Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.M.C All 745,583.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 30,000 2012-02-14 2012-02-20 1210290262012 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN LIKUJDIM FATURE NR ABONENTI 45946 TELEFONI CELULAR , TETOR, NENTOR ,DHJETOR 2011
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 12,925 2012-02-20 2012-02-21 3021300012012 Bashkia Koplik ( telefon janar 2012)kodi i abonentit 5124430000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2012-02-20 2012-02-21 2526280012012 Komuna Shkrel (telefon.janar 2012 )nr.klienti 52340510
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 13,796 2012-06-26 2012-07-13 15921300012012 Bashkia Koplik ( shp.telefoni maj 2012 )nr.klienti 5124430000100000
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 12,314 2012-03-19 2012-04-09 5121300012012 2130001-Bashkia Koplik ( shp.telefoni Shkurt 2012)kodi abonentit 512443000010000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2012-03-23 2012-04-10 4626280012012 Komuna Shkrel (telefon.shkurt 2012 )nr.klienti 52340510
Komuna Kelmend (3323) A.M.C M.Madhe 35,388 2012-03-23 2012-04-10 3826260012012 2626001-Kom. Kelmend(shpenz.talefoni Mars 2012 )kodi i abonentit 532383
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 2,427 2012-03-30 2012-04-11 5327310012012 LIK NGA KOM DHIVER
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 3,371 2012-04-27 2012-05-03 7027310012012 LIK NGA NR 089480002
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 11,144 2012-05-15 2012-05-22 11521300012012 Bashkia Koplik ( shp.telefoni prill 2012 )nr.klienti 5124430000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 11,500 2012-05-18 2012-05-29 8426280012012 Komuna Shkrel (telefon.prill 2012 )nr.klienti 52340510
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2012-06-14 2012-06-26 10026280012012 Komuna Shkrel (telefon.maj 2012)nr.klienti 52340510
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 6,695 2012-08-27 2012-08-30 19821300012012 Bashkia Koplik ( shp.telefoni korrik 2012 )nr.klienti 5124430000100000
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 10,000 2012-09-12 2012-09-13 7710290262012 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN PAGUAR NR TEL.0682069277 NR .aBONENTI 45946 TEL CEL AMC MARS 2012
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 12,242 2012-09-12 2012-09-13 21521300012012 Bashkia Koplik ( shp.telefoni gusht 2012 )nr.klienti 5124430000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 11,700 2012-09-14 2012-09-17 143226280012012 Komuna Shkrel (telefon.gusht 2012)nr.klienti 52340510
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 24,175 2012-10-15 2012-10-17 23921300012012 Bashkia Koplik ( shp.telefoni shtator 2012 )nr.klienti 5124430000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 12,500 2012-10-18 2012-10-24 17126280012012 Komuna Shkrel (telefon.shtator 2012)nr.klienti 52340510
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 2,375 2012-10-30 2012-11-12 18827310012012 lik nga kom dhiver
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 20,000 2012-11-08 2012-11-21 103102902612 KOD INST 1029026 GJYKATA LAC PAGUAR AMC KORRIK GUSHT 2012 NR TEL 0682069277
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 10,863 2012-11-13 2012-12-07 27221300012012 2130001 (Shp.telefoni nr. klienti 5124430000100000)
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 11,000 2012-11-16 2012-12-13 19826280012012 Komuna Shkrel (telefon.tetor 2012)nr.klienti 52340510
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 759 2012-11-23 2012-12-17 20427310012012 2731001 lik nga kom dhiver
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2012-08-17 2012-08-21 13226280012012 Komuna Shkrel (telefon.korrik 2012)nr.klienti 52340510
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 10,800 2012-04-19 2012-04-25 6526280012012 Komuna Shkrel (telefon.mars 2012 )nr.klienti 52340510
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 17,106 2012-04-20 2012-04-25 8321300012012 Bashkia Koplik (shpen.telef.)nr.klienti 5124430000100000
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 18,564 2013-01-24 2013-01-24 1521300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.dhjetor 2012) kodi.abonentit 5124431000100000
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 18,242 2013-01-24 2013-01-24 1621300012013 2130001 Bashkia( shp.tel. nendor 2012) kodi.abonentit 5124431000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 12,600 2013-01-24 2013-01-24 1226280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. dhjetor 2013) kodi i abonent.00000011312004
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-02-18 2013-02-19 1926280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. janar 2013) kodi i abonent.00000011312004
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 918 2013-02-19 2013-02-20 3521300012013 2130001 Bashkia( shp.tel. janar 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 9,027 2013-03-15 2013-03-20 4521300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.shkurt 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-03-19 2013-03-25 2826280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. shkurt 2013) kodi i abonent.00000011312004
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-04-16 2013-04-17 4826280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. mars 2013) kodi i abonent.00000011312004
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 13,737 2013-04-18 2013-04-19 7121300012013 2130001 Bashkia( shp.tel. mars 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 13,000 2013-05-13 2013-05-15 6026280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. prill 2013) kodi i abonent.00000011312004
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 13,195 2013-05-17 2013-05-23 9021300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.prill 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 4,175 2013-05-21 2013-05-23 7927310012013 lik nga kom dhiver
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 4,175 2013-05-27 2013-06-12 79.127310012013 lik nga kom dhiver
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-06-17 2013-06-21 7326280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. maj 2013) kodi i abonent.00000011312004