Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 All 227,461,568.00 33 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2022-03-16 2022-03-18 11010110012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese MAS Trans fondi NTS 2 M/Janar 2022 Aut nr 1073/1 dt 15/03/2022 shkresa percjellse nr 73 dt 15/02/2022
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 5,000,000 2021-12-23 2021-12-31 64710110012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese MASR, Transferim Fondi M/Nentor 2021 Aut nr 7097/1 dt 22/12/2021 shkresa percjellse nr 416 dt 09/12/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 9,000,000 2021-11-26 2021-12-02 57410110012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese MASR, Trans fondi grand M/Tetor 2021 NTS 2 Aut nr 6492/1 dt 25/11/2021, shkresa percjellse nr 399 dt 12/11/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-10-22 2021-10-29 50610110012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese MAS, Trans fondi NTS nr 2 M/Shtator 2021 aut nr 5625/1 dt 21/10/2021 shkresa nr 351 dt 11/10/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-09-27 2021-09-30 44910110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Trans fondi grand, NTS Nr.2 M/Gusht 2021 Aut nr 4888/7 dt 23/09/2021 shkresa percjellse nr 312 dt 09/09/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 8,500,000 2021-08-20 2021-08-25 39010110012021 Te tjera transferime korrente MASR,trans fondi grand NTS nr 2 , M/korrik 2021 Aut.nr 4432/1 dt 19/08/2021, shkresa percjellse nr 283 dt 11/08/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-07-29 2021-08-04 35110110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Transf fondi Grand , Subvesion NTS M/ Qershor 2021.Aut nr prot 3960/1 dt 26/07/2021,Shkres percjell nr 256 dt 13/07/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-06-24 2021-06-28 28710110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Transf fondi Grand , Subvesion NTS M/ Maj 2021.Aut nr prot 3392/2 dt 22/06/2021,Shkres percjell nr 228 dt 14/06/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 9,000,000 2021-05-20 2021-05-24 21910110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Transf fondi Grand M/Prill 2021 Aut.nr.prot 2705/2 dt.19/05/2021 shkresa percjellse nr.180 dt.10/05/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-04-23 2021-04-27 177101110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Transferim fondi grand M/Mars 2021 NTS 2, Aut nr 2120/4 dt 21/04/2021, shkresa percjellse nr 150 dt 12/04/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-03-25 2021-03-31 11810110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Transf fondi grand NTS Nr.2 M/Shkurt 2021 Aut.nr prot 1523/6 dt 24/03/2021, shkresa percjellse nr.116 dt 10/03/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2021-03-05 2021-03-09 8410110012021 Te tjera transferime korrente MASR, Trans fondi grand M/Janar 2021 NTS 2, Aut nr 859/3 prot dt.05/03/2021, shkresa percjellse nr.68 dt.08/02/2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 2,000,000 2020-12-23 2020-12-28 70010110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS Nr.2, M/Nentor 2020, Aut.nr.6633/3 dt.22/10/2020, Shkresa percjellse nr.546 dt.14/12/2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 5,000,000 2020-12-02 2020-12-04 62910110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS nr.2 M/Tetor 2020 Aut.nr.prot.5446/3 dt.26/11/2020, shkresa percjellse nr.517 dt.06/11/2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,500,000 2020-10-23 2020-10-27 56310110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Transf.fondi Grand NTS 2 M/Shtator 2020, Aut nr prot.3224/3 dt.22/10/2020, shkresa percjellse nr.312 dt.07/10/2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 7,500,000 2020-09-17 2020-09-21 46410110012020 Te tjera transferime korrente MASR transferim fondi grand M/ Gusht 2020,Aut nr prot.4798/1 dt 16/09/2020,Shkres percjell.nr 278 dt 09/09/2020(Sistuac shpenzimesh Gusht 2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 10,000,000 2020-09-02 2020-09-04 41710110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.Fondi NTS 2 M/Korrik 2020 Aut.nr.prot 4239/1 dt.28/08/2020, shkresa percjellse nr 252 dt 05/08/2020,
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2020-07-24 2020-07-28 27910110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Transf.fondi NTS nr 2 M/Qershor 2020 Aut.nr.3604/1 dt 21/07/2020 shkresa percj.nr 222 dt 03/07/2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,000,000 2020-06-24 2020-06-26 24310110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans. fondi M/Maj 2020 NTS 2 Aut.nr.prot 3224/1 dt 23/06/2020, shkresa percjell nr 178 dt 08/06/2020, situacion shpenz M/Maj 2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 7,000,000 2020-06-03 2020-06-04 20610110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fond.grand M/Prill 2020 , NTS 2 Aut.nr.2752/17 dt.28/05/2020,shkresa percjellse nr.2752/5 dt.18/05/2020 situac.shpenz M/prill 2020