Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VELLEZERIT KUKA All 50,902,371.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndërmarrja e Gjelbërimit dhe Mirëmbajtjes së Varrezave Publike Fier (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 600,000 2022-03-18 2022-03-23 2221110272022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd.Gjelb.&Miremb.Varrezave 2111027 pllaka betoni up.07.12.2021 njf.20.01.2022 kontr.191/20 dt.24.01.2022 fat.35 fh.8 pvmd
  Drejtoria e Sherbimit (1134) VELLEZERIT KUKA Tepelene 1,424,640 2022-03-11 2022-03-15 1821430022022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore materiale ndertimi ft nr 30/24.02.2022 drejtoria e sherbimit memaliiaj
  Ndërmarrja e Gjelbërimit dhe Mirëmbajtjes së Varrezave Publike Fier (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 600,000 2022-02-16 2022-02-17 131110272022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd.Gjelb.&Miremb.Varrezave 2111027 pllaka betoni up.07.12.2021 njf.20.01.2022 kontr.191/20 dt.24.01.2022 fat.23 fh.3 pvmd
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT KUKA Vlore 823,200 2021-12-29 2021-12-30 33921460172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RERE E LARE KOMUNALJA 2146017 FAT 15/2021 DT 21.12.2021 U.PROK 74 DT 05.10.2021 FTES OFERTE
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 962,741 2021-09-30 2021-10-01 32921130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TRANSPORT PASTRIM INERTESH PER BAHKIN ROSKOVEC,KNTR 4940 DT 22/11/20218 FAT 52 SERI 64894297 DT 29/05/2019
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 3,078,398 2021-07-07 2021-07-09 25921130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIT PERF ASFLTIM I RRUGES XHEMAL LAMO KUMAN ROSKOVEC KNTR 1694 DT 08/04/2019,FAT 25 SERI 89923075 DT 09/09/2020
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,395,474 2021-06-25 2021-06-29 24521130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RKNSTR I RRUGES LAGJA CERVEN FSHATI KURJAN KNTR 1693 DT 08/04/2021,FAT 23 SERI 89923073 DT 08/09/2020
  Qarku Fier (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 2,873,248 2021-05-28 2021-05-31 8120490012021 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Qarku Fier 2049001 rikostruks. varreza up.16.11.2020 rp.14.12.2020 njf.17.12.2020 kontr.28.12.2020 fat.4/2021 sit.1
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 2,475,890 2021-05-14 2021-05-18 17821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Roskovec 2113001, up 12 dt 26.01.18, njkont 16.05.18, njfit 25.07.18, kont 3360 dt 20.08.18, fat 7, seri 64894407, sit 20.01.20,pcv marr.mall 20.01.20, fh 3 dt 20.01.20
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,326,960 2021-04-14 2021-04-16 13421130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK I RRUGES SYRRI BALLA FSHATI KUMAN KNTR 3657 DT 24/06/2019,FAT 22 SERI 89923072 DT 08/09/2020
  Ndermarja e Sherbimeve te Mirmbajtes (Rruge ,Dekor, Ndricim,Shkolla,Mirembaktje dhe Investime Publike)(0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,971,267 2021-03-01 2021-03-03 2121130022021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MATERIALE PER ND. E SHERB .PUBLIKE ROSKOVEC KNTR 5 DT 11/03/2019,FAT 25 SERI 89937775 DT 308/12/2020
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 353,007 2020-12-18 2020-12-21 50121130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PER KUZ KUMAN U.TIT 175 DT 07/12/2020,KNTR 2448 DT 07/06/2018,SIT PRF 20/06/2019,AKT KOL 20/06/2019,CERT PRF E MARRJ NE DOREZ 26/11/2020,,P.VRB I MARRJES NE DOREZ TE PUNIMEVE 26/11/2020
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 233,374 2020-12-18 2020-12-21 50221130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per sist i terrenit te jashtem te kishes Shen Kollit u.tit 176 dt 07/12/2020,kntr 2594 dt 20/06/2018,sit prf 03/12/2018,cert perf e marrjes ne dorez 26/11/2020,prcverbal i marrjes ne dorez 26/11/2020,AKT KOLAUDIMI 03/12/2018
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 270,209 2020-11-09 2020-11-10 40721130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per shkollen 9 vjecare Demollaret ,utit 139 dt 04/11/2020,kntr 4486 dt 05/11/2018,akt kol14/05/2019,pverb dt 20/10/2020,cert e marrj perf ne dorez 20/10/2020
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 2,000,000 2020-09-16 2020-09-18 31621130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve MATERIALE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 07 SERI 64894407,KNTR 3360 DT 22/08/2018
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 2,000,000 2020-08-13 2020-08-17 28221130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve NDERT KUZ QENDER SUK 2 KNTR 3360 DT 20/08/2020 SERI 64894407 DT 20/01/2020
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 254,709 2020-08-11 2020-08-13 27021130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA ROSKOVEC 2113001,GARANCI PUNI.PERMI I KUSHTEVE TE BAN PER KOM AGJY/ROM,URDHER PER CLIRIM GARANCIE 87 DT 29.07.20,KONT 2264 DT 27.06.17,SIT 23.10.17,AKT KOLAU 10.01.18,CERTIF PROV MARR DOR.11.01.18,CERTIF PERF MARR DOR.30.06.20,PCV
  Ndermarja e Sherbimeve te Mirmbajtes (Rruge ,Dekor, Ndricim,Shkolla,Mirembaktje dhe Investime Publike)(0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,565,551 2020-06-08 2020-06-09 5221130022020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MATERIALE PER ND E SHERB PUBLIKE RROSKOVEC KNTR 5 DT 11/03/2019,FAT 21/11/2019 SERI 64894391
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,988,404 2020-06-02 2020-06-04 1552113001202 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KUZ LAGJIA TEK ISH KOMUNA KUMAN FAZA E III KNTR 2448 DT 07/06/2018,FAT 8 SERI 64894358 DT 27/06/2019
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 495,860 2020-06-02 2020-06-04 15521130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KUZ LAGJIA TEK ISH KOMUNA KUMAN FAZA E III KNTR 2448 DT 07/06/2018,FAT 8 SERI 64894358 DT 27/06/2019