Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All RAFAELO 2002 All 12,180,053.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Rajonale e Bregdetit Lezhë (2020) RAFAELO 2002 Lezhe 97,056 2021-12-29 2021-12-30 3210260912021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore AGJENCIA RAJONALE BREGDETIT PAG FAT NR 3469/2021 DT 22.12.2021, URDHER NR 70 DT 11.11.2021, PV DT 21.12.2021, PREVENTIV, SITUACION, LYERJE ZYRE STUKIME
  Bashkia Kamez (3535) RAFAELO 2002 Tirane 78,690 2021-12-14 2021-12-15 139321660012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2166001 Bashkia Kamez 2021-Pjese kembimi, urdh. 11023 dt 26.11.2021 fat 134 dt 26.11.2021 fh. 115 dt 26.11.2021 urdh. marrje dorez. 11023/1 dt 26.11.2021 pv. marrje dorez. 26.11.2021
  Universiteti Bujqesor (3535) RAFAELO 2002 Tirane 11,700,000 2020-11-12 2020-11-25 40710110412020 Shpenz. per rritjen e AQT - autobuze Univers.Bujqesor. bl autobuzi up 7 dt 29.7.2020 nj kontr APP 29.7.2020 kl operat 22.10.2020 njf 22.10.2020 kontr 1180/23 dt 29.10.2020 ft 340 dt 3.11.2020 ser 86959168 fh 32 dt 3.11.2020 pv md 3.11.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAFAELO 2002 Tirane 284,000 2019-11-27 2019-12-02 119710100772019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera Drejt Pergj Doganave, lik vend gjyq , urdher nr 23382/1 dt 24.09.2019, vend nr 1326 dt 26.04.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) RAFAELO 2002 Tirane 20,307 2019-04-09 2019-04-10 7410900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , u brenshem nr 34 dt 4.02.2019 , v kpp nr 35 dt 23.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >