Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 50,548,634.00 136 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,671,532 2015-06-24 2015-06-24 27010160012015 Elektricitet 1016001 Aparati MPB, energji maj, shkresa 4417/5 dt 23.06.15 fature 626367820 dt 30.05.15 kontrate TR2A110078107840
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 21,419 2015-05-28 2015-05-29 21410160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602, energji prill, shkresa 3715/5 dt 25.5.15 fature 625156562 dt 28.4.15 kontrate TR1C020021053413
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,671,532 2015-05-28 2015-05-28 22410160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602, energji prill, shkresa 3715/5 dt 25.5.15 fature 625156365 dt 30.4.15 kontrate TR2A110078107840
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 195,988 2015-05-28 2015-05-28 22510160012015 Elektricitet 1016001 MPB,1016001-602, energji prill, shkresa 3715/5 dt 25.5.15 fature 625156339 dt 30.4.15 kontrate TR2A110031107843
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 20,781 2015-04-22 2015-04-23 17110160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602,Aparati Min Puneve Brendshme, pagese energji mars kontr TR1C020021053413, shkrese 2857/5 dt 22.4.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,767,814 2015-04-22 2015-04-23 16910160012015 Elektricitet 1016001 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagese energji mars kontr TR2A110078107840, ft 623950812 dt 31.3.15, shkrese 2857/5 dt 22.4.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 220,180 2015-04-22 2015-04-23 17010160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602,Aparati Min Puneve Brendshme, pagese energji ft 623950785 dt 30.3.15mars kontr TR2A110031107843, shkrese 2857/5 dt 22.4.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 304,180 2015-03-20 2015-03-23 10810160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602,Aparati Min P. B, pagese energji kontrate TR2A1100031107843, ft 622742017 dt 28.2.15 shkurt shkrese nr 1958/5 dt 20.3.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,811,478 2015-03-20 2015-03-23 10710160012015 Elektricitet 1016001 1016001, Aparati Min P. B, pagese energji kontrate TR2A110078107840, ft 622741645 dt 28.2.15 shkurt shkrese nr 1958/5 dt 20.3.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2015-03-20 2015-03-23 10910160012015 Elektricitet 1016001 1016001-602,Aparati Min P. B, pagese energji kontrate TR1C020021053413, ft 621476361 dt 11.2.15 shkrese nr 1958/5 dt 20.3.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2015-02-26 2015-02-26 7410160012015 Elektricitet 1016001 602-1016001, Aparati MPB,lik ft energji elektr janar 2015
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,970,802 2015-02-23 2015-02-24 6210160012015 Elektricitet 1016001 602-1016001, Aparati MPB, pagese energji kontrate TR2A110078107840, ft 621472263 dt 11.2.2015, janar 2015, shkrese nr 893/2 dt 23.2.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 249,748 2015-02-23 2015-02-24 6310160012015 Elektricitet 1016001 602-1016001, Aparati MPB, pagese energji kontrate TR2A11000031107843, ft 621472654 dt 11.2.2015, janar 2015, shkrese nr 893/2 dt 23.2.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 218,500 2015-01-28 2015-01-29 1710160012015 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati i MPB, pagese energji kontrate TR2A110031107843, ft 620307111 dt 12.1.2015, dhjetor 2014, shkrese nr 517 dt 23.1.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,876,782 2015-01-28 2015-01-29 1610160012015 Elektricitet 1016001 1016001, Aparati MPB, pagese energji kontrate TR2A110078107840, ft 620306843 dt 12.1.2015, dhjetor 2014, shkrese nr 517 dt 23.1.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 20,814 2015-01-28 2015-01-29 1810160012015 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati i MPB, pagese energji kontrate TR1C020021053413, ft 620309495 dt 12.1.2015, dhjetor 2014, shkrese nr 517 dt 23.1.15
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave