Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ULZA - NDERTIM All 1,650,264,127.00 118 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 27,787,101 2021-12-29 2022-01-11 509821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sit perf per qendren soc Kombinat kontr vazh 27394/62 dt.27.10.20 sit perf 05.09.21 fat nr 94/2021 dt.24.12.2021
  Universiteti i Tiranes (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 13,576,693 2021-12-30 2022-01-07 66210110392021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati 2021 sistemim trotuari up 1.10.21 nj fit 1.11.21 kot 2305/12 dt 16.11.21 ft 92/21 dt 23.12.21 aky kolaudim 22.12.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 14,253,800 2021-12-28 2021-12-31 70010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikonstr , kontr GOA 2020/P-164 DT 05.11.2020, ft nr 91/2021 dt 17.12.2021, sit nr 6 (01.12.2021-17.12.2021)
  Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 33,932,818 2021-12-29 2021-12-30 158921330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2133001 rikonstruks dhe rip te mjedis te perbashketa ndertesa (pallate)qyteti Rreshen-Rrubik sit nr 1 dt 12.11.2021 fat nr 76/2021 dt 12.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 31,477,335 2021-12-28 2021-12-30 73410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p- 247 dt 18.12.2020, ft nr 82/2021 dt 22.11.2021, sit nr 1 (18.12.2020-04.11.2021)
  Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 5,435,771 2021-12-22 2021-12-28 153121330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2133001 5%GARANCI OBJEKTI RIKONSTRUKS I KOMPLEKS TE GODINAVE 123+AMBJENTET SPORTIVE URDHER PER MARRJE NE DORZ PERHERSHEM NR 3757 DT 29.09.2021CERTAFIKATE E MARRJES DORZIM PERHERSHEM DT 12.10.2021 AKTKOLAUDIM DT 20.07.2020
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 7,388,688 2021-12-22 2021-12-24 191721270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK FAT.135 DT.18.12.2020,URDH PROK NR.34 DT.09.05.2019,AKT-KOLAUD DT.07.05.2021,CERTIF PERFUNDIM E MARRJES NE DORZ DT.07.05.2021,KONTR.4676/4 DT.11.07.2019 RIKONSTR SHKOLLA E MESME E BASHKUAR I.LEZHE
  Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 354,624 2021-12-22 2021-12-23 153221330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2133001 5%GARANCI OBJEKTI RIKONSTRUKS I KOMPLEKS TE GODINAVE 123+AMBJENTET SPORTIVE URDHER PER MARRJE NE DORZ PERHERSHEM NR 3757 DT 29.09.2021CERTAFIKATE E MARRJES DORZIM PERHERSHEM DT 12.10.2021 AKTKOLAUDIM DT 20.07.2021
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 704,687 2021-12-16 2021-12-17 189021270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O,SITUAC PERFUNDIMT,AKT-KOLAUD DT.03.08.2019,CERTIF E MARRJES PERFUNDIM NE DORZ DT.22.12.2020,URDH PROK NR.28 DT.30.04.2019,SIPAS KONTR.4364 DT.14.06.2019,SISTEM ASFALT RRUGE KOLIN GJOKA-QENDRA OLA-TUNELI NENE TEREZA
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 644,536 2021-12-15 2021-12-16 189121270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O SIPAS AKT-KOLAUD DT.11.11.2020,CERTIF PERFUND E MARRJES NE DORZ DT.11.11.020,SIPAS KONTR.3850 DT.24.05.2019 NDERIM TROTUARI NE FSHAT MANATI
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 251,942 2021-12-11 2021-12-14 186221270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O PER OBJEKT SIST NDRICIM RRUGA DAJC,SISTEM KAN KULLUES,AKT KOLAUDIM DT.02.08.2019,CERTIF PERFUNDIM E MARRJES NE DORZ DT.16.12.2020,URDH PROK NR.36 DT.10.05.2019,KONTR.4719 DT.14.06.2019
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 2,578,429 2021-12-11 2021-12-14 185921270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O PER OBJEKT NDERTIM KOPSHT BESLIDHJA,PROC VERB KOLAUD DT.17.07.2019,CERTIF PERFUNDIM E MARRJES NE DORZ DT.25.09.2020,SIPAS KONTR.6842/3 DT.02.10.2018
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 5,138,788 2021-12-11 2021-12-14 185621270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.66 DT.09.08.2021,AKT KOLAUDIM DT.09.08.2019,CERTIF PERFUND E MARRJ DORZ DT.09.08.2019,SITUAC PERFUNDIM,URDH PROK NR.28 DT.30.04.2019,KONTR.4364/3 DT.14.06.2019 SIST-ASFAL RRUGA KOLIN GJOKA-QENDRA OLA-TUNELI LAGJ.KMARL
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 1,321,188 2021-12-11 2021-12-14 185521270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.64 DT.09.08.2019,SITUAC PERFUNDIM,AKT-KOLAUD DT.12.08.2019,CERTIF PERFUNDIM E MARRJES NE DORZ DT.12.08.2019,URDH PROK NR.20 DT.17.04.2019,KONTR.3850/3 DT.24.05.2019 NDERTIM DHE NDRICIM TROTUARI MANATI
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 1,239,489 2021-12-11 2021-12-14 186321270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O PER OBJEKT REHABIL I KANAL VADITESE KV12,KV46,KV269,KV284,AKT KOLAUDIM DT.10.09.2017,CERTIFIK PERFUNDIM E MARRJES NE DORZ DT.15.02.2019,KONTR.1877/2 DT.04.04.2017
  Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 257,964 2021-12-11 2021-12-14 186121270012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE LIK 5% G.O PER OBJEKT SIST-ASFALT VARREZA ZOJS-MABE,AKT-KOLAUD DT.16.12.2020,CERFIF PERFUND E MARRJES NE DORZ DT.16.12.2020,URDH PROK NR.31 DT.08.05.2019,KONTR.4593/3 DT.07.06.2019
  Bashkia Tirana (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 6,387,065 2021-12-07 2021-12-10 445721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sit perf per 'Ndertimi i kopshtit Fikas' kontr vazhd nr 27394/63 dt.27.10.20 sitc perf dt.26.05.21 fat nr 68/2021 dt.12.10.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 43,902,620 2021-12-03 2021-12-07 63910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2020/p-164 dt 05.11.2020,ft nr 88/2021 dt 01.12.2021, sit nr 5 (22.09.2021-01.12.2021)
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 11,032,174 2021-11-18 2021-11-24 52310050012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Pune,loti V,Rehabil i dig Shtoder,Vazhd: UP 180 d 6.5.20,Kon 3273/31 d 03.9.20,Urdh 353 d 8.9.20,Sit perf d 11.03.2021,shkr mbik d 11.3.21,Akt Kol d 18.5.21 Certfik e perkoh marrje18.5.21,Shkr KNZK dt18.5.2021,Fat 73 d 26.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 3,282,003 2021-11-18 2021-11-23 55410130502021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013050 SUOGJ.M.Geraldie bl linjave elektrike,panelin ndricimin rep. Pathologj up nr 435/1dt 26.05.21kontr 435/8dt 04.06.2021 njof fit nr 435/7 dt 02.06.21 ft 46/2021 dt 21.06.2021 sit nr 436/8dt 21.06.21 certif mar dor nr469dt11.06.21