Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABDULLA DOMI All 14,739,584.00 72 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 50,000 2012-12-07 2012-12-26 205/2125460012012 2546001 pjes kembimi Komuna Shishtavec
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 70,000 2012-12-10 2012-12-26 205/125460012012 2546001 pjes kembimi Komuna Shishtavec
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 250,000 2012-12-14 2012-12-27 205/425460012012 2546001 fatura nr 135 dt 3.12.2012 pjes kembimi - goma Komuna Shishtavec muaji dhjetor 2011
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 132,600 2012-04-20 2012-04-25 10810160682012 1016068 Pjes kembimi Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 72,000 2012-04-20 2012-04-25 109/110160682012 1016068 vaj Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 71,400 2012-04-20 2012-04-25 10910160682012 1016068 Pjes kembimi Prefektura Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 48,000 2012-02-10 2012-02-16 3025490012012 2549001 blerje goma Komuna Surroj Muaji janar 2012
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 480,000 2012-02-08 2012-02-16 37101302012 1013020 sherbim makine muaji janar 2012 Spitali Kukes
Komuna Bushtrice (1818) ABDULLA DOMI Kukes 150,000 2013-01-29 2013-01-30 8/1/25480012013 pjese kembimi ft 3 dt 18.01.2013 seri01809142 Bushtrice Kukes
Bashkia Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 3,207,924 2013-02-08 2013-02-12 1721250012013 miremb mjete transporti ft187,188viti-2011 ft 78,82,83,84,85,86,87,119,122,150 viti 2012 Bashkia Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 60,900 2013-02-25 2013-02-26 22/125490012013 2549001 Pjes kembimi fatura nr 12 dt 04.02.2013 Komuna Surroj
Komuna Ujemisht (1818) ABDULLA DOMI Kukes 200,080 2013-03-04 2013-03-05 2425420012013 pjese kembimi ft 04 dt 20.01.2013 seri 01809143 Ujmisht Kukes
Spitali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 666,600 2013-04-04 2013-04-05 9110130202013 1013020 sherbime - pjes kembimi detyrime viti 2012 Spitali Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 52,800 2013-05-17 2013-05-23 9025490012013 2549001 pjes kembimi fatura nr 25 dt 15.01.2012 Komuna Surroj
Komisariati i Policise Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 219,000 2013-05-22 2013-06-06 8010160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , shp mirmbajtje mjete transporti FD 07 dt 22.01.2013 nr 08 dt 23.01.2013 fd 09 dt 23.01.2013 fd 10 dt 23.01.2013 kont 62 dt 23.01.2013
Komuna Bicaj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 349,200 2013-06-12 2013-06-19 13225410012013 2541001 komuna Bicaj Pjes kembimi fatura Nr 27 dt 10.06.2013
Komuna Bushtrice (1818) ABDULLA DOMI Kukes 140,400 2013-05-02 2013-05-02 5225480012013 pjese kembimi ft 23 dt 02.05.2013 seri07657512 Bushtrice Kukes
Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 200,000 2013-07-05 2013-10-07 10510100582013 1010058 sherbim makine fatura Nr 31dt 04.07.2013 Drejt . rajonale tatimeve Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 48,000 2013-07-11 2013-10-17 15425490012013 2549001 pjes kembimi fatura Nr 32 dt 05.07.2013 Komuna Surroj
Bashkia Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 490,920 2013-09-19 2013-10-22 19021250012013 miremb mjete transporti ft 13 dt 06.02.2013 seri07657502,seri88839038,Bashkia Kukes
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 82,800 2013-09-23 2013-10-24 251/1/20180012013 shpenz transp ft 37 dt 12.09.2013 Qarku Kukes
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 30,780 2013-09-23 2013-10-24 251/2/20180012013 dif pjes kembimi ft 35 dt 02.09.2013 Qarku Kukes
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 3,420 2013-09-23 2013-10-24 25120180012013 pjese kembimi ft 35 dt 02.09.2013 Qarku Kukes
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 47,700 2013-08-14 2013-10-21 20620180012013 miremb mj transporti ft 33 dt 19.07.2013 seri07657522 Qarku Kukes
Komuna Surroj (1818) ABDULLA DOMI Kukes 86,400 2013-09-27 2013-11-01 17825490012013 2549001 blerje karburat 36 dt 25.01.2013. Komuna Surroj
Qarku Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 11,400 2013-10-23 2013-11-01 28320180012013 miremb mj transp ft 39 serii0765728 dt 27.09.2013 Qarku Kukes
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 264,000 2013-10-29 2013-11-14 18210161032013 1016103 shp per mirmbajtje mjete transporti fatura nr 400 dt 27.09...2013 Drejtoria rajonale kufirit
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 280,800 2013-10-29 2013-11-14 19710161032013 1016103 shp per mirmbajtje mjete transporti fatura nr 44 dt 17.10...2013 Drejtoria rajonale kufirit
Dogana Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 160,920 2013-11-15 2013-11-18 12910100932013 1010093 Dogana Kukes fat 48 dt 05.11.2013 pjes kembimi goma
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 189,600 2013-12-03 2013-12-04 17010280152013 1028015 sherbim per mirmbajtje fatura Nr 45 dt 18.10.2013 Prokuroria Kukes
Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) ABDULLA DOMI Kukes 85,800 2013-12-13 2013-12-18 19210111572013 1011157 sherbim qira objekti objekti muaji tetor-nentor Universiteti dega kukes
Komuna Shishtavec (1818) ABDULLA DOMI Kukes 468,000 2013-12-16 2013-12-18 20925460012013 2546001 matriale pastrimi fatura nr50 dt10.12.2013 Komuna Shishtavec