Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O L S I All 205,221,462.00 439 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Shërbimeve Publike (0909) O L S I Fier 301,750 2022-03-29 2022-03-30 3521120092022 Karburant dhe vaj ASHP.Patos 2112009 karburant up.09.02.2022 rp.18.02.2022 njf.18.02.2022 kont.29/1 dt.22.02.2022 fat.6160/2022 fh.6 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 118,440 2022-03-25 2022-03-28 8121120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant PVE 07.02.2022 Fat.5669 fh.9 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 55,803 2022-03-23 2022-03-24 7121120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.5171 fh.5 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 337,503 2022-03-23 2022-03-24 7221120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.5174 fh.6 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 399,166 2022-03-23 2022-03-24 6921120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.5176 fh.2 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 171,844 2022-03-23 2022-03-24 7021120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.5167 fh.3 pvmd
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) O L S I Tirane 1,395,254 2022-03-18 2022-03-23 13121011562022 Karburant dhe vaj 2101156,DPOPublike , karburant kont va nr 244/1 dt 19.01.2022 fat nr 5313/2022 fh nr 28 dt 02.02.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) O L S I Tirane 62,576 2022-03-18 2022-03-23 13221011562022 Karburant dhe vaj 2101156,DPOPublike , karburant kont va nr 244/1 dt 19.01.2022 fat nr 5314/2022 fh nr 29 dt 02.02.2022
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) O L S I Korçe 2,786,940 2022-03-17 2022-03-18 9221220062022 Karburant dhe vaj 2122006-NSHP KO,KARBURANT,U.P NR.5,NR.5/1 DT 31.03.21,12.04.21,F.NJ.ANULL.PROC.DT 06.04.21,13.04.21,U.P NR.5/2 DT 20.04.21,F.NJ.FIT.DT 27.05.21,MIR.PROC / RAP.PERMB.DT 07.06.21,KONT.1592/3 DT 10.01.22,FAT.6448/2022,F.H 8 DT 04.03.22
  Bashkia Tepelene (1134) O L S I Tepelene 703,000 2022-03-11 2022-03-15 15121420012022 Karburant dhe vaj up nr 11/04.02.2022 , ft nr 5727 dt 08.02.2022 bashki tepelene
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) O L S I Tirane 1,070,160 2022-03-08 2022-03-11 2221011532022 Karburant dhe vaj 2101153, Q.Zh.Pellumbat lik gazoil, up nr 6 dt 26.01.2022, ft of dt 27.01.2022, njof fit dt 01.02.2022, urdher i brendshem dt 04.03.2021, ft nr 5682/2022 dt 07.02.2022, pv dt 07.02.2022 fh nr 12 dt 07.02.2022
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) O L S I Permet 234,000 2022-03-03 2022-03-07 4221350022022 Karburant dhe vaj PASTRIM GJELBERIMI PERMET KARBURANT FAT NR 5603/2022 DT 07.02.2022 FH NR 1 DT 07.02.2022 KONT NR 229 DT 27.01.2022 U PROK NR 16 DT 17.01.2022 NJOFT FIT DT 21.01.2022 PROCES VERBAL DT 07.02.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) O L S I Tirane 1,002,001 2022-02-24 2022-02-28 6621011562022 Karburant dhe vaj 2101156,DPOPublike , lik ft karbur nr 183 dt 20.01.22, fh 19 dt 20.1.22, kontr nr 244/1 dt 19.1.2022 u pr 6.12.21, fitues 10.1.22, marv kuad 70/2 dt 19.1.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) O L S I Tirane 17,412 2022-02-24 2022-02-28 6721011562022 Karburant dhe vaj 2101156,DPOPublike , lik ft karbur nr 184 dt 20.01.22, fh 20 dt 20.1.22, kontr nr 244/1 dt 19.1.2022 u pr 6.12.21, fitues 10.1.22, marv kuad 70/2 dt 19.1.2022
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 200,188 2022-02-23 2022-02-25 3621120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.4630 fh.182 pvmd
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) O L S I Korçe 1,761,600 2022-02-24 2022-02-25 6521220062022 Karburant dhe vaj 2122006-NSHP KO,KARBURANT,U.P NR.5,NR.5/1 DT 31.03.21,12.04.21,F.NJ.ANULL.PROC.DT 06.04.21,13.04.21,U.P NR.5/2 DT 20.04.21,F.NJ.FIT.DT 27.05.21,MIR.PROC / RAP.PERMB.DT 07.06.21,KONT.1592/3 DT 10.01.22,FAT.5850/2022,F.H 4 DT 14.02.22
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 89,003 2022-02-23 2022-02-24 3421120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.4633 fh.184 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 51,381 2022-02-23 2022-02-24 3521120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.4631 fh.183 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 171,826 2022-02-23 2022-02-24 33321120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.4629 fh.181 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 647,299 2022-02-23 2022-02-24 3221120012022 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant up.27.11.2019 mk kont.59/4 dt.26.01.2021 fat.4632 fh.185 pvmd