Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 3,036 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 69,558,224.00 142 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 398,981 2015-07-01 2015-07-02 23410130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga qershor 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 101
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 506,723 2015-06-01 2015-06-01 16610130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga maj 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 101
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 107,502 2015-06-01 2015-06-01 16210130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga maj 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 101
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 137,901 2015-06-01 2015-06-01 16410130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga me kontrate maj 2015 nr punonjesve plan 5 fakt 5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 401,912 2015-06-01 2015-06-01 16110130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga maj 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 101
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 55,564 2015-05-14 2015-05-15 14510130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga leje te zakonshme
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 136,403 2015-05-04 2015-05-05 13110130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga me kontrate plan/fakt 5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 107,502 2015-05-04 2015-05-05 12810130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga prill 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 401,912 2015-05-04 2015-05-05 12910130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga prill 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,940 2015-04-01 2015-04-02 8710130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga mars 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 89
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,573 2015-04-01 2015-04-02 9310130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga me kontrate mars 2015
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 411,071 2015-04-01 2015-04-02 8610130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga mars 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 89
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 171,399 2015-04-01 2015-04-02 8910130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga me kontrate mars 2015
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 284,166 2015-04-01 2015-04-01 9010130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga mars 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 89
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 107,502 2015-03-02 2015-03-02 4210130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga shkurt 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 96
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 401,912 2015-03-02 2015-03-02 4110130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga shkurt 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 96
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 106,599 2015-02-02 2015-02-02 1510130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga Janar 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 96
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 67,133 2015-02-02 2015-02-02 1710130012015 Paga baze Ministr.Shendetsisepunonjes me kontrate plan 5 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 374,915 2015-02-02 2015-02-02 1910130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise paga Janar 2015 nr punonjesve plan 102 fakt 96
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2015-01-05 2015-01-05 210130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise Paga muaji Dhjetor 2014 Nr punonjesve Plan 101 fakt 95
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,559 2015-01-05 2015-01-05 410130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise Paga punonjes me kontrate muaji Dhjetor 2014 Nr punonjesve Plan4 fakt 3
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 208,373 2015-01-05 2015-01-05 510130012015 Paga baze Ministr.Shendetsise Paga muaji Dhjetor 2014 Nr punonjesve Plan 101 fakt 95
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave