Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 119,251,436.00 135 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 236,803 2015-07-01 2015-07-02 28310160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat qershor 2015 liste pagese numri plan 188/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 947,573 2015-05-04 2015-05-05 18310160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat prill 2015 liste pagese numri plan 167/151 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 62,264 2015-05-04 2015-05-05 18510160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat prill 2015 liste pagese numri plan 167/151 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,522,052 2015-05-04 2015-05-05 17910160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat prill 2015 liste pagese numri plan 167/151 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 80,844 2015-04-10 2015-04-14 13710160012015 Paga baze 1016001, Aparati MPB, page prapambetur, liste pagese 1-28.2.15
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 912,326 2015-04-01 2015-04-01 13210160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat mars 2015, liste pagese numri 167/151
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 351,376 2015-04-01 2015-04-01 13010160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat mars 2015, liste pagese numri 167/151
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 459,753 2015-04-01 2015-04-01 13110160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat mars 2015, liste pagese numri 167/151
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 60,967 2015-04-01 2015-04-01 13410160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat mars 2015, liste pagese numri 167/151
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 614,799 2015-03-02 2015-03-02 7710160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat shkurt 2015, liste pagese numri 167/152
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,627,676 2015-02-02 2015-02-02 4010160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat janar 2015, liste pagese numri 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 411,531 2015-02-02 2015-02-02 4310160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat janar 2015, liste pagese numri 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 613,505 2015-02-02 2015-02-02 4110160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat janar 2015, liste pagese numri 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,516 2015-02-02 2015-02-02 4510160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat janar 2015, liste pagese numri 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 349,204 2015-01-05 2015-01-06 410160012015 Paga baze 1016001, Aparati Min Puneve Brendshme, pagat dhjetor 2014, liste pagese numri 166/152
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave