Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.M.C All 745,583.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 9,371 2013-06-24 2013-08-05 11221300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.maj 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Lac 24,000 2013-05-02 2013-05-02 3610290262013 KOD INST 1029026 GJYKAT KURBIN PAGUAR NR TEL AMC 0682069277 NR ABONENTI 45946 AMC SHTATOR, TETOR ,NENTOR 2012
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-07-08 2013-09-23 9426280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. qershor 2013) kodi i abonent.00000011312004
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 8,000 2013-07-09 2013-09-24 6810290262013 KOD INST 1029026 GJYKAT KURBIN PAGUAR TEL CEL AMC 06282069277 NR ABONENTI 45946 TEL CEL JANAR 2013
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 16,000 2013-08-01 2013-10-07 7110290262013 GJYKATA KURBIN PAGUAR TELEFON NR 0682069277 NR ABONENTI 45946
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-08-16 2013-10-17 11426280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. korrik 2013) kodi i abonent.00000011312004
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 9,938 2013-08-09 2013-10-17 14421300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.qershor 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 14,456 2013-08-27 2013-10-17 15321300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.korrik 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) A.M.C Laç 47,611 2013-09-27 2013-10-24 5821260072013 NDERMARRJA E UJESJELLESIT LAC LIKUJD FT NR 01161400443 NR TEL 0682063631 DT FATUR 01.09.2013 KOD ABONENTI 535615
Gjykata e rrethit Lac (2019) A.M.C Laç 14,000 2013-10-02 2013-10-24 8010290262013 GJYKATA KURBIN PAGUAR TEL AMC NR TEL 0682069277 NR ABONENTI 45946
Bashkia Koplik (3323) A.M.C M.Madhe 35,316 2013-09-13 2013-10-25 17521300012013 2130001 Bashkia( shp.tel.gusht 2013) kodi.abonentit 5124431000100000
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-09-16 2013-10-21 12826280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. gusht 2013) kodi i abonent.00000011312004
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 5,400 2013-10-22 2013-11-12 14726280012013 komuna Shkrel( shpez.telefon. s 2013) kodi i abonent.00000011312004
Komuna Shkrel (3323) A.M.C M.Madhe 14,000 2013-12-06 2013-12-09 16826280012013. komuna Shkrel( shpez.telefon. nentor 2013) kodi i abonent.00000011312004
Komuna Dhiver (3731) A.M.C Sarande 2,778 2013-12-27 2013-12-30 15627310012013 lik telef per amc nga kom dhiver sr