Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TOP-OIL All 155,214,473.00 118 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) TOP-OIL Gjirokaster 829,488 2022-02-21 2022-02-22 10521150012022 Karburant dhe vaj 2115001,Bashkia Gjirokaster. Vaj dhe alkol per automjete,fatura nr. 318/2022, dt.28.01.2022.
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) TOP-OIL Durres 105,000 2022-02-09 2022-02-10 6210160252022 Karburant dhe vaj VAJ MJETI POLIC HETIMI FAT NR 207/2022 DT 19.01.22 /0707/ POLICIA
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TOP-OIL Tirane 22,491 2022-01-18 2022-01-21 1110900012022 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001 Kom Prok Publik, lik kthim garancie derdhur per ankimim pjesmarje ne tender, urdher nr 520 dt 22.12.2021, vendim KPP nr 918/2021 dt 22.11.2021
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) TOP-OIL Tirane 12,120 2021-12-31 2022-01-07 39710630012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1063001 - bl filtra kerkese dt 20.12.21, ft nr 1955/2021 dt 22.12.21, pvmd d t 22.12.2021 fh nr 31 dt 22.12.2021
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) TOP-OIL Tirane 7,200 2021-12-31 2022-01-07 39810630012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1063001 - bl vaj kerkese dt 20.12.21, ft nr 1954/2021 dt 22.12.21, pvmd d t 22.12.2021 fh nr 31 dt 22.12.2021
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) TOP-OIL Tirane 32,760 2021-12-31 2022-01-07 39910630012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1063001 - sherb mirembajtje auto, kerkee dt 20.12.2021, ft nr 1971 dhe 1973 dt 23.12.2021 pvmd d t 23.12.2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) TOP-OIL Tirane 799,800 2021-12-30 2021-12-31 88410160792021 Karburant dhe vaj Aparati DPP Shtetit blerje vaj lubrifikant kont nr 63/4 dt 07.12.2021 autorizim per lidhje kontrate nr 29/11 dt 02.06.2021 fat nr 1881 dt 16.12.2021
  Sp. Pogradec (1529) TOP-OIL Pogradec 141,120 2021-12-29 2021-12-30 61510130822021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1013082 Spitali Pogradec, lik Furnizime me materiale te tjera zyre te pergjithshme-vaj per ashensorin,UP nr.23 dt.15.11.2021,NJF nga APP d.22.11.2021,Fatura nr.1576/2021 +FH n.42+PVMD dt.26.11.2021
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) TOP-OIL Tirane 179,880 2021-12-21 2021-12-23 31910160072021 Karburant dhe vaj 1016007 QSHAMT, lik vajra u prok nr 29 dt 11.03.2021 nj fit 29/6 dt 21.05.2021 mar kuader, 29/10 dt 2.06.2021 autor kontr 29/11 dt 2.06.2021 kontr 1645/1 dt 15.11.2021 pv 1645/1 dt 15.11.2021ft1843 dt14.12.2021,fh13 14.12.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) TOP-OIL Durres 100,650 2021-12-15 2021-12-16 30710050682021 Karburant dhe vaj DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 1818/2021 VAJ GRASO
  Bashkia Peshkopi (0606) TOP-OIL Diber 382,200 2021-12-14 2021-12-15 104121060012021 Karburant dhe vaj 2106001 Bashkia Diber blerje lubrifikante,up.nr.21/1 dt.25.06.2021kont.nr.21/11 dt.28.08.2020,preventiv,njoftim fituesi,fat.nr.1395 dt.26.08.2020,flhyrje nr.19 dt.26.08.2020,pv marje ne dorezim
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) TOP-OIL Korçe 201,600 2021-12-13 2021-12-14 20710161052021 Karburant dhe vaj 1016105 DREJTORIA VENDORE E KUFIRIT DHE MIGRACIONIT KORCE BLERJE KARBURANT,VAJ,ANTIFRIZE U.P.NR.09 & FT.OF. DT.15.11.2021, PV.F.LIM.DT.15.11.2021,PV.DT.01.12.2021,PRINT.SIST. FAT.NR.1642/2021 DHE F.H.NR.40 DT.01.12.2021,UB 42359
  Garda e Republike Tirane (3535) TOP-OIL Tirane 299,808 2021-12-07 2021-12-10 63310160042021 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Rep, Karburant kont vazhdim nr 26 date 04.11.2021 fat nr 1585 date 26.11.2021 fh nr 5 date 26.11.2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) TOP-OIL Fier 118,080 2021-12-07 2021-12-09 14921110082021 Karburant dhe vaj Nd e Pastimit 2111008, up 45 dt 22.11.2021,fd 1493,amd dt 22.11.2021,fh nr 46 dt 22.11.2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) TOP-OIL Fier 118,800 2021-12-07 2021-12-09 15121110082021 Karburant dhe vaj Nd e Pastimit 2111008, up 49 dt 24.11.2021,fd 1537,amd dt 24.11.2021,fh nr 48 dt 24.11.2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) TOP-OIL Fier 2,367,840 2021-10-15 2021-10-18 17510050702021 Karburant dhe vaj KARBURANT PER DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER KNTR 69/11 DT 16/04/2021,FAT 505/2021 DT 10/09/2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) TOP-OIL Tirane 2,647,440 2021-10-13 2021-10-15 38210140482021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje vajra lubrifikante kont 5924/3 date 03.08.2021 fat nr 563/2021 date 15.09.2021 fh nr 2 date 29.09.2021
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) TOP-OIL Tirane 466,500 2021-09-29 2021-09-30 23810160092021 Karburant dhe vaj 1016009 RENEA, pagese vaji e karburant,up 20/2 dt 16.9.21,ft ofert dt 16.9.21,njof fit dt 17.9.21,fat 664 dt 22.9.21,fh 19 dt 22.9.21
  Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) TOP-OIL Sarande 240,960 2021-09-16 2021-09-20 12510161082021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.380 dt.08.09.2021 nga policia kufitare
  Bashkia Divjake (0922) TOP-OIL Lushnje 1,206,682 2021-09-13 2021-09-14 61221470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje lubrifikantesh (vaj,filtra,graso) per mjetet e bashkise, fat.nr.69552302 dt.30.05.2019, fh.nr.68 dt.30.05.2019, PV marrje dorez.dt.30.05.2019, Kontr.nr.663/14 dt.20.05.2019