Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAKOMBETAREEGREQISE 145,150,732.00 237 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-09-15 2016-09-16 64721290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-09-05 2016-09-06 60121290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji gusht 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,663,746 2016-09-05 2016-09-06 60621290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike gusht 2016,VKB nr.60 dt.25.08.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-08-18 2016-08-19 56521290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,678,908 2016-08-05 2016-08-05 52821290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike korrik 2016,VKB nr.54 dt.26.07.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-08-01 2016-08-02 51921290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji korrik 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 27,124 2016-07-14 2016-07-14 48921290012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te njesive Resmie Sinani,Shpetim Sinani & Arjan Cemeri sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-07-11 2016-07-12 47921290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,784,692 2016-07-07 2016-07-07 43921290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike qershor 2016,VKB nr.47 dt.27.06.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-07-06 2016-07-06 43121290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji qershor 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 234,224 2016-06-20 2016-06-20 41321290012016 Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat prill-maj 2016 dhe pagese e kryetareve te fshatrave nj.adm.Karbunare muaji janar-mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 250,000 2016-06-14 2016-06-15 38621290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme emergjenca civile Ylli Trimi sipas VKB nr.40 dt.25.05.2016,shkr.Pref.Fier nr.502/1 dt.10.06.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-06-15 2016-06-15 38821290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,831,708 2016-06-07 2016-06-08 34021290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike maj 2016,VKB nr.39 dt.25.05.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 254,291 2016-06-03 2016-06-06 33121290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji maj 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 30,000 2016-05-20 2016-05-20 27921290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 280,704 2016-05-16 2016-05-17 23221290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji prill 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,090,458 2016-05-10 2016-05-10 21621290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike prill 2016,VKB nr.30 dt.24.04.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 5,958,616 2016-04-13 2016-04-14 19521290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike shkurt-mars 2016,VKB nr.22 & 23 dt.06.04.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 283,050 2016-04-13 2016-04-14 18821290012016 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve nj.adm.Karbunare muaji janar-mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 203,524 2016-04-06 2016-04-07 14121290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-03-29 2016-03-30 12221290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,066,434 2016-03-16 2016-03-17 8621290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike janar 2016,VKB nr.13 dt.09.03.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 208,569 2016-03-08 2016-03-08 7421290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji shkurt 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 39,893 2016-02-18 2016-02-19 6521290012016 Shtesa page te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik leje e pagueshme sipas urdherit nr.190 dt.29.12.2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 245,260 2016-02-04 2016-02-08 4221290012016. Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji janar 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,255 2016-01-13 2016-01-14 1021290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 155,167 2016-01-13 2016-01-14 1321290012016 Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE Nj.Adm.Karbunare per sa lik pagat e punonjesve me kontrate + kr.fshatrave muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 1,380,000 2015-12-30 2015-12-31 86021290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik shperblim fundviti ndihma ekonomike sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,627,432 2015-12-28 2015-12-28 83121290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik ndihma ekonomike nentor-dhjetor 2015,VKB nr.48 & 49 dt.16.12.2015,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 795,000 2015-12-24 2015-12-24 81221290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.shperblim lindje,shkresa Min.Brendshme nr.7741/3 dt.16.11.2015,sipas listepageses per 159 certifikata
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 190,000 2015-12-23 2015-12-23 80421290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.shperblim lindje,shkresa Min.Brendshme nr.7741/3 dt.16.11.2015,sipas listepageses per 38 certifikata
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 125,000 2015-12-21 2015-12-22 78521290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik. shperblime lindje,shkresa Min.Brendshme nr.7741/3 dt.16.11.2015,sipas listepageses per 25-certifikata
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 336,322 2015-12-21 2015-12-21 75921290012015 Paga baze - Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Karbunare per sa lik.pagat e punonjesve muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 34,220 2015-12-21 2015-12-21 75821290012015 Paga baze 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Karbunare per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 91,901 2015-12-03 2015-12-04 73521290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. per sa lik pagat e punonjesve muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,602,516 2015-11-26 2015-11-26 71221290012015 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LU. per sa lik ndime ekonomike vkb nr.31 & 32 dt.25.11.2015, shtator - tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 26,640 2015-11-19 2015-11-20 70021290012015 Paga baze 2129001 BASHKIA LU. per sa lik paga punonjesve - rojet muaji tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 162,180 2015-11-19 2015-11-19 69321290012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Karbunare per sa lik.pagat keshilltare,kr.fshati qershor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 476,955 2015-11-12 2015-11-12 60121290012015 Paga baze - Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera shperblime per personelin 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Karbunare per sa lik.pagat e punonjesve muaji korrik,tetor 2015 sipas listepageses
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave