Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABDULLA DOMI All 14,739,584.00 72 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Bushtrice (1818) ABDULLA DOMI Kukes 30,000 2012-02-21 2012-02-22 1825480012012 pj kembimi ft 16 dt 20.02.2012 Bushtice Kukes(2548001)
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 118,296 2012-06-21 2012-07-13 20310160682012 1016068 pjes kembimi Kukes Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 5,400 2012-06-21 2012-07-13 20410160682012 1016068 rip motorine Prefektura Kukes
Komuna Bicaj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 199,800 2012-03-23 2012-04-10 5625410012012 2541001 pjes kembimi muaji mars 2012 Komuna Bicaj muaji mars 2012
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 480,000 2012-03-23 2012-04-10 5410130202012 1013020 sherbim makine Spitale Kukes
Dogana Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 36,000 2012-04-03 2012-04-12 31/310100932012 1010093 lavazh makine Dogana Kukes
Dogana Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 236,400 2012-04-03 2012-04-12 31/110100932012 1010093 pjese kembimi Dogana Kukes
Dogana Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 60,000 2012-04-03 2012-04-12 31/210100932012 1010093 rip makine Dogana Kukes
Dogana Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 9,600 2012-04-03 2012-04-12 3110100932012 1010093 vaj motorri Dogana Kukes
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 168,600 2012-04-16 2012-04-24 5310280152012 1028015 pjes kembimi muaji mars 2012 Prokuroria e rrethit Kukes
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 60,000 2012-04-17 2012-04-24 7320180012012 bl goma ft 5 seri88839044 dt 20.01.2012Qarku Kukes
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 40,200 2012-04-26 2012-04-27 7210160302012 1016030 shp mirmbajtje objekti muaji mars -prill 2012 Komisarjati Kukes
Komuna Ujemisht (1818) ABDULLA DOMI Kukes 220,200 2012-04-05 2012-04-13 3025420012012 pj kembimi ft 30dt 29.03.2012 Ujmisht Kukes
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 400,000 2012-04-27 2012-05-03 9510130202012 1013020 sherbim makine Spitali Kukes
Dega e Kujdesit Paresor Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 73,100 2012-05-09 2012-05-14 5510130102012 1013010 miremb makine ft 45 dt 19.04.2012 DShP Kukes
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 80,000 2012-05-17 2012-05-22 11410130202012 1013020 sherbim makine muaji prill 2012 Spitali Kukes
Drejtoria e Bujqesise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 320,400 2012-05-21 2012-05-29 7310050182012 1005018 shp matriale makine muaji prill 2012 Drejtoria e Bujqesise Kukes
Komuna Kalis (1818) ABDULLA DOMI Kukes 262,200 2012-05-24 2012-06-08 3325520012012 pj kembimi ft 56 dt 21.05.2012 Kalise Kukes
Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 86,400 2012-05-29 2012-06-08 8610100582012 1010058 blerje gome Drejtoria Raj. Tatimeve Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 50,400 2012-06-15 2012-06-27 11025490012012 2549001 pjese kembimi Komuna Surroj Muaji maj 2012
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 408,000 2012-08-02 2012-08-09 17210130202012 1013020 shp makinerie up 99 dt 18.06.2012 muaji maj 2012 Spitali Kukes
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 116,520 2012-08-07 2012-08-15 16010160302012 1016030 shp mirmbajtje mjeti transp muaji qershor 2012 Komisarjati Kukes
Komuna Gryke E Cajes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 300,000 2012-09-06 2012-09-12 4825530012012 pjese kembimi ft 102 dt 05.09.2012 G-Çaje Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 12,000 2012-09-07 2012-09-12 287101606820152 1016068 mirmbajtje urdh prok 25 dt 06.09.2012 Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 30,000 2012-09-07 2012-09-12 28810160682012 1016068 pjes kemb urdh prok 23 dt 06.09.2012 Prefektura Kukes
Komuna Bicaj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 120,000 2012-10-09 2012-10-15 20525410012012 2541001 pjes kembimi goma fatura nr 107 dt 28.09.2012 Komuna Bicaj
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 68,400 2012-10-23 2012-10-26 15210280152012 1028015 sa likujdojme faturen nr 23 dt 21.09.2012 Prokuroria e rrethit Kukes
Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 81,960 2012-10-26 2012-10-29 17210100582012 1010058 matriale riparime tetor 2012 Drejtoria rajonale tatimeve Kukes klientiC1001964 per Eagle Mobile SHA
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 270,000 2012-10-26 2012-10-29 20510160302012 1016030 mirmbajtje mjete transporti muaji korrik - gusht 2012 Komisarjati Kukes
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 48,000 2012-11-20 2012-12-13 21710161032012 1016103 blerje amtifrize muaji nentor 2012 Drejtoria raj. Kufirit
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 144,000 2012-12-07 2012-12-18 24310160302012 mirmbajtje Komisarjati Kukes
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 68,184 2012-12-07 2012-12-18 25410161032012 1016103 mjete transporti fat 11/15 dt 15.11.2012 Drejtoria raj. Kufirit
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 864,000 2012-12-07 2012-12-18 295/210130202012 1013020 shp makine nr 55 dt 30.08.2011 fatura nr 10dt 31.01.2012 Spitali Kukes
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 96,000 2012-12-07 2012-12-18 2951013020 1013020 sherbim makine muaji fatura 53 gusht2012 Spitali Kukes
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 75,000 2012-12-07 2012-12-18 18810280152012 miremb mjeti Prokuroria Kukes
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 71,400 2012-12-07 2012-12-18 22510110182012 pj kembimi ft 36 dt 04.12.2012 Dr.Arsimore
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 28,800 2012-12-07 2012-12-18 39310160682012 1016068 mirmbajtje Prefektura Kukes
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 227,880 2012-11-30 2012-12-17 24010160302012 1016030 mirmbajtje mjete transporti fatura tetor 2012 Komisarjati Kukes
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 1,000 2012-12-07 2012-12-26 205/3125460012012 2546001 pjes kembimi Komuna Shishtavec
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 100,000 2012-12-10 2012-12-26 20525460012012 2546001 pjes kembimi Komuna Shishtavec