Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARIFAJ All 569,995,325.00 51 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARIFAJ Tirane 7,711,650 2012-02-23 2012-02-23 6610060542012 231 DPRR SA rruga Gjinarit shkr 916 22.02.2012 dif up 805 13.10.2011 fat 41 31.08.2011 kon vazhd 4128/4 21.07.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARIFAJ Tirane 14,144,150 2012-02-23 2012-02-23 6710060542012 231 DPRR sa Shishtavec Kukes shkr 914 22.02.2012 dif up 335 24.03.2011 fat 55 24.12.2010 kont vazhd 5660 10.08.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARIFAJ Tirane 19,095,600 2012-02-23 2012-02-28 6510060542012 231 DPRR SA Kukes Krume l 1 shkr 655 22.02.2012 dif up 279 04.03.2011 fat 47 31.10.2010 kont vazhd 5661 24.07.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARIFAJ Tirane 10,019,691 2012-02-27 2012-03-15 10210060542012 231 DPRR SA rruga Gjinarit Elbasan shkr 1032 24.02.2012 dif up 281 04.03.2011 fat 69 06.07.2010 kont vazhd 10016 03.02.2009
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 35,000,000 2012-03-15 2012-04-02 13121070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 2 NDERTIM SHKOLLE TE MESME KENETE DURRES
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 6,905,273 2012-04-02 2012-04-16 13221010012012 Bashkia Tirane sit pun multid vazhd kontr 9976 dt 31.10.2010 sit perf 01.03.2011 fat seri 21242486 dt 01.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 10,000,000 2012-04-02 2012-04-16 13121010012012 Bashkia Tirane sit pun multid vazhd kontr 11241 dt 29.12.2009 sit perf 01.03.2011 fat seri 21242487 dt 04.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 7,865,155 2012-05-10 2012-05-16 24121010012012 Bashkia Tirane sit rikual urb M Peza vazhd kontr 2392 dt 29.03.2011 dif sit nr 1 dt 25.04.2011 fat serui 21242489 dt 25.04.2011 ,sit nr 2 dt 08.06.2011 fat seri 21242487 dt 04.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 11,392,528 2012-05-24 2012-06-07 314/21010012012 Bashkia Tirane sit rikual urb M Peza vazhd kontr 2392 dt 29.03.2011 sit dt 13.10.2011 fat 87246985 dt 01.12.2011
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 24,115,150 2012-05-31 2012-06-08 30721070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 3 NDERTIM SHKOLLE TE MESME KENETE DURRES
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 15,817,602 2012-06-12 2012-06-22 38321010012012 Bashkia Tirane sit rikual urb L Bajron vazhd kontr 5664 dt 22.06.2009 sit dt 20.10.2010 fat 21242484 dt 31.03.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 1,286,338 2012-07-27 2012-08-03 56921010012012 Bashkia Tirane lik 5% sist asfalt rruge kontr vazhd 7443 dt 22.09.2006 sit 22.11.2006 proc verb kolaud 12.12.2006 proc verb perf 12.12.2008
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 1,236,629 2012-07-27 2012-08-03 56321010012012 Bashkia Tirane lik 5% sist rruga Dibres kontr vazhd 11251 dt 28.12.2006 sit 22.01.2007 proc verb kolaud 27.03.2007proc verb perf 14.04.2009
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 7,557,100 2012-07-27 2012-08-03 57221010012012 Bashkia Tirane lik sinjalistika urdh prok nr 64/1 dt 17.02.2011 proc verb dt 23.03.2011 njof fit 2424 dt 30.03.2011 kontr 2695 dt 11.04.2011 situac dt 07.11.2011 fat 87246952 dt 06.07.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 5,572,704 2012-08-01 2012-08-08 16510560012012 231-F.ZH.SH .T.V.SH kontr dt 15.4.2011, ft seri 87283254 dt 25.7.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Durres (0707) (0000) ARIFAJ Durres 4,414,697 2012-09-25 2012-09-28 1410069272012 TDO 0707 NJESIA E ZBATIMIT TE PROJEKTIT 1006927/RIMBURSIM T.V.SH
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 31,884,850 2012-10-15 2012-10-22 57721070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 4 +SIT NR 3NDERTIM SHKOLLE E MESME KENETE
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 2,078,161 2012-10-17 2012-10-22 21310560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 15.4.2011, ft seri m8728259, 87283265
Komuna Fierze (3330) ARIFAJ Puke 2,850,001 2012-10-24 2012-10-29 14027190012012 KOMUNA FIERZ KODI 2719001 ndertim shkolla 9 vjecare aprrip guri fierz sit.02 dt 22.10.2012
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 10,285,822 2012-11-05 2012-11-13 86521010012012 Bashkia Tirane -lik korsite rrugore shk lik 9899 dt 22.10.2012 vazhd kontr 11221 dt 29.12.2009 sit perf 01.03.2011 fat 21242487 dt 04.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 4,348,793 2012-11-06 2012-11-19 89221010012012 Bashkia Tirane lik situac rikual urban Mine Peza vazhd kontr 2392 dt 29.03.2011 sit nr 3 dt 24.08.2011 fat 87246963 dt 24.08.2011
Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 4,750,000 2012-11-12 2012-12-04 78521180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 23 DT 17.09.2012 RIKONSTRUKSION DHE SHTESE KATI BASHKISE KJ
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 7,000,000 2012-11-20 2012-12-13 95521010012012 Bashkia Tirane -lik korsite dif fat rrugore shk lik 9899 dt 22.10.2012 vazhd kontr 11221 dt 29.12.2009 sit perf 01.03.2011 fat 21242487 dt 04.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 6,257,964 2012-12-07 2012-12-18 101121010012012 Bashkia Tirane sit pun multid dif fat vazhd kontr 11241 dt 29.12.2009 sit perf 01.03.2011 fat seri 21242487 dt 04.04.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 403,424 2012-12-07 2012-12-18 89321010012012 Bashkia Tirane lik rikual urban vazhd kontr 9687 dt 20.12.2010 sit 18.02.2011 proc verb kol 09.05.2011 fat 21242485 dt 31.03.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Durres (0707) (0000) ARIFAJ Durres 2,751,346 2012-12-07 2012-12-18 251069272012 TDO 0707 NJESIA E ZBATIMIT TE PROJEKTIT 1006927/RIMBURSIM T.V.SH SIPAS KONTRATES NR 1765 DT30.042012 SITUACIN PUNIMESH NR 11 DT 07.12.2012 FAT NR 41DT 3.12.2012
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 12,500,000 2012-12-06 2012-12-17 67621070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT PJESOR NR 5 NDERTIM SHKOLLE E MESME KENETE
Komuna Fierze (3330) ARIFAJ Puke 3,283,580 2012-11-26 2012-12-17 15627190012012 KOMUNA FIERZ KODI 2719001 ndertim shkolla 9 vjecare aprrip guri fierz sit.35 dt.23.11.2012
Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 15,103,789 2012-12-28 2012-12-28 71621070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT N6 +DIF NDERTIM SHKOLLS SE MESME KENETE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 17,857,000 2013-02-06 2013-02-07 2910060542013 231-ARSH Sist asf Rruga Kukes - Krume Shkresa Nr. 6580/1 Dt 05.02.2013, Sit No 2, 3 fat Nr. 15 Dt 29.04.11, Lot 1 Nr Ser. 21242490, Fat Nr 3 dt 31.01.2011 Nr Ser. 21242478, fat Nr. 34 dt 04.08.2010 Kontrata ne vazhdim 5661/4 Dt 24.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 28,770,000 2013-02-06 2013-02-07 3010060542013 231-ARSH Ndertim Rruga By Pass perendimor Shkoder Lot 1.Shkresa Nr. 3595/2 Dt 05.02.2013 Pagesa et pjesshme Sit No 2, Fat Nr12 Dt 13.07.2012 Nr Ser. 87283256. Kontrata ne vazhdim 5310/4 Dt 30.11.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,553,000 2013-02-06 2013-02-07 3110060542013 231-ARSH Sistemim asfaltim Rruga e Shishtavecit Kukes.Shkresa Nr. 424 Dt 05.02.2013 Pagesa et pjesshme Sit No 4/1, Fat N55 Dt 24.12.2010 Kontrata ne vazhdim 5660/4 Dt. 10.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,700,000 2013-02-25 2013-02-26 6910060542013 231- ARrSh - Sistemi asfaltim Rruga e Gjinarit - Shtese Punimesh Shkr. Nr. 539 Dt 11.02.13 Sit No 1 fat Nr. 41 Dt 31.08.11 Nr. Ser. 87246966 Kon Nr. 4128/4 Dt 21.07.11
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 7,300,000 2013-02-22 2013-02-25 6110060542013 231 ARSH Sistemim Asfaltim Rruga e Gjinarit Sit. Nr 9 Fat Nr. 69 Dt 06.07.2010 Nr. Kontrata ne Vazdhim Nr. 10016/7 Dt 03.02.2009
Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 4,750,000 2013-03-05 2013-03-07 13121180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION GODINE FAT 23 DT 17.09.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 20,567,000 2013-04-17 2013-04-18 31310060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR sistem asfaltim rruga kukes krume lot 1 shkresa 1706 dt 12.04.13 sit 23 fat 15 dt 29.04.11 sr 21242490 kont ne vazhd 5661/4 dt 24.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,028,952 2013-04-18 2013-04-22 32510060542013 231-ARSH SISTEMIM ASFALTIM RRUGA E GJINARIT Shkresa Nr. 733 Dt 22.02.2013 Pagesa et pjesshme Sit No 9, Fat Nr. 69 Dt 06.07.2010. Kontrata ne vazhdim 10016/7 Dt 03.02.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 17,395,000 2013-04-18 2013-04-22 321610060542013 231-ARRSH Sistemim asfaltim Rruga e Shishtavecit Kukes. Shkresa Nr. 914/1 Dt 11.04.2013 Pagesa te pjesshme Sit No 4/1, Fat N55 Dt 24.12.2010 Kontrata ne vazhdim 5660/4 Dt. 10.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 2,672,046 2013-04-18 2013-04-22 32810060542013 231-ARRSH Sistemim Asfaltim Rruga e Gjinarit (Shtese punimesh)Shk 1708 Dt 12.04.2013 Pagesa e pjesshme Sit No 1, Fat Nr.41 Dt 31.08.2011 nr. Ser. 87246966 Kontrata ne vazhdim 4128/4 dt 21.07.2011
Bashkia Tirana (3535) ARIFAJ Tirane 11,431,467 2013-05-03 2013-05-10 330 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon RR Dibres urdh prok nr 83 dt 21.09.2012 njof fit 83/2 dt 21.09.2012 kontr 83/5 dt 30.11.2012 sit 1 dt 21.02.2013 fat 87283291 dt 21.02.2013