Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All HASTOÇI All 368,130,089.00 106 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kavaja (3513) HASTOcI Kavaje 950,000 2013-07-05 2013-08-20 53821180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTR SHETITORES JOSIF BUDA DHE TROTUAREVE KONTRATE 1235/2 DT 23.10.2012 FAT 58 07.12.2012
Komuna Rashbull (0707) HASTOcI Durres 1,401,369 2013-04-30 2013-05-02 11523650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PJESOR ND,SHK.9-VJECARE XHAFZOTAJ RRASHBULL
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 490,910 2013-07-09 2013-09-24 21410250352013 ZYRAT E PUNES .lik subvension urdher dt 5.7.2013 kontr dt 11.4.2013
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 490,910 2013-08-20 2013-10-17 25510250352013 ZYRAT E PUNES .subvension maj 2013 urdher lik dt 17.07.2013-31.07.203
Shtepia Botuese e Teksteve Mesimore (3535) HASTOcI Tirane 2,367,062 2013-09-03 2013-10-17 8710110502013 SHTEPIA BOTUESE E TEKSTEVE MESIMORE RIKOSTRUKSION UP 1 DT 7.06.2013 PV DT 24.06.2013 NJ. FITUESI 1.07.2013 KONTRATE DT 2.07.2013 SIT. 30.08.2013 AKT KOLAUDIMI DT 2.09.2013 FAT 47 DT 2.09.2013 SERI 07838789
Komuna Macukull (0625) HASTOcI Mat 24,699,996 2013-08-14 2013-10-17 9726500012013 K.Macukull (2650001) Lik. Situacion Nr.1 " Objekt.Sist.asfalt.rruga Lis-Shelli" Fat.Nr.40 Dt.01.08.2013
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) HASTOcI Gjirokaster 5,666,302 2013-09-09 2013-10-17 8210050712013 BORDI KULLIMIT 1005071 SISTEMIM I SHTRATIT TE DRINOS, FAZA E TRETE, SIT15/08/2013, KONTRATE 15/05/2013, SERIA 07838790
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 490,910 2013-09-20 2013-10-22 29410250352013 ZYRAT E PUNES . subv urdher dt 11.9.2013 kursantesh
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) HASTOcI Mat 864,599 2013-10-07 2013-10-24 15710050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik.5% Garancia e punimeve te 'Objekti Mbrojte lumi dri zi fsht.Potgorice"" Certifikata perfund.marrjea dorezim dt.03..10.2013
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 490,910 2013-10-18 2013-10-24 34610250352013 ZYRAT E PUNES .lik subvension sipas VKM perekatese
Bashkia Kavaja (3513) HASTOcI Kavaje 950,000 2013-09-30 2013-10-24 69421180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT58 DT 07.12.2012 KONTRATE 1235/223.10.2013 NDRICIM SHETITORE JOSIF BUDA TROTUARET
Komuna Kryevidh (3513) HASTOcI Kavaje 1,903,213 2013-10-09 2013-10-24 14624730012013 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM FAT 52 26.09.2013 RIKONSTRUKSION RRUGE TE FSHATIT ZHABJAK
Bashkia Prenjas (0821) HASTOcI Librazhd 5,495,828 2013-10-02 2013-10-24 30621530012013 BASHKIA PRRENJAS,SITUACION PUNIMI NR I UJSJELLESI RRASHTAN
Bashkia Kavaja (3513) HASTOÇI Kavaje 950,000 2013-11-05 2013-11-15 81221180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION TROTUARE DHE NDRICIM RRUGORE FAT 58 DT 07.12.2012 KONTRATE 1235/2 DT 23.10.2013
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 111,545 2013-11-21 2013-11-22 37610250352013 ZYRAT E PUNES .lik subv subj urdher dt 15.11.2013, kontr dt 11.4.2013
Komuna Kryevidh (3513) HASTOÇI Kavaje 4,111,533 2013-11-22 2013-11-25 17224730012013 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM FAT 53 01.10.2013 (PJESORE) RIKONSTRUKSION RRUGE FSHATI GRETH I MADH DHE STERBEG KONTRATE 240 01.04.2013
Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 2,523,765 2013-12-04 2013-12-05 130102505920113 1025059 SH. F. ZYBER HALLUNI 5% GARANCI PUNIMESH KONTR 25.7.2011 SIT PER NR 13 DT 8.11.2013 PV 25.10.20112 AKT KOLAUDI DT 7.8.2012. CERT MAR NE DOREZIM 8.11.2013
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 2,000,000 2013-12-06 2013-12-06 24521650012013 231 Bashkia Vore rruga. Dunga-Varreza sekt.Marikaj, up.1156 dt.13.09.12, app.24 shtator 12, kont.ne vazhdim156/4 dt.02.11.12 app.15 tetor 12, aktkol.30.10.13, rel.47 dt.26.11.13, fat.63 dt.07.11.13, seria 07838705 njof.kont.13.09.12
Komuna Nikel (0716) HASTOÇI Kruje 75,000 2013-12-20 2013-12-23 24925210012013 sa lik zhbllokim garancie per objektin sist gjelb i varrezave
Komuna Nikel (0716) HASTOÇI Kruje 20,999 2013-12-20 2013-12-23 25025210012013 sa lik zhbllokim garancie per objektin sist gjelb i varrezave
Bashkia Durres (0707) HASTOÇI Durres 1,204,943 2013-12-19 2013-12-23 50521070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% NDERT.SHKOLLES 9VJECARE B.CURRI AMENDIM 2
Bashkia Kavaja (3513) HASTOÇI Kavaje 246,104 2013-12-19 2013-12-23 91321180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDRICIM SHETITORE &RIKONSTRUKSION TROTUARESH KONTRATE 1235/2 DT 23.10.2013 FAT 58 DT 07.12.2012
Komuna Lekas (1515) HASTOÇI Korçe 685,368 2013-12-24 2013-12-24 20124970012013 K LEKAS FAT 23 DT 23.05.2013 GJELBERIM I TERITREVE PUBLIKE
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 911,658 2013-12-24 2013-12-26 61121630012013 sa lik fat nr 57 dt 5.10.2013 nga bashkia f kruje
Komuna Klos (0808) HASTOÇI Elbasan 408,646 2013-12-24 2013-12-26 18323900012013 Komuna Klos 5% garanci punimesh
Komuna Macukull (0625) HASTOÇI Mat 595,114 2013-12-10 2013-12-18 16126500012013 Komuna Macukull (2650001) Lik. SituacPjesor dt.25.11.2013 Fat.nr.64 dt.28.11.2013 Objekt rruga lis-shelliUrdh.Prok.Nr.1 Dt.18.04.2013