Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 55 All 11,040,700.00 62 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) 55 Tirane 22,000 2012-02-20 2012-02-21 1510870042012 602 DSIK NJOFTIM GAZETE KONT 9.02.2012 FAT 22 DT 10.02.2012 SR 01387517
Qarku Vlore (3737) 55 Vlore 60,000 2012-02-23 2012-02-28 3220370012012 KQARKUT 2037001FAT20DT 07.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 8,000 2012-02-27 2012-03-13 35 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" njof.gazete"dap.17.11.11 ,kont.dt.25.12.11 fat seri 86784494,867784491
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) 55 Tirane 60,000 2012-02-27 2012-03-15 2410240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.njoftim shtypi urdher 38/2 dt 23.1.2012,ft 6 dt 14.1.2012 ser 01387501
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) 55 Tirane 4,000 2012-03-07 2012-03-21 8010030012012 602 KM botim urdh16.01.2012,shkres.1804/7,10.01.2012,f8,17.01.2012,s01387503,kon.16.01.2012
Laboratori i barnave (3535) 55 Tirane 2,900,000 2012-03-07 2012-03-21 3510130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE spot publicitar up 156 dt 31.10.11 kontr 3903/9 dt 21.11.11 ft 35 dt 12.12.11 ser 86769939
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 55 Tirane 609,000 2012-03-13 2012-03-30 3110060542012 DPRR publikime shpronesimi shkr 7578 04.01.2012 fat 85 18.11.2011 fat 88 23.05.2011
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 20,000 2012-06-22 2012-07-13 23421660012012 BASHKIA KAMEZ PUBLIKIM NJOFTIMI UP 152 DT 17.05.2012 PV 10.06.2012 FAT 104 DT 10.06.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) 55 Tirane 16,000 2012-06-22 2012-07-13 25010250012012 602 AP MIN PUNES publ fat 89 dt 19.05.2012 kontr 15.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 16,000 2012-03-21 2012-04-02 68 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Njoftim ne gazete Kontrat 20.02.2012 fh 19 dt 06.02.2012 fat 25 dt 21.02.2012 seri 01387520 eri 01387514
Aparati Ministrise se Punes (3535) 55 Tirane 72,000 2012-03-21 2012-04-02 11210250012012 602 AP MIN PUNES PUBLIKIME FAT 5 DT 86769950 DT 12.01.2012 SHKR 1880/2 DT 10.01.2012 KONTR 11.01.2012
Ministria e Integrimit (3535) 55 Tirane 4,000 2012-03-26 2012-04-11 0710780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT publikime kontr 13.02.12 ft 24 dt 14.02.12 ser 01387519
Aparati Ministrise se Punes (3535) 55 Tirane 20,000 2012-04-03 2012-04-12 11310250012012 602 AP MIN PUNES PUBLIKIME FAT 41 DT 18.03.2012 SR 01387538 FTA 36 DT 8.03.2012 SR 01387533 KONTR NE VAZHDIM 01.2012
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) 55 Tirane 10,000 2012-04-13 2012-04-20 4510870042012 602 DSIK NJOFTIM GAZETE KONT 3.04.2012 FAT 63 DT 5.04.2012 SR 01387562
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) 55 Tirane 18,000 2012-04-13 2012-04-23 441040592012 230 ZQRPPaluajtshme publikime ne gazete Up256 dt.26.03.12 pv 3&4 dt.26.03.12 fat.55 dt.28.03.12
Komuna Grekan (0808) 55 Elbasan 100,200 2012-04-17 2012-04-24 6523850012012 blerje libra Komuna Grekan
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 55 Tirane 2,457,000 2012-04-16 2012-04-24 30210060542012 602 DPRR publikime shpronesimi VKM 130 22.02.2012 shkr 1970/1 12.04.2012 fat 39 16.03.2012
Qarku Vlore (3737) 55 Vlore 20,000 2012-04-16 2012-04-24 7020370012012 K QARKUT 2037001 BOTIM NE GAZETE VENDE TE LIRA PUNE FAT TAT NR 100 24/12/2011
Komuna Labinot Mal (0808) 55 Elbasan 100,000 2012-04-06 2012-04-13 5523910012012 libra Kom Lab-Mal 2391001
Qarku Elbasan (0808) 55 Elbasan 99,900 2012-04-12 2012-04-19 12120480012012 BJERJE LIBRA KESHILLI QARKUT
Bashkia Belsh (0808) 55 Elbasan 100,000 2012-05-03 2012-05-10 9721520012012 Bashkia Belsh libra publikim
Komuna Gostime (0808) 55 Elbasan 100,000 2012-05-04 2012-05-11 11123830012012 BLERJE LIBRA KOMUNA GOSTIME
Bashkia Korce (1515) 55 Korçe 393,000 2012-05-16 2012-05-21 22221220012012 BLERJE LIBRA FAT.4 BASHKIA KORCE
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) 55 Tirane 16,000 2012-05-17 2012-05-21 6510140452012 602-Q.P.Zyrtare publikime ne gazete Shkrese per botim nr.101/1 dt.31.01.12 fat.16 dt.03.02.12 shkrese nr.247/4 dt.13.04.12 fat.74 dt.27.04.12
Bashkia Cerrik (0808) 55 Elbasan 123,100 2012-05-18 2012-05-28 21121100012012 materiale Bashkia Cerrik
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 8,000 2012-05-28 2012-06-08 17910160012012 602-Aparat.Min.Brende publikime shkr 3050/13 24.05.2012 fat 40 18.03.2012
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) 55 Tirane 22,000 2012-06-07 2012-06-13 7710870042012 602 DSIK NJOFTIM GAZETE KONT 25.05.2012 FAT 95 DT 26.05.2012 SR 01387594
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) 55 Tirane 8,000 2012-06-08 2012-06-20 16910050012012 1005001 min.bujqesise njoftim ne gazete kontr dt 16.05.2012 fat nr 90 dt 19.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) 55 Tirane 8,000 2012-06-11 2012-06-21 294110060012012 602 MPTTT publikime,shkrese nr 309/10 dt 06.04.2012,394/7 dt 19.04.2012,fat nr 72 dt 26.04.2012,seri 01387571,kontrate dt 14.04.2012,25.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 76,000 2012-06-11 2012-06-22 21910140012012 602 Ministria e Drejtesise PUBLIKIM NJOFTIMI SHKRESA NR 269/5 DT 18/5/2012 NR 4308/2 DT 3/5/2012 FAT NR 87 DT 12/5/2012 NR 91 DT 22/5/2012
Komiteti i Ndihmes Ligjore (3535) 55 Tirane 30,000 2012-06-12 2012-06-22 2710141032012 602 Kom.Shtet.Ndih.juridike publikime kon dt 9/5/2012 fat nr 84 dt 9/5/2012 seri 01387583
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 55 Tirane 203,000 2012-06-15 2012-06-27 55010060542012 602 DPRR PUBLIKIME SHPRONESIME SHKRESA 3286/1 DT 13.06.12 SHKRESA 2440/1 DT 11.06.12 FAT 38 15.07.2011 SR 86769988 VKM 334 DT 16.05.12
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 55 Tirane 1,557,500 2012-07-27 2012-08-03 64110060542012 602 DPRR publikime shpronesime,shkrese nr 4134 dt 26.07.2012,2443/1 dt 22.06.2012,V.K.M nr 336 dt 16.05.2012,fat nr 463 dt 02.07.2008,seri 1800738,781 dt 31.03.2010,seri 4443640,867 dt 21.10.2010,seri 4443728,103 dt 07.06.2012,seri 01387602
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) 55 Tirane 10,000 2012-08-14 2012-08-17 10110870042012 602 DSIK FAT 124 DT 13.07.2012 SR 01387623
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 8,000 2012-08-14 2012-08-17 29310260012012 602 MIN MJEDISIT PYJEVE NJOFTIM GAZET KONTR 17.07.2012 FAT 126 DT 18.07.2012 S 0138762
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 24,000 2012-08-10 2012-08-17 21610260012012 1026001 602 min mjed njoft gazet kont 4.06.2012 fat 99 dt 5.06.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 100,000 2012-09-25 2012-09-28 38510140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi shkersa nr 738/7 754/7 dt dt 30/5/2012 5/6/2012 fat dt 5/6/2012,14/6/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 16,000 2012-10-11 2012-10-16 42210140012012 Ministria e Drejtesise publikim njof fat shtator 2012
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 10,000 2012-10-17 2012-10-22 417 2166001 2012 BASHK KAMEZ NJOFTIM GAZETE UP 232 DT 27.08.2012 PV 03.09.2012 FAT 143 DT 05.09.2012 KONTR 03.09.2012
Ministria e Integrimit (3535) 55 Tirane 4,000 2012-11-06 2012-11-19 55410780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT kontr 22.10.12 fat164 dt 22.10.12 s 8801387715