Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARIFAJ All 569,995,325.00 51 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 4,146,971 2013-05-07 2013-05-13 340 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rr Lord bajron vazhd kontr 9687 dt 20.12.2010 sit perf 18.02.2011 proc verb kolaud 09.05.2011 fat seri 21242485 dt 31.03.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 15,163,348 2013-05-07 2013-05-13 341 2101001 2013 Bashkia Tirane lik sit perfun sinjalistika horizont vazhd kontr 2695 dt 11.04.2011 sit perf 29.05.2012 akt marev 1351 dt 07.02.2012 fat 87246987 dt 11.12.2011,fat 87283251 dt 12.06.2012
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 10,068,533 2013-05-21 2013-05-23 411 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon RR Dibres vazhdim kontr 83/5 dt 30.11.2012 sit 2 dt 16.04.2013 fat 87283294 dt 16.04.2013
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 12,483,387 2013-06-18 2013-06-21 480 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon blloku 51 shkresa nr 6039 dt 17.06.2013 vazhd kontr 12960 dt 30.12.2008 sit perf 31.08.2009 proc verb kolaud 17.12.2009 proc verb garancie dt 20.12.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 7,235,038 2013-07-05 2013-08-19 11010560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr rruge kv 4.3.2012 seri 87283300 dt 14.6.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 40,138,341 2013-04-30 2013-05-02 39210060542013 231-ARRSH SNDERTIM RRUGA BY PASS SHKODER LOT 1 SHKRESA 1691 DT 12.04.123 PAG PJESSHME SIT 2 FAT 12 DT 13.07.12 SR 87283256 KONT EN VAZHD 5310/4 DT 30.11.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 11,588,567 2013-08-21 2013-10-17 587 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon RR Dibres vazhdim kontr 83/5 dt 30.11.2012 sit 2 dt 16.04.2013 fat 87283294 dt 16.04.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 3,971,197 2013-09-10 2013-10-17 17210560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 4.3.2013, seri 87283303 dt 1.8.2013
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 25,851,878 2013-10-09 2013-10-24 38521070012013 2107001 BASHKIA DURRES ITSIT PERFUNDIMTAR SHTESE TE OBJEKTIT "NDERTIMSHKOLLE E MESME "KENETE"FAT NR 87283309 DT. 07.10.2013
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 3,783,484 2013-09-13 2013-10-21 33621070012013 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUNDIMTAR NDERTIM ISHKOLLES SE MESME KENETE DURRES
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 19,908,119 2013-12-17 2013-12-18 113910060542013 231 ARSH Sistemim Asfaltim Rruga e Gjinarit Shkresa Nr.5567 Dt 16.12.13 Pagesa et pjesshme Sit No 9, Fat Nr. 69 Dt 06.07.2010 dhe Sit 10 Fat 32 Dt 22.07.13 ser 212422450. Kontrata ne vazhdim 10016/7 Dt 03.02.2009