Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN BUSINESS PARTNER All 157,303,071.00 90 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 936,000 2012-12-10 2012-12-24 31010110992012 sherbime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 79,000 2012-12-10 2012-12-24 31110110992012 sherbime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 39,600 2012-04-20 2012-04-25 2710110992012 sherbime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 118,500 2012-04-20 2012-04-25 7710110992012 sherbime Universiteti
Sp. Durres (0707) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Durres 18,790,793 2012-04-24 2012-04-25 110130682012 TDO 0707/SPITALI RAJONAL DURRES/ KOD 1013068/ LIK. PROGRAMI I INFORMAT. TE TE DHENAVE
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 10,000,000 2013-02-14 2013-02-19 2810130162013 Investim Spitali Civil Elbasan
Sp. Pogradec (1529) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Pogradec 468,000 2013-02-21 2013-02-21 5310130822013 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA 31 DATE 01.08.2012
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 105,000 2013-02-22 2013-02-22 4410130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",SHERBIM INTERNETI,KONTR VAZH 4/1 D 3/1/12,FAT 05047952 D 3/1/13
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 15,000,000 2013-02-26 2013-02-26 3810110992013 studime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 39,500 2013-02-25 2013-02-25 2510110992013 sherbime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 10,926,400 2013-04-11 2013-04-11 6510110992013 studime projektim Universiteti
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,232,000 2013-04-12 2013-04-16 10410130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',MIRMBAJTJE PROG,KONTR VAZH 18/1/12,FAT 3 D 3/1/13 S 05047954
Sp. Durres (0707) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Durres 988,989 2013-04-15 2013-04-16 110130682013 TDO 0707 SPITALI DURRES 1013068 SA LIG GARANCI 5%
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 235,800 2013-04-16 2013-04-17 8110110992013 sherbime Universiteti
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korce 117,900 2013-05-16 2013-05-21 21810130192013 MIREMBAJTJE FAQE INTERNETI FAT.94 DT 05.12.12 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korce 947,070 2013-05-17 2013-05-21 22010130192013 LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI: PROG.I INFORMATIZIMIT TE TE DHENAVE,PROGRAMI ASTRAIA SPITALI KORCE
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 105,000 2013-05-27 2013-06-12 11510130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE,UP 4 D 15/1/13,KONTR 17/1/13,FAT 22 D 1/4/13 S 0507973,SIT 1/4/13
Reparti Ushtarak Nr.4304 Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 396,000 2013-05-28 2013-06-12 1210171002013 602-REP 4009 sherbime hapje faqe website,up nr 397/3 dt 17.05.2013,formulari njoftim fituesi nr 417/6 dt 22.05.2013,fat nr 41 dt 23.05.2013,seri 05047992
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,065,600 2013-06-07 2013-06-14 14710130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE,UP 14 D 15/2/13,NJF 14/2 D 15/2/13,KONTR 14/3 D 15/2/13,FAT 43 D 24/5/13 S 05047994,
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 60,000 2013-06-05 2013-06-14 8910130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,mirmbajtje faqe internet,u 3 d 7/3/13,kontr 673 d 21/1/13fat 21 d 1/4/13 s 05047972,fat 32 d 7/5/13 s 05047983
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 30,000 2013-06-14 2013-06-21 10010130562013 600,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,INTERNET,UP 3 D 7/3/13,FTES OF 673/1 D 7/3/13,KONTR 673/2 D 15/3/13,FAT 49 D 4/6/13 S 05048000
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 157,200 2013-06-27 2013-08-05 16310110992013 sherbime Universiteti
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,000,000 2013-07-11 2013-09-25 23010130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',MIRMBJTJE PROG,UP 4 D 4/1/13,NJF 11/1/13,KONTR 8/1/13,FAT 130 D 1/7/13 S 71101780
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,000,000 2013-08-07 2013-10-17 25910130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',mirmbajtje sistemi,kontr vazh 8/1/13,fat 130 d 1/7/13 s 71101780
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 60,000 2013-08-20 2013-10-17 12710130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,MIRMBAJTJE FAQE INTERNETI,KONTR VAZH 673/2 D 15/3/13,FH 82 D 12/8/13,FAT 70 D 9/7/13 S 09507472
Sp. Pogradec (1529) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Pogradec 471,600 2013-08-12 2013-10-17 197/110130822013 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA 32 DATE 01.08.2012
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 157,200 2013-08-23 2013-10-17 22010110992013 sherbime Universiteti
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 468,000 2013-09-20 2013-10-22 27210130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,KRIJIM FAQE INTERNETI,UP 47/2 D 14/9/12,PV 17/9/12,FAT 47 D 18/9/12 S 88114344
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 40,000 2013-09-18 2013-10-22 35110130162013. Mirmbajtje Spitali Civil
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 679,296 2013-10-21 2013-10-24 29110130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",mirmbajtje prog,kontr vazh 14/3 d 15/2/13,fat 109 d 8/10/13 s 09530511,sit 8/10/13
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 60,000 2013-10-16 2013-10-24 39510130162013 Sherbim interneti Spitali Civil Elbasan
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 30,000 2013-10-21 2013-10-28 17410130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,NIRMBAJTJE,KONTR VAZH 673/2 D 15/3/13,F 99 D 23/8/13 S 09530501
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 35,000 2013-10-22 2013-10-28 29010130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE INTERNET, KONTR 17/1/13,FAT 108 D 09530510 D 8/10/13
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 175,000 2013-09-13 2013-10-21 20810130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",mirmbajtje ,kontr vazh 17/1/13,fat 69 d 4/7/13 s 09507471,sit 4/7/13
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 2,717,184 2013-09-13 2013-10-21 20310130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",mirmbajtje prog,kontr vazh 14/3 d 15/2/13,fat 68 d 4/7/13 s 09507470,sit 4/7/13
Laboratori i barnave (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 30,000 2013-11-13 2013-11-15 18210130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,MIRMBAJTJE FAQE INTERNETI,KONR VAZH 673/2 D 15/3/13,FAT 114 D 24/10/13 S 09530516
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 472,000 2013-11-15 2013-11-18 38910130882013 602,SUGJO"KOCO GLIOZHENI',mirmbajtje sistemi,kontr vazh 8/1/13,fat130 D 1/7/13 S 71101780
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 35,000 2013-11-20 2013-11-21 33210130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE INTERNET, KONTR 17/1/13,FAT 124 d 12/11/13 s 09530526,sit 12/11/13
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 679,296 2013-11-20 2013-11-21 33310130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE",mirmbjtje prog,kontr vazh 14/3 d 15/2/13 vazhdim fat 125 d 12/11/13 s 09530527,sit 12/11/13
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 235,800 2013-11-25 2013-11-26 28310110992013 sherbim Universiteti