Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VELLEZERIT AGALLIU / M All 1,553,698.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) VELLEZERIT AGALLIU / M Tirane 78,000 2020-11-09 2020-11-10 212710130492020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013049-QSUT 2020.602-blerje mat sipas kont nr 1600/41dt 22.10.2020..kerk 1600/36 dt 16.10.20.fat nr 3seri93996003dt 22.10.20. fh nr30 dt22.10.20
  Bashkia Selenice (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 156,000 2020-02-27 2020-02-28 11121590012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2020 B SELENICE BLERJE VEGLA PUNE UP NR 30 DAT 30.10.2019 FAT NR 184 DAT 11.11.2019 SERI 78066184
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 195,550 2019-09-16 2019-09-17 20121460172019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale vegl apune komunalja 2146017 fat 818 dt 30.07.2019 u.prok 29 dt 05.05.2019 ftes oferte
  Agjencia e Sherbimeve Bujqesore (1111) VELLEZERIT AGALLIU / M Gjirokaster 106,800 2019-05-10 2019-05-13 2921150222019 Karburant dhe vaj 2115022 2115022,Agjensia e Sherb.Bujqesore,Veterinare,Mjedisore Gj. blerje vaj,alkol,antifrize, fatura nr 619 dt 06.05.2019nr serial 73967619, fh nr 5 dt 06.05.2019 , up nr 05 dt 26.04.2019
  Bashkia Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 263,040 2019-04-17 2019-04-18 40721460012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik blerje korrse bari bashkia 2146001 fat 591 dt 15.04.2019 u.prok 20 dt 25.03.2019 ftes oferte
  Bashkia Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 263,040 2019-04-17 2019-04-18 40721460012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik blerje korrse bari bashkia 2146001 fat 591 dt 15.04.2019 u.prok 20 dt 25.03.2019 ftes oferte
  Bashkia Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 444,000 2019-03-19 2019-03-20 12721460012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik blerje pompe zhytese bashkia 2146001 fat 1 dt 04.12.2018 u.prok 134 dt 19.11.2018 ftes oferte
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 47,268 2019-03-13 2019-03-15 5021460172019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale te ndryshme komunalja 2146017 fat 20 dt 10.12.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >