Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UDHA All 755,040,091.00 108 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 2,107,092 2022-03-23 2022-03-24 3510060772022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirmbajtje Rutine rruga U Cerenecit etj maar nr 10133 dt 23.12.2020 auto lidhje kon nr 10131 dt 23.12.2020 kon pjesore nr 36 dt 28.01.2022 situ nr 1 dt 28.2.2022 fat nr 11 dt 28.02.2022 pv dt 28.2.2022
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) UDHA Tirane 349,848 2022-03-17 2022-03-23 14610060542022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH "Lot 5: "Mirembajtje rutine dhe dimerore e segmentit rrugor Ura e Matit -Kthesa lapidarit me gjatesi 4.3 km" Shkresa nr.3298/1 date 11.03.22, Sit 3 Shkurt 2022, Fat nr.12/2022 dt 02.03.22, Kontrata nr.11522/20 date 30.12.2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 1,323,063 2022-03-16 2022-03-17 38021230012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001 - Bashkia Kruje Sistemim asfaltim i rrugeve te lagjeve Magaze ,nja Fushe Kruje kontrata nr 4501 prot dt 01.07.2021 lik i fat nr 33/2021 dt 08.10.2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 1,924,747 2022-03-16 2022-03-17 38221230012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2123001 - Bashkia Kruje Sistemim asfaltim i shseshit para kishes dhe i rruges lidhese ,fshati Gramez , nja Thumane kontrata nr 2806 dt 29.04.2021 up nr 183 dt 23.03.2021 lik i fat nr 18/2021 dt 24.05.2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 706,800 2022-03-11 2022-03-15 35821230012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001 - Bashkia Kruje Sist asf pjeses hyrese te rruges se vjeter te Tr (Prane xhamise) dhe ndertim KUZ pjesa fundore e rruges se Selmaneve ,Arrameras F Kuje kont nr 5818 prot dt 23.08.2021 lik i fat 26/2021 dt 25.09.2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 3,581,247 2022-03-11 2022-03-15 36221230012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2123001 - Bashkia Kruje Sistemim asfaltim i rruges Gramez Sukth Vendas (Faza II) Kruje kontrata nr 6533 dt 28.09.2021 up nr 500 dt 11.08. lik i fat nr 64/2024 dt 25.11.2021 sit perf2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 706,925 2022-03-11 2022-03-15 36621230012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001 - Bashkia Kruje Sistemim asfaltim i rruges se Aeroportit (Degezimi i pare) Rinas , nja Nikel kontrat nr 6539 dt 28.09.2021 up nr 534 dt 13.08.2021 lik i fat nr 38/2021 dt 22.10.2021
  Bashkia Kruje (0716) UDHA Kruje 1,094,446 2022-03-11 2022-03-15 37021230012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001 - Bashkia Kruje Ndertim kolektori fundor Kub lagja Grumbullimi ,nja Fushe Kruje ,Kruje kontrat nr 5820 prot dt 23.08.2021 up nr 465 dt 02.07.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 1,844,965 2022-03-03 2022-03-04 2410060772022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Dr.Rajonit Verior Shkoder, miremb.rutine me performance, kontr pjesore nr2 vazhdim prot 529/6 dt 28.06.2021, ft6/2022 dt 02.02.2022, situacion nr 7+pcv kolaudimi dt 02.02.2022
  Bashkia Mat (0625) UDHA Mat 5,292,614 2022-02-21 2022-02-22 16221320012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Mat (2132001) Lik.Blerje mater.te ndryshme ndertimi.Urdh.Prok.Nr.271 Dt.23.04.2020.Marv.Kuad.Nr.2348 Prot.Dt.16.06.2020.Kontr.Malli Nr.1875 Prot.Dt.29.04.2021.Fat.Fisk.Nr.65/2021 Dt.25.11.2021.Fl.Hyrje Nr.52,52/1,52/2 Dt.25.11.2021.
  Bashkia Mat (0625) UDHA Mat 196,792 2022-02-16 2022-02-17 16021320012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Mat(2132001)Lik.Det.te.Prap. Blerje materiale ndertimi Urdh.Prok.Nr.271 Dt.23.04.2020.Kontr.Nr.2503 Prot.Dt.24.06.2020 Fat.Tat.Nr.10 Dt.07.07.2020.Fl.Hyrje Nr.33 Dt.07.07.2020.
  Bashkia Mat (0625) UDHA Mat 2,803,200 2022-02-16 2022-02-17 15921320012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Mat(2132001)Lik.Det.te.Prap. Blerje materiale ndertimi Urdh.Prok.Nr.271 Dt.23.04.2021,Kontr.Nr.2503 Prot.Dt.24.06.2020,Fat.Tat.Nr.10 Dt.31.12.2020.Fl.Hyrje Nr.76,76/1,76/2 Dt.31.12.2020.Proc.verb.marre dorez.Dt.31.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) UDHA Tirane 349,848 2022-02-15 2022-02-17 4310060542022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH "Lot 5: "Mirembajtje rutine dhe dimerore e segmentit rrugor Ura e Matit -Kthesa lapidarit me gjatesi 4.3 km" Shkresa nr.1310/1 date 10.02.22, Sit 2 Fat nr.5/2022 dt 31.01.22, Kontrata nr.11522/20 date 30.12.2021
  Bashkia Kamez (3535) UDHA Tirane 18,500,000 2022-02-15 2022-02-16 14321660012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez ndertim rruge kont vazhdim nr 424 dt 18.01.2021 sit nr 1 dt 03.11.2021 ft nr 49 dt 03.11.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) UDHA Tirane 23,323 2022-01-19 2022-01-21 175110060542021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH ""Lot 5: "Miremb rutine dhe dim e seg rrug Ura Matit-Kthesa Lapidarit me gjat 4.3km Sit 1 Fat nr.91/2021 dt 31.12.21, Kontr nr.11522/20 dt 30.12.21, UP nr.331, dt 17.12.21NjF nr.192 date 31.12.21,NjLKnr.1 dt 10.01.2022
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 2,251,353 2022-01-13 2022-01-14 25910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirb Rr Cerenecit-Klenje,Trebisht-Dogane,Q.Bualli-Kraste etj kontr nr529/6 dt28.06.2021,aut nr10131 dt 23.12.2020 ,mk nr10133 dt 23.12.2020,ft 89/2021 dt27.12.2021,situac nr6 +pcv dt27.12.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 2,253,030 2022-01-13 2022-01-14 25610060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirb Rr Cerenecit-Klenje,Trebisht-Dogane,Q.Bualli-Kraste etj kontr nr529/6 dt28.06.2021,aut nr10131 dt 23.12.2020 ,mk nr10133 dt 23.12.2020,ft 34/2021 dt14.10.2021,situac nr3 +pcv dt14.10.2021,detyr43425
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 13,539,840 2022-01-13 2022-01-14 25810060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirb Rr Cerenecit-Klenje,Trebisht-Dogane,Q.Bualli-Kraste etj kontr nr529/6 dt28.06.2021,aut nr10131 dt 23.12.2020 ,mk nr10133 dt 23.12.2020,ft 73/2021 dt08.12.2021,situac nr5 +pcv dt08.12.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) UDHA Shkoder 2,211,378 2022-01-13 2022-01-14 25710060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirb Rr Cerenecit-Klenje,Trebisht-Dogane,Q.Bualli-Kraste etj kontr nr529/6 dt28.06.2021,aut nr10131 dt 23.12.2020 ,mk nr10133 dt 23.12.2020,ft 58/2021 dt19.11.2021,situac nr4 +pcv dt19.11.2021
  Bashkia Kamez (3535) UDHA Tirane 1,725,801 2021-12-30 2021-12-31 150321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Reab.i Diges Paskuqan,Kont. ne vazhdim 10280 dt 21.12.2020, akt kol. 20.12.2021 sit.26.10.2021 fat 86 dt 27.12.2021