Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Smart Processes All 9,572,848.00 60 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2022-02-15 2022-02-16 14021280012022 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.5/2022 DATE 09.02.2022 Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Bashkia Vau Dejes (3333) Smart Processes Shkoder 456,768 2022-02-15 2022-02-16 2621570012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2157001 mirembajtje e prog SIZIN, up 40 dt 26.07.21 fts of 40/1 dt 26.07.21 klas perf dt 24.08.21 njof fit dt 26.08.21, kon 40/3 dt 02.09.21 sit +ft 65/2021+pcv dt 31.12.2021
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2022-01-20 2022-01-21 5721280012022 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.2/2022 DATE 06.01.2022,Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) Smart Processes Tirane 246,600 2022-01-12 2022-01-17 30310890012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1089001 KMDIDHP, lik ft mirmb sist elektr, kontr ne vazhd nr 643/5 dt 09.04.2021, ft nr 63/2021 dt 31.12.2021, pv md dt 31.12.2021
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) Smart Processes Tirane 117,600 2022-01-12 2022-01-17 30410890012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1089001 KMDIDHP, lik ft mirmb faqe zyrtare, 1731/1 dt 15.10.2021, ft nr 64/2021 dt 31.12.2021, pv md dt 31.12.2021,urdher nr 212 dt 31.12.2021
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-12-28 2021-12-29 149821280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.45/2021 DATE 05.11.2021 Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Bashkia Peshkopi (0606) Smart Processes Diber 86,400 2021-12-23 2021-12-28 106821060012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2106001 Bashkia Diber Blerje licence ''SmartProcesses shpk'',up.nr.08 dt.09.06.2021,preventiv,formulari nr.04/1,ofert ekonomike,kontr.nr.1986 dt.11.06.2020,fat.nr.54 dt.26.06.2021
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-12-14 2021-12-15 142221280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.52/2021 DATE 06.12.2021 Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) Smart Processes Tirane 205,500 2021-11-05 2021-11-09 23610890012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1089001 KMDIDHP, lik ft sherb mimb regjistri, ft nr 38/2021 dt 14.10.2021, pv md dt 14.10.2021
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) Smart Processes Tirane 1,140,480 2021-10-28 2021-10-29 22710890012021 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 1089001 KMDIDHP, lik ft instalim sist per regjistrim ankesa, up nr 14 dt 21.09.2021, njoft ft dt 22.09.2021, ft nr 36/2021 dt 07.10.2021, pv dt 14.10.2021, fh dt 14.10.2021
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-10-08 2021-10-11 114421280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.31/2021 DATE 05.10.2021, Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-09-17 2021-09-20 106221280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.27/2021 DATE 08.09.2021, Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535)/Agjencia e Trajtimit te Pronave (3535) Smart Processes Tirane 86,400 2021-08-26 2021-08-27 13810140962021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1014096 ATP sherbim i regjistrit elektronik up nr 07 date 13.07.2021 kont 07/2 date 14.07.2021 fat nr 13/2021 date 29.07.2021
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) Smart Processes Tirane 205,500 2021-08-18 2021-08-20 17010890012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1089001 KMDIDHP, lik ft shp mirmb sist elektr, up nr 6 dt 06.04.2021, njoft fit dt 08.04.2021, ft nr 11/2021 dt 21.07.2021, pv md dt 21.07.2021
  Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar (DPAP), Tiranë (3535) Smart Processes Tirane 86,400 2021-08-18 2021-08-19 8910112652021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011265 Drejtor.Pergj.Arsim.Paraunivers. Tirane shp bl progr kompjuter. up 5 dt 22.7.2021 pv 30.7.2021 pv dt 3.8.2021 ft 17/2021 dt 3.8.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) Smart Processes Berat 1,900,000 2021-08-11 2021-08-18 52821670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2167001 Bashkia Ure,kontrate 2862 dt 21.12.2020 moduli i IT performances fat 1/2021 dt 22.01.2021
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-08-09 2021-08-11 92721280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.21/2021 DATE 05.08.2021,Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Agjensia Kombetare e Bregdetit (3535) Smart Processes Tirane 86,400 2021-08-05 2021-08-09 17710260902021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Agjens.Komb.Bregdetit 2021 mat up 26.7.2021 ft of 26.7.2021 ft 27.2021
  Drejtoria e Përgjithshme e Akreditimit (DPA) (3535) Smart Processes Tirane 86,400 2021-07-23 2021-08-02 10410102792021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010279, DPAkreditimit 602-bl.aplikacion regjistri elektr.kerkese dhe pergj. REKPDI,ub 40,dt 14.06.2021, shkrese 1046/30,dt 08.06.2021, ft 7, dt 14.06.2021
  Drejtoria e Përgjithshme e Standardeve (DPS) (3535) Smart Processes Tirane 86,400 2021-07-21 2021-07-22 9310102812021 Elektricitet 1010281 Drejt.ePergj.e Standartizimit - bl.aplikacion regjistri elektr.kerkese dhe pergj. REKPDI, shkrese 1046/28,dt 05.06.2021, ft 2,dt 01.07.2021,urdh 200,dt 08.07.2021