUNA CEPO PER pages fat 22154 dt 30.06.02013 +28504 dt 31.07.2013
Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,520 2013-11-20 2013-11-20 9210051242013 AKU 1025104 sherbim postar tetor 2013 fatura nr 29864 dt 31/10/2013
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,000 2013-11-20 2013-11-20 35321150012013 BASHKIA GJIROKASTER 2115001 POSTA fatura 30/09/2013, 31/08/2013
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ALBANIAN COURIER Tirane 14,844 2013-12-23 2013-12-24 30210310012013 A-T-Sh-ja posta f 17.12.13