Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 55 All 11,040,700.00 62 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 4,000 2012-11-19 2012-12-13 44810160012012 Aparati Min.Brendeshme njoftime ne shtyp shk 7627/10 15.10.2012 fat 170 31.10.2012
Kuvendi Popullor (3535) 55 Tirane 11,800 2012-11-19 2012-12-13 90810020012012 602 KUVENDI Bl.libra Form.5 dt.11.06.12 fat 117 dt.09.06.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) 55 Tirane 16,000 2012-12-07 2012-12-18 56210060012012 Publikim per shpallje konkursi, kontr. dt. 8/11/2012, fd nr. 179,dt.20/11/2012
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 60,000 2012-12-04 2012-12-17 557 2166001 2012 Bashkia Kamez - njoft gazete up 309 dt 05.11.2012 pv 13.11.2012 fat 180 dt 20.11.2012 kontr 13.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 55 Tirane 24,000 2012-12-08 2012-12-20 90910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikim shk.650/2,112/6,03.05.2012,18.09.2012,kon.10.05.2012,21.09.2012,f86,11.05.2012,s01387585
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) 55 Tirane 12,000 2012-12-11 2012-12-27 56410060012012 MIn. PPT, publikim per shpallje konkursi, Shkr. DAp nr. 1339/7, 1343/8,1332/7, dt 27/9/2012, kontr. dt. 4/10/2012, Fd nr.163, dt 24/10/2012
Komuna Gracen (0808) 55 Elbasan 100,100 2012-12-10 2012-12-24 12123840012012 blerje Kom Bradashesh 2381001
Qarku Vlore (3737) 55 Vlore 10,000 2012-02-09 2012-02-16 1920370012012 K QARKUT 2037001 BOTIM NE GAZETE VENDE TE LIRA PUNE FAT TAT NR 100 24/12/2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) 55 Tirane 4,000 2013-02-18 2013-02-18 4710150012013 602-MIN E JASHTME PUBLIKIM GAZETE SHKRESA 1498/9 DT 26.11.12 FAT 188 DT 04.12.12 SR 0138740
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) 55 Tirane 4,000 2013-04-15 2013-04-16 12110130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,NJ.GAZETA,KONTR 20/11/11,FAT 181 D 21/11/12 S 01387733
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 4,000 2013-04-16 2013-04-17 12410160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 23.11.2012 fat 184 24.11.2012
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) 55 Elbasan 399,600 2013-04-23 2013-04-24 10910110992013 krijim i fondit bibloteke Universiteti
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) 55 Tirane 24,000 2013-04-25 2013-04-25 4710140452013 QENDRA PUBLIKIMEVE ZYRTARE publikim ne gazete shkrese nr 47/1 dt 14/1/2013 fat dt 17/1/2013 ,27/3/2013
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 7,000 2013-05-17 2013-05-21 195 2166001 2013 Bashkia Kamez - Njoftim gazete up 99 dt 01.04.2013 pv 01.04.2013 fat 40 dt 03.04.2013
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 7,000 2013-05-17 2013-05-23 194 2166001 2013 Bashkia Kamez - Njoftim gazete up 107 dt 08.04.2013 pv 08.04.2013 fat 51 dt 30.04.2013
Komiteti i Ndihmes Ligjore (3535) 55 Tirane 45,000 2013-06-11 2013-06-18 6010141032013 KOMISIONI SHTETERORE I NDIHMES JURIDIKE publikime ne gazeta kon 6/5/2013 fat 9/5/2013 seri n07917960
Bashkia Kamez (3535) 55 Tirane 7,000 2013-08-05 2013-10-17 298 2166001 2013 Bashkia Kamez - Njoftim gazete up 99 dt 11.05.2013 pv 11.05.2013 fat 56 dt 22.05.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) 55 Tirane 250,000 2013-08-06 2013-10-17 359 1073001 2013 KQZ- sherbim publikim, kont.5296/12 dt.11.06.2013 fat.70 dt.24.06.2013 seria07917977vendim nr.173 dt.05.02.2013
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) 55 Tirane 30,000 2013-09-16 2013-10-21 6410870072013 AUTORITET KOM CERT ELEKTRONIK sh publikimi urdher 66 dt 4.07.13 ft 10.07.13 ser 07917989
Bashkia Tirana (3535) 55 Tirane 15,000 2013-12-02 2013-12-02 896 21010012013 Bashkia Tirane lik njoftime urdh kryetri 689 dt 27.05.2013 ,kontr dt 29.05.2013,fat 07917968 dt 30.05.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) 55 Tirane 150,000 2013-12-10 2013-12-11 981100400120131 602 MEI. lik ft publikimi kv dt 23.5.2013, seri 07918000 dt 1.9.2013
Qarku Tirane (3535) 55 Tirane 423,500 2013-12-27 2013-12-30 232 2035001 2013 Kesh Qarkut lik njoftime urdh prok nr 72 dt 09.04.2013,proc verb dt 09.4.2013,fat 118 dt 21.12.2013 seri 07917928,,kontr dt 09.04.2013