Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MALIQ HAKA All 39,786,560.00 47 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 117,156 2021-12-24 2021-12-28 75021090142021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Blerje materiale per riparim sere Up nr.19 dt 29.10.2021 fat nr.6/2021 dt 06.12.2021 fh nr.71 pv marrje ne dorezim 06.12.2021
  Bashkia Delvine (3704) MALIQ HAKA Delvine 1,506,000 2021-12-06 2021-12-09 45221040012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik faturen nr 5/2021 data 01.11.2021 bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) MALIQ HAKA Delvine 1,396,800 2021-10-04 2021-10-06 34421040012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik faturen nr 3 data 12.07.2021 bashkia Delvine
  Bashkia Erseke (1514) MALIQ HAKA Kolonje 882,000 2021-09-23 2021-09-24 75321200012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2120001 bashkia kolonje shpenz per mirembajtjen e objekteve ndertimore up 27 dt 30.07.2021,lik i fat nr 4/2021 dt 13.08.2021,fh nr 27 dt 13.08.2021,procesverbal marje ne dorezim 13.08.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 863,560 2021-06-10 2021-06-11 36021090142021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Materiale elektrike UP nr 1890 dt 25.02.2019 vendim dt 19.07.2019 MK dt 06.08.2019 kont dt 31.01.2020 fat nr 38 seri 56118338 dt 30.06.2020 fh nr 28
  Spitali Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 988,260 2021-03-05 2021-03-08 19210130162021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013016 Spitali Rrethit materiale hidraulike kont nr 2261/7 dt 20.01.2021 up nr 10 dt 23.12.2019 pv dt 10.01.2020 fat nr 2/2021 fh nr 23 dt 03.03.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MALIQ HAKA Elbasan 71,880 2021-03-05 2021-03-08 11221090082021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ekonomike e Arsimit materiale ndertimi urdher i brenshem nr. 52 pverbal kontrat fature nr23 seri 56118378 fl hr nr, 111 dt. 28.12.2020
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 1,501,997 2021-03-03 2021-03-04 13221090142021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Blerje materiale ndertimi UP nr 1890 dt 27.02.2019 vendim dt 02.04.2019 kont nr 1890/1 dt 31.01.2020 fat nr 28 seri 56118373 fh nr 2 PV marrje ne dorezim dt 24.02.2020
  Spitali Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 1,244,292 2021-01-25 2021-01-26 4210130162021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013016 Spitali Rrethit materiale hidraulike kont nr 2261/6 dt 13.02.2020 up nr 10 dt 23.12.2019 pv dt 31.12.2020 fat seri 56118381 fh nr 77 dt 31.12.2020
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 826,800 2020-12-29 2020-12-30 38610130592020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Spitali Psikiatrik 1013059 Riparim dhe sherbim i automjeteve UP nr 183 dt 05.11.2020 fat nr 33 seri 23019785 dt 22.12.2020
  Spitali Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 546,720 2020-12-28 2020-12-29 91210130162020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013016 Spitali Rrethit materiale hidraulike dhe elektrike kont nr 2261/6 dt 13.02.2020 Pv dt 16.04.2020 Ft nr 22 seri 56118377 fh nr 72
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 3,000,000 2020-12-14 2020-12-15 71121090142020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike Up nr 1890 dt 25.02.2019 vendim nr 1819\14 19.07.2019 MK dt 06.08.2019 kont dt 31.01.2020 fat 38 dt 30.06.2020 seria 56118338 fh nr 28
  Spitali Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 827,760 2020-11-06 2020-11-09 79110130162020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013016 Spitali Rrethit materiale hidraulike dhe elektrike kont nr 2261/6 dt 13.02.2020 Pv dt 16.04.2020 Ft nr 32 seri 23019784 fh nr 49
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MALIQ HAKA Elbasan 274,920 2020-10-12 2020-10-13 51021090082020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2109008 QEA Materiale ndertimi Up.nr.19 dt.1.9.2020 pv.3.9.2020 nj.fit.9.9.2020 kont.10.9.2020 fat.21 dt.15.9.2020 seri 56118376 fh.64,65 dt.15.9.2020
  Q.Form. Profes. Elbasan (0808) MALIQ HAKA Elbasan 58,200 2020-09-23 2020-09-24 12710102202020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Qendra e Formimit Profesional materiale per pastrim dezinfektim ngrohje dhe ndricim Up nr 5 301 Prot dt 17.09.2020 fat nr 31 seri 23019783 dt 21.09.2020 fh nr 13 dt 21.09.2020 PV i marrjes ne dorezim nr 2 dt 21.09.2020
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 3,200,000 2020-09-17 2020-09-18 50721090142020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike Up nr 1890 dt 25.02.2019 vendim nr 1819\14 19.07.2019 MK dt 06.08.2019 kont dt 31.01.2020 fat 37 dt 02.06.2020 seria 56118337 fh nr 20
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 800,000 2020-09-17 2020-09-18 50821090142020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike Up nr 1890 dt 25.02.2019 vendim nr 1819\14 19.07.2019 MK dt 06.08.2019 kont dt 31.01.2020 fat 38 dt 30.06.2020 seria 56118338 fh nr 28
  Bashkia Belsh (0808) MALIQ HAKA Elbasan 400,000 2020-09-16 2020-09-17 34321520012020 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2152001 Bashkia Belsh kalim i subvencionit per Sha Ujesjelles Belsh urdher titullari nr 2527 dt 10.09.2020 shkrese nr 79 dt 03.09.2020
  Bashkia Belsh (0808) MALIQ HAKA Elbasan 117,600 2020-08-20 2020-08-21 31921520012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Belsh 2152001 materiale urdher nr 15 dt 18.08.2020 ft nr 20 seri 561187375 fh nr 37 dt 20.08.2020
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) MALIQ HAKA Elbasan 1,233,916 2020-06-29 2020-06-30 31021090142020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike Up nr 1890 dt 25.02.2019 vendim nr 1819\14 19.07.2019 kont dt 31.01.2020 fat 37 dt 02.06.2020 seria 56118337 fh nr 20