Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All HASTOÇI All 368,130,089.00 106 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 13,441,614 2012-12-05 2012-12-17 71821630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 453 DT 03.12.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 1,817,232 2012-11-30 2012-12-17 67121630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I 5% GARANCI PUNOMESH MROJTJA NGA LUMI ZEZE
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 187,038 2012-12-05 2012-12-17 71721630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK PJESOR I FAT 453 DT 03.12.2012
Komuna Shales (0808) HASTOÇI Elbasan 1,499,998 2012-12-10 2012-12-26 20323960012012 rikonstruksion Komuna Shales
Bashkia Durres (0707) HASTOÇI Durres 1,328,611 2012-12-20 2012-12-27 69721070012012 2107001 BASHKIA DURRESKTHIM GARANCI RIK BLERJERIK KANALI NE KENETE PARALEL ME RR, HYRESETE DURRESIT (MOBIL ENI -AUTOSTRADE)
Bashkia Durres (0707) HASTOÇI Durres 1,497,268 2012-12-20 2012-12-27 69821070012012 2107001 BASHKIA DURRES KTHIM GARANCI RIK BLERJERIK KANALI NISH TULLA MBRAPA SHKOLLES ISUF FERRA
Bashkia Kavaja (3513) HASTOÇI Kavaje 950,000 2012-12-26 2012-12-27 95321180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 58 DT 07.12.2012 RIKONSTRUK TROTUARESH
Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 2,248,300 2012-12-24 2012-12-27 46021280012012 RIK.SHKOLLA G.LEKA,BASHKIA LIBRAZHD LB
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 245,993 2012-12-19 2012-12-27 43123650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK DH.GARANCI PUNIMESH
Komuna Nikel (0716) HASTOÇI Kruje 500,000 2012-12-10 2012-12-27 30310051122012 SA LIK FAT NGA KOMUNA NIKEL
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 3,281,889 2012-12-11 2012-12-27 49423650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT 1 ND.SHKOLLE 9-VJ.ROMANAT
Komuna Maminas (0707) HASTOÇI Durres 310,671 2012-12-21 2012-12-27 26023700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 5% GARANCI PR.VERB DT 5.12.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 3,999,958 2012-12-28 2012-12-28 33721650012012 231- Bashkia Vore- lik sit. rruga. Sektori Marikaj, njof.156/1 dt.13.09.2012 form.dt.17.09.2012 njof.fit.156/3 dt.28.09.2012 sit.1 dt.17.10.2012 fat.44 dt.17.10.2012 buletin. APP.dt.24.09.2012 dhe 15.10.2012 up.156 dt.13.09.2012 kont.156/4
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 16,150,035 2012-11-09 2012-12-03 65521630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 47 DT 02.11.2012
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 10,384,112 2012-11-14 2012-12-12 47823650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT. 11 ND.SHK.9-VJ.XHAFZOTAJ,FAT 89173472 06.11.2012
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 2,346,143 2012-06-05 2012-06-11 171 23650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.5 ND.SHK.9 VJ-XHAFZOTAJ
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 738,801 2012-02-06 2012-02-16 2510170922012 466,rep 1320,5 % garanci,ur kom 596 d 27/12/11,kolaudim,pv marrjes dorezim 16/1/12,
Gjykata e rrethit Vlore (3737) HASTOÇI Vlore 5,153,668 2013-01-24 2013-01-25 5 1029040 2013 5% GARANCI PUNIMESH RIKONSTRUKSION GJ.RRETHIT 1029040
Bashkia Fushe-Arrez (3330) HASTOÇI Puke 12,155,626 2013-03-15 2013-03-19 4821550012013 B FUSHE ARREZ PUKE KODI 2155001 sistemim asfaltim rrugve fshatit fushe arrez .fat 08 dt.04.03.2013
Komuna Kashar (3535) HASTOÇI Tirane 1,935,588 2013-03-15 2013-03-19 4928090012013 231-KOM KASHAR GARANCI OBJEKTI RRUG VRESH URDHER 164 DT 11.12.12 PV KOLA 31.05.11 PV PERF 11.12.2012
Universiteti Bujqesor (3535) HASTOÇI Tirane 908,908 2013-04-08 2013-04-08 11910110412013 Univ.Bujqesor rik muri rethus. shtes kontr kontr 524/10 dt 7.7.2011 UP 12 DT 22.5.12 SIT 97/17 DT 7.12.2012 FAT 59 dt 7.12.12 s 891173483 up 26 dt 21.12.2012 shtes kontr 907/25 dt 26.12.12 sit 6.1.13 sit 6.1.13 fat 6dt 25.2.13 s 89173498 pv
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 8,550,000 2013-04-11 2013-04-11 9523650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESOR FAT 89173491 21.12.2012 SHK.9-VJEC.XHAFZOTAJ
Komuna Nikel (0716) HASTOÇI Kruje 398,999 2013-04-23 2013-04-24 7525210012013 sa lik fat nr 41 dt 15.10.2012.nga komuna nikel
Bashkia Librazhd (0821) HASTOcI Librazhd 2,135,885 2013-05-02 2013-05-10 18021280012013 LIK.SIT.NR.1 RIKON.SHKOLLA G.LEKA,BASHKIA LIBRAZHD 2013
Komuna Shales (0808) HASTOcI Elbasan 2,025,001 2013-05-10 2013-05-13 6923960012013 rikonstruksion shkolle Komuna Shales
Komuna Rashbull (0707) HASTOcI Durres 11,078,639 2013-05-16 2013-05-21 11723650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PJESOR 2 ND.SHKOLLE 9-VJ.ROMANAT FAT 07838757 26.04.2013
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) HASTOcI Durres 536,563 2013-05-16 2013-05-21 12110170312013 1017031 REP USHT 2001 GARANCI PUNIMESH
Komuna Kryevidh (3513) HASTOcI Kavaje 3,217,168 2013-05-22 2013-05-29 7524730012013 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM FAT 22 DT 20.05.2013 RIKONSTRUKSION RRUGE E RRJETE
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 267,768 2013-05-22 2013-05-29 13010250352013 ZYRAT E PUNES . lik subv subj , urdher dt 14.5.2013, kv dt 4.4.2013, form dt 29.4.2013
Bashkia Librazhd (0821) HASTOcI Librazhd 2,135,885 2013-06-04 2013-06-14 22121280012013 LIK.SITUACIONI NR.2 RIK.SHKOLLA G.LEKA,BASHKIA LIBRAZHD 2013
Bashkia Tirana (3535) HASTOcI Tirane 14,332,997 2013-06-14 2013-06-18 472 2101001 2013 Bashkia Tirane F ZH R rik Teki Selenica urdh prok nr 90 dt 24.09.2012 raport permb dt 90/3 dt 13.11.2012 njof fit 90/4 dt 13.11.2012 ,kontr 90/5 dt 17.01.2013 fat 07837767 dt 03.06.2013
Komuna Shales (0808) HASTOcI Elbasan 2,024,996 2013-06-13 2013-06-20 11123960012013 rikonstruksion shkolle Komuna Shales
Bashkia Fushe-Arrez (3330) HASTOcI Puke 10,138,531 2013-07-01 2013-07-02 11221550012013 B FUSHE ARREZ PUKE KODI 2155001 sistemim asfaltim rrugve fshatit fushe arrez .fat 84 dt.22.08.2012
Komuna Klos (0808) HASTOcI Elbasan 6,004,153 2013-06-19 2013-08-01 9223900012013 Komuna Klos ujsjellsi fshat Banje-Tunc
Zyra e Punes Tirane (3535) HASTOcI Tirane 490,910 2013-06-20 2013-08-05 17110250352013 ZYRAT E PUNES .subvension maj 2013 urdher lik dt 17.6.2013
Komuna Xiber (0625) HASTOcI Mat 3,505,409 2013-06-26 2013-08-05 7926550012013 Komuna Xiber (2655001) Lik. Situac. Nr.1 "Mirmbajtje rruge te brendshme & kanaleve vaditese".Fat.Nr.30 Dt.18.06.2013.
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) HASTOcI Gjirokaster 9,309,107 2013-07-09 2013-08-05 7110050712013 BORDI KULLIMIT GJIROKASTER 100507 sistemim i shtratit te drinos faza e lll-te, nr serial 0783878
Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOcI Kruje 2,380,874 2013-06-28 2013-08-05 30721630012013 sa lik fat nr 33 dt 20.06.2013 nga bashkia f kruje per mbrojtjen nga permbytje e lumit zeze
Bashkia Prenjas (0821) HASTOcI Librazhd 1,926,743 2013-07-10 2013-08-12 24021530012013 BASHKIA PRRENJAS LIK PAGESE PARAPRAKE 10% TE VLERES UJESJELLESI RASHTAN
Bashkia Librazhd (0821) HASTOcI Librazhd 2,135,602 2013-07-01 2013-08-13 27121280012013 LIK.SITUACIONI NR.1 RIK.SHKOLLA G.LEKA,BASHKIA LIBRAZHD 2013