Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SPHAERA All 46,855,274.00 30 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 253,272 2022-03-28 2022-03-30 2310560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-182 dt 16.11.2020, ft nr 5/2022 dt 16.02.2022, sup nr 3 dt 20.07.2021-15.02.2022
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 16,290,000 2021-12-29 2021-12-31 510121010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik st proj nder Jorgo Panajoti V.Ceco up nr 32015 dt.22.09.20 fnjf 32015/48 dt.10.11.20 kontr 32015/62 dt.20.11.20 aut 25215/1 dt.25.01.20 fat nr 26/21 dt.04.11.2021 pv dorz 19.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 10,505,908 2021-12-13 2021-12-14 458621010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane lik akt eksp per DS4 DS5 Nja 1.2.3 UP 33090dt.29.09.20 pv hapof 29.10.20 f.njf 33090/38 dt.13.11.20 kont 33090/55 dt.25.01.20 aut 33 dt.25.01.20 pv dorz 10.03.21 fat 24/21 dt.21.10.21 fat sist 28/2021 dt.26.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 154,797 2021-11-12 2021-11-22 410521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje Ndertim shkolla M.Toptani Kont ne vazhd 25118/34 dt 29.09.20 Fat 23/2021 dt 21.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 780,000 2021-09-30 2021-10-08 321121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likujd mbikqyrj per Rikons Shkoll "P.Helmes", UP 43983, dt 14.12.20