Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All STERKAJ All 470,353,050.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) STERKAJ Kruje 10,202,245 2021-08-27 2021-08-30 179021230012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2123001- Bashkia Kruje garanci punimesh per objektin Rehabilitim i diges se ujembledhesit Tapize kontrata nr 5074 dt 18.07.2019 urdher nr 555 dt 25.08.2021 procest verbal kolaudimi dt 10.06.2020
  PIU Burimet ujore dhe te ujitjes (3535) STERKAJ Tirane 1,749,201 2021-07-06 2021-07-07 4110059152021 Shpenz. per rritjen e AQT - sistemime dhe rregullime te tokave 1005915, Projekti i BUU, lik kosto lokale tvsh per ft 29/2021 dt 28.05.2021 urdh 3460/10 dt 22.06.2021 kontr WRIP/1/G/001A Nr 11444 dt 28.12.2020
  PIU Burimet ujore dhe te ujitjes (3535) STERKAJ Tirane 5,520,054 2021-07-06 2021-07-07 4210059152021 Shpenz. per rritjen e AQT - sistemime dhe rregullime te tokave 1005915, Projekti i BUU, lik kosto lokale tvsh per ft 26/2021 dt 18.05.2021 urdh 3460/10 dt 22.06.2021 kontr WRIP/1/G/001A Nr 11444 dt 28.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 18,078,543 2020-12-30 2021-01-14 405421010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikons rruga Q.Bitka Kont ne vazhd 49/5 dt 11.10.12 fat 42704692 dt 01.05.2013 pv 12.10.13 pv 27.05.2016
  Bashkia Koplik (3323) STERKAJ M.Madhe 371,569 2020-12-28 2020-12-29 78221300012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2130001 Bashki M.Madhe (Reh.pastr.kanale kulluse U.prok.21.08.2020 njof.fit.dt.16.10.2020 kontrate 06.11.2020 Akt-marrje dorezim dt.22.12.2020 fature seri 84615821.dt.14.12.2020)
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) STERKAJ Tirane 7,005,469 2020-12-17 2020-12-22 68110050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbrojt Lumi Osun Starove Berat,Vazhd kontra nr 3273/28 dt 03.09.2020,Urdher nr 353 date 08.09.2020,Shkresa e mbikeqyrjes 10974 dt 11.12.2020, Situacion nr 3 dt 10.11.2020,shkresa KNZK dt 14.12.2020,Fat 52 d 10.11.2020/84615752
  Bashkia Koplik (3323) STERKAJ M.Madhe 1,784,640 2020-12-17 2020-12-18 74721300012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2130001 Bashki M.Madhe (Reh.pastr.kanale kulluse U.prok.21.08.2020 njof.fit.dt.16.10.2020 kontrate 06.11.2020 fature seri 84615753.dt.10.12.2020)
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 25,057,310 2020-12-07 2020-12-11 363821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i rrg E.Preza dhe degezimi saj 5% garanci kont 1253/6 dt.26.06.19 fat.56269994 dt.30.06.2020 sit perf 02.07.19-25.05.20 akt kol dt.03.07.20 shkresa n.35189 dt..13.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 968,582 2020-12-07 2020-12-11 357121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Lik Ndert rruga E.Preza Kont ne vazhd 12953/6 dt 26.06.19 fat 56269994 dt 30.06.20 pjesore Sit perf 25.05.20 akt kold 03.07.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) STERKAJ Tirane 25,194,429 2020-11-26 2020-12-01 61610050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Punime loti 4 Mbr lum OSUN Starove,Vazhdim :Urdhr prok 180 date 06.05.20,Kont nr 3273/28 dt 03.09.20,Urdh nr 353 dt 08.09.20,shkr mbik dt 06.11.20,shkr KNZK dt 12.11.20,Situac nr 2 dt 31.10.2020,fat 32 dt 31.10.2020/84615812
  Bashkia Koplik (3323) STERKAJ M.Madhe 2,003,040 2020-11-26 2020-11-27 68321300012020. Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2130001 Bashki M.Madhe (Reh.pastr.kanale kulluse U.prok.21.08.2020 njof.fit.dt.16.10.2020 kontrate 06.11.2020 fature seri 84615814)
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 19,897,987 2020-11-13 2020-11-16 311021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik Ndert rruga E.Preza Kont ne vazhd 12953/6 dt 26.06.19 fat 56269976 dt 29.02.20 Sit perf 25.05.20 akt kold 03.07.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) STERKAJ Tirane 14,602,480 2020-10-27 2020-11-02 52310050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbrojtja nga Osum Starove,UP 180 d 6.5.20,U 181d 6.5.20,PV d 27.7.20,PV d 12.8.20,Nj. fit 3273/19 d 28.8.20,Kont 3273/28 d 3.9.20,Urdh 353 d 8.9.20,shk d 6.10.20,shk KNZK d 6.10.20,Sit pjes 1 d 5.10.20,Fat 29 dt 30.9.20/S84615809
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 16,791,499 2020-08-05 2020-08-06 201821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i rruges E.Preza Shkresa 44675/1 dt 20.12.19 Up 12953 dt 21.03.19 Njof 12953/5 dt 11.06.2019 Kont 12953/6 dt 26.06.2019 Njof fit 12953/8 dt 27.06.2019 sit 1 dt 30.11.2019 fat 56256395 dt 30.11.2019
  Bashkia Kruje (0716) STERKAJ Kruje 15,237,409 2020-07-13 2020-07-14 148721230012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2123001- Bashkia Kruje Rehabilitim i diges se ujembledhsit Tapize kontrata nr 5074 prot dt 18.07.2019 formular i njf te fituesit nr 4891/1 dt 10.07.2019 lik i fat me nr 37nr ser 56269987 sit nr 5
  Bashkia Kruje (0716) STERKAJ Kruje 393,437 2020-07-13 2020-07-14 148321230012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2123001- Bashkia Kruje Rehabilitim i diges se ujembledhsit Tapize kontrata nr 5074 prot dt 18.07.2019 formular i njf te fituesit nr 4891/1 dt 10.07.2019 lik i pjese se mbetur i fat me nr 168 nr ser 56256399
  Bashkia Kruje (0716) STERKAJ Kruje 7,211,811 2020-07-13 2020-07-14 148521230012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2123001- Bashkia Kruje Rehabilitim i diges se ujembledhsit Tapize kontrata nr 5074 prot dt 18.07.2019 formular i njf te fituesit nr 4891/1 dt 10.07.2019 lik i fat me nr 03 nr ser 56269974 sit nr 4
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 50,525,014 2020-03-17 2020-03-18 1610060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior mir rutine b/jukes bushat balldre-kukel kon nr 11/11 dt 29.12.2015,situ nr 16-24 dt 28.12.2017,fat nr 56256351 dt 28.12.2017,pv dt 29.12.2017
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 5,715,931 2020-01-31 2020-02-03 474921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rikons shtese anesore cerdhe 8 Kont ne vazhd 1245/6 dt 03.04.2019 sit 18.10.2019 fat 56256400 dt 11.12.2019 pv kolaudim 11.12.2019
  Bashkia Kruje (0716) STERKAJ Kruje 95,000,000 2020-01-13 2020-01-14 pt254321230012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2123001- Bashkia Kruje Rehabilitim i diges se ujembledhsit Tapize kontrata nr 5074 prot dt 18.07.2019 formular i njf te fituesit nr 4891/1 dt 10.07.2019 lik dif fat nr 160 nr ser 56256391 dhe lik pjes i fat me nr 168 nr ser 56256399