Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM GEGA All 3,899,595.00 50 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 82,000 2013-10-23 2013-11-06 11121120072013 Pagese nga Nd.pastrimit Patos
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 315,000 2013-10-24 2013-11-08 33521120012013 Pagese nga Bashkia Patos
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 8,850 2013-11-11 2013-11-15 12221120072013 Pagese nga Nd.Pastrimit Patos
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 119,000 2013-11-15 2013-11-18 37121120012013 Pagese nga Bashkia Patos
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 7,500 2013-12-11 2013-12-12 41021120012013 Bashkia Patos materiale
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 88,360 2013-12-18 2013-12-19 42921120012013 Bashkia Patos materiale
Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) AGIM GEGA Fier 70,000 2013-12-12 2013-12-18 13921120072013 N.d.pastrimit Patos sherbime ne peme
Bashkia Patos (0909) AGIM GEGA Fier 26,000 2013-12-17 2013-12-18 42621120012013 Bashkia Patos paisje per fonine
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 9,500 2013-12-16 2013-12-18 8521120022013 Nd.Regullim Terit.Patos vegla pune
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGIM GEGA Fier 9,980 2013-12-16 2013-12-18 8621120022013 Nd.Regullim Terit.Patos vegla pune