Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN BUSINESS PARTNER All 157,303,071.00 90 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 435,600 2013-12-03 2013-12-04 42310130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',MIRMBAJTJE RRJETI INFORMATIK,UP 10 D 11/1/13,PV 18/1/13,KONTR 18/1/13,FAT 66 D 1/7/13 S 09057468,FAT 131 D 2/12/13 S 09530533,SIT JANAR DHJETOR 2013
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 435,600 2013-12-03 2013-12-04 42410130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',MIRMBAJTJE faqe interneti,UP 5 D 11/1/13,PV 18/1/13,KONTR 18/1/13,FAT 65 d 1/7/13 s 08057467,fat 132 d 2/12/13 s 09530534,sit janar dhjetor 2013
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 80,000 2013-12-04 2013-12-05 45210130162013 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,128,800 2013-12-06 2013-12-06 42510130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI,mirmb prog,kontr vazh 8/1/13,fat 130 d 1/7/13 s 71101780,sit korrik dhjetor
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 30,000 2013-12-06 2013-12-09 19910130562013 1013056 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE, SH MUAJI TETOR FAQE WEB UP 3.07.13 KONT 673/2 DT 15.03.13 FT 126 DT 12.11.13 SER 09530528
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 679,296 2013-12-11 2013-12-11 38210130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE MIRMBAJTJE,KONTR VAZH 14/3 D 15/2/13,FAT 137 D 3/12/13 S 09530539,SIT 3/12/13
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 35,000 2013-12-11 2013-12-12 38310130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE MIRMBAJTJE,UP 4 D 15/1/13,KONTR 17/1/13,FAT 136 D 3/12/13 S 09530538,SIT 3/12/13
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 30,000 2013-12-20 2013-12-24 21710130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT miremb faqe web up 3 dt 7.03.2013 ft 673 dt 7.03.2013 kontr 673/2 dt 15.03.2013 ft 138 dt 3.12.2013 sr 09530540
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 78,600 2013-12-26 2013-12-27 34810110992013 sherbime Universiteti
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 288,000 2013-12-16 2013-12-18 50810130162013 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan