Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM GEGA All 3,899,595.00 50 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 15,660 2012-03-07 2012-03-21 6210130172012 LIKUJDIM SPITALI FIER
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 168,250 2012-03-13 2012-03-30 17621120072012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Klubi I Futbollit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 42,000 2012-03-13 2012-03-30 1821120052012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/SPORTIT PATOS 2112005
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 29,200 2012-05-17 2012-05-22 4221120072012 SHERBIM PASTRIMI ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 41,000 2012-06-12 2012-06-25 12110130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 330,050 2012-07-25 2012-08-02 23921120012012 HIDROIZOLIM TARRACE BASHKIA PATOS
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 21,000 2012-08-07 2012-08-15 23410130172012 TERMOSTAT PER SPITALIN FIER
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 43,000 2012-08-14 2012-08-17 26310130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 126,840 2012-08-22 2012-08-23 7221120072012 MATERIALE ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Klubi I Futbollit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 50,000 2012-08-22 2012-08-23 832112052012 MATERIALE K/SPORTIT PATOS 2112005
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 32,400 2012-09-26 2012-10-03 31510130172012 SHPENZIME SPITALI FIER
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 190,000 2012-10-04 2012-10-05 8321120022012 LIKUJDIM FATURE ND.RREG.TERIT.PATOS 2112002
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 313,250 2012-10-24 2012-10-29 32121120012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 359,926 2012-10-24 2012-10-29 33221120012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA PATOS 2112001
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 71,800 2012-11-19 2012-12-13 11021120072012 LIKUJDIM FATURE ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 17,070 2012-11-22 2012-12-17 9921120022012 LIKUJDIM FATURE ND.RREGULLIM TERIT.PATOS 2112002
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 6,300 2012-12-08 2012-12-19 10721120022012 LIKUJDIM FATURE ND.RREGULLIM TERIT PATOS 2112002
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 55,000 2012-12-10 2012-12-26 45110130172012 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 20,000 2012-11-14 2012-12-12 40010130172012 PAGESE SPITALI FIER
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 22,500 2012-05-23 2012-06-11 163/121120012012 MATERIALE PRILL 2012 BASHKIA PATOS 2112001
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 4,000 2013-02-14 2013-02-18 5610130172013 PAGESE SPITALI FIER
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 29,778 2013-02-14 2013-02-18 4121120012013 PAGESE FATURE NENTOR 2012 NGA BASHKIA PATOS 2112001
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 7,800 2013-02-14 2013-02-18 5810130172013 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 124,000 2013-02-19 2013-02-19 7810130172013 LIKUJDIM FRIGORIFER+LAVATRICE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 10,000 2013-04-08 2013-04-09 13510130172013 PAISJE SPITALI FIER
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 85,000 2013-04-19 2013-04-22 3221120072013 PAGESE FATURE PRILL 2013 ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 82,500 2013-05-14 2013-05-16 4021120072013 PAGESE PER FIDANE NGA ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 46,000 2013-05-14 2013-05-16 4121120072013 PAGESE PER MATERIALE PASTRIMI NGA ND.PASTRIMIT PATOS 2112007
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 10,000 2013-05-21 2013-05-23 15321120012013 PAGESE PER MATERIALE NGA BASHKIA PATOS 2112001
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 83,000 2013-06-12 2013-06-19 21210130172013 BLERJE LAVATRICE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 67,250 2013-06-13 2013-06-19 21910130172013 LIKUJDIM NGA SPITALI FIER
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 9,200 2013-06-26 2013-08-02 19521120012013 PAGESE PER FATUREN MAJ 2013 NGA BASHKIA PATOS 2112001
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 163,900 2013-06-25 2013-08-02 23110130172013 INVENTAR I IMET PER SPITALIN FIER
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 9,200 2013-06-26 2013-08-05 19521120012013 PAGESE PER FATUREN MAJ 2013 NGA BASHKIA PATOS 2112001
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 163,900 2013-06-25 2013-08-05 23110130172013 INVENTAR I IMET PER SPITALIN FIER
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 10,000 2013-07-04 2013-08-19 6521120072013 PAGESE PER BOJE NGA ND,PASTRIMIT PATOS 2112007
Spitali Fier (0909) AGIM GEGA Fier 210,000 2013-08-22 2013-10-17 31710130172013 POMPE ZHYTESE PER SPITALIN FIER
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 10,000 2013-08-21 2013-10-17 7921120072013 MATERIALE PER ND E GJELBERIMIT PATOS
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 49,431 2013-09-25 2013-10-24 29021120012013 Pagese nga Bashkia Patos 2112001
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 33,200 2013-09-12 2013-10-21 5521120022013 PAGESE NGA ND.REGULLIM TERIT PATOS 2112002