Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,007 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAKOMBETAREEGREQISE 142,992,005.00 228 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 30,000 2017-03-07 2017-03-09 13321290012017 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme per Antigoni Jano VKB nr.9 dt.25.01.2017,shkr.Pref.nr.119/1 dt.10.02.2017 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 234,255 2017-03-02 2017-03-03 11921290012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji shkurt 2017 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 45,384 2017-03-02 2017-03-03 12521290012017 Te tjera shperblime per personelin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik leje e pagueshme z.Bektash Nexha sipas listepageses shkurt 2017,urdher nr.49/1 dt.16.02.2017
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2017-02-27 2017-02-28 11321290012017 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme e menjehershme per Feride Sharka sipas VKB nr.2 dt.25.01.2017,shkresa Pref.Fier nr.119/1 dt.10.02.2017,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 40,000 2017-02-17 2017-02-20 7721290012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik detyrime gjyqesore Aurel Sinani,vendimi nr.341 dt.22.04.2013,nr.1457 dt.01.06.2016,shkresa nr.8683/1 dt.01.11.2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 100,000 2017-02-17 2017-02-20 6321290012017 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik detyrime gjyqesore Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,541,172 2017-02-07 2017-02-08 4521290012017 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme ekonomike VKB nr.1 dt.25.01.2017 muaji janar 2017 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,300 2017-02-07 2017-02-08 4621290012017 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme ekonomike (te rinj) VKB nr.1 dt.25.01.2017 muaji janar 2017 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 261,188 2017-02-03 2017-02-07 3621290012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji janar 2017 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2017-01-17 2017-01-18 821290012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji dhjetor 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 978,835 2017-01-11 2017-01-12 121290012017 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblimet e ndihmes ekonomike dhjetor 2016,VKM nr.884 dt.16.12.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 241,165 2016-12-23 2016-12-27 91321290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim pjesor i ndihmes ekonomike sipas listepageses dhjetor 2016,VKM nr.884 dt.16.12.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,645,896 2016-12-21 2016-12-22 90021290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike dhjetor 2016,VKB nr.97 dt.19.12.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-12-21 2016-12-22 89921290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma e menjehershme Alma Lipe sipas vkb nr.96 date25.11.2016,shkrese prefektinr.1173/2 date 15.12.2016.VKB dhe shkresa e nenpref.lidhur u-shp nr.886dt.20.12.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 13,588 2016-12-21 2016-12-22 90121290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike dhjetor 2016(te rinj),VKB nr.97 dt.19.12.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 15,000 2016-12-15 2016-12-16 88221290012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Aurel Sinani,vendim gjyk.Lushnje nr.341 dt.22.04.2013,vendim gjyk.Ap.Tirane nr.1457 dt.01.06.2016,shkresa nr.8683/1 dt.01.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-12-15 2016-12-16 87721290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,661,620 2016-12-06 2016-12-06 83921290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike nentor 2016,VKB nr.88 dt.25.11.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-12-02 2016-12-02 82821290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji nentor 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 345,000 2016-11-25 2016-11-30 82121290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblime lindje shkr.Min.Puneve Brendshme nr.7023/1 dt.27.10.2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 100,000 2016-11-21 2016-11-21 81421290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme e menjehershme per Fiqirete Cela dhe Tomorr Begaj sipas listepageses,VKB nr.81 dt.28.10.2016,shkr. Pref.nr.1055/1 dt.09.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 100,000 2016-11-17 2016-11-18 80921290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme e menjehershme per Leonard Selmanaj dhe Sanie Zelo sipas listepageses,VKB nr.81 dt.28.10.2016,shkr. Pref.nr.1055/1 dt.09.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-11-11 2016-11-11 79721290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 15,000 2016-11-11 2016-11-11 80021290012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore Aurel Sinani sipas vendimit te Gjykates Lushnje nr.341 dt.22.04.2013,vendimi Gjykates Apelit Tirane nr.1457 dt.01.06.2016,shkresa nr.8683/1 dt.01.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,646,954 2016-11-08 2016-11-08 77021290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike tetor 2016,VKB nr78 dt.28.10.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 4,600 2016-11-08 2016-11-08 77121290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike(te rinj) tetor 2016,VKB nr78 dt.28.10.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-11-02 2016-11-02 76221290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji tetor 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-10-11 2016-10-11 72321290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme e menjehershme per Elsa Gega,VKB nr.73 dt.26.09.2016,shkr.Pref.Fier nr.920/1 dt.05.10.2016 sipas listes bashkelidhur
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-10-10 2016-10-11 71121290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,649,506 2016-10-06 2016-10-07 67821290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike shtator 2016,VKB nr.65 dt.26.09.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-10-03 2016-10-04 67221290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji shtator 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-09-15 2016-09-16 64721290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-09-05 2016-09-06 60121290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji gusht 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,663,746 2016-09-05 2016-09-06 60621290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike gusht 2016,VKB nr.60 dt.25.08.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-08-18 2016-08-19 56521290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,678,908 2016-08-05 2016-08-05 52821290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike korrik 2016,VKB nr.54 dt.26.07.2016,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 259,127 2016-08-01 2016-08-02 51921290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji korrik 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 27,124 2016-07-14 2016-07-14 48921290012016 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te njesive Resmie Sinani,Shpetim Sinani & Arjan Cemeri sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 50,000 2016-07-11 2016-07-12 47921290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime detyrime gjyqesore per Trifon Shani,vendim nr.503 dt.12.12.2013,kerkese nr.665 dt.24.02.2014,nr.9882 dt.21.12.2015
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,784,692 2016-07-07 2016-07-07 43921290012016 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihma ekonomike qershor 2016,VKB nr.47 dt.27.06.2016,sipas listepageses
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave