Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MENI All 69,564,074.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) MENI Tirane 3,776,472 2021-11-16 2021-11-23 123310100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min.Fin.Miremb.objekt.ndertimore MFE (lyerje zyrash)Fat. Nr. 46/2021, dt. 29.10.2021, akt marrje ne dorezim, shkr. Nr. 18247, dt. 19.10.21, memo nr. 10646/1, dt. 09.11.21nr. 10646/3, dt. 20.08.21, kont. Nt. 10646/2,dt. 19.08.21,
  Spitali Korce (1515) MENI Korçe 2,285,304 2021-11-16 2021-11-17 63510130192021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013019-DR.E SHERBIMIT SPITALOR KORCE,MIREMBAJTJE NDERT.IMPJANTISTIKE,U.P NR.56 DT 21.07.20,AUT.LIDH.KONT.NR.56/6 DT 11.09.20,M.KUADER NR.56/5 DT 10.09.20,KONT.NR.939 DT 09.07.21,FAT.NR.29,32,36,47 DT 2.8.21,1.9.21,4.10.21,2.11.21 UB 41868
  Shkolla Profesionale Kamez (3535) MENI Tirane 562,800 2021-10-27 2021-10-28 11110102702021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010270 Shkolla Mesme Profes Kamez, blerje materiale el, U P nr 13 dt 22.09.2021, ft of dt 23.09.2021, nj ft dt 27.09.2021, kont nr 549 dt 30.09.2021, ft nr 44 dt 25.10.2021, fh dt 25.10.2021, pv md nr 890 dt 25.10.2021
  Shkolla Profesionale Kamez (3535) MENI Tirane 564,000 2021-10-27 2021-10-28 11210102702021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010270 Shkolla Mesme Profes Kamez, blerje mirembajtje ashensori, U P nr 14 dt 22.09.2021, ft of dt 23.09.2021, nj ft dt 27.09.2021, kont nr 544 dt 28.09.2021, ft nr 45 dt 25.10.2021, sit dt 25.10.2021, pv md nr 891 dt 26.10.2021
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) MENI Tirane 115,200 2021-10-07 2021-10-12 97610100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min.Fin.Shpenz.zevend. parketit zyra Min,Memo nr.16588/2 dt.06.10.21,p.verbal nr.16588 dt.30.09.21,fat nr.42/2021 dt.05.10.2021,memo nr.16588/1 dt.04.10.21,miratim nr.16588/1 dt.04.10.21,p.verbal marrje dorez.dt.04.10.21
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 463,080 2021-10-05 2021-10-06 16910131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, u.p nr 18 dt 05.05.2021 njof fit nr 18/16 dt 05.05.2021 kontrate 08/10 date 25.05.2021, ft 35/2021, date 28.09.2021, akt rakordimi date 28.09.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 928,753 2021-09-21 2021-09-24 15810131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, u.p nr 18 dt 05.05.2021 njof fit nr 18/16 dt 05.05.2021 kontrate 08/10 date 25.05.2021, ft 31/2021, date 24.08.2021, akt rakordimi date 24.08.2021
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) MENI Tirane 85,680 2021-09-20 2021-09-21 17110140442021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1014044 Instituti i Mjekesise Ligjore sherbime elektrike up nr 29 date 26.08.2021 fat nr 33/2021 date 10.09.2021 sit 10.09.2021
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) MENI Tirane 74,880 2021-09-20 2021-09-21 17210140442021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1014044 Instituti i Mjekesise Ligjore riparime elektronike up nr 30 date 26.08.2021 fat nr 34/2021 date 10.09.2021 sit 09.09.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 1,183,145 2021-08-04 2021-08-06 11710131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, u.p nr 18 dt 05.05.2021 njof fit nr 18/16 dt 05.05.2021 kontrate 08/10 date 25.05.2021, ft 28/2021, date 12.07.2021, akt rakordimi date 12.07.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 600,734 2021-07-23 2021-07-27 10610131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, u.p nr 18 dt 05.05.2021 njof fit nr 18/16 dt 05.05.2021 kontrate 08/10 date 25.05.2021, ft 20/2021, date 03.06.2021, akt rakordimi date 03.06.2021
  Akademia e Fiskultures (3535) MENI Tirane 204,867 2021-07-21 2021-07-22 21310110482021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Universiteti i Sporteve 2021 5% garanci shkres 16.7.2021 kont 1159/11 dt 8.10.2018 pv marrje ne dorezim 21.6.21 akt kolaudim 6.12.2018 nr 1159/18
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (SHGJSH) (3535) MENI Tirane 1,533,300 2021-07-13 2021-07-14 20710061562021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1006156 Sherb. Gjeo. Shqip, lik furnizim vendosje tende,urdher prok nr 2 dt 14.04.2021,njoft fit nr 474/11 dt 07.05.2021,situacion dt 10.06.2021,kont 474/12 dt 21.5.21 urdh pag 698 dt 18.6.21,ft 24/2021 dt 17.06.2021,f h nr 21 dt 17.06.2021
  Gjykata e rrethit Fier (0909) MENI Fier 742,800 2021-06-25 2021-06-29 13610290172021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Gjykata Fier 1029017, up 6 dt 30.03.21, fo 30.03.21, njfit 19.04.21, kont 07.05.21, fat 26/2021, pcv marr pune ne dorezim 18.06.21
  Spitali Korce (1515) MENI Korçe 1,608,300 2021-06-11 2021-06-14 36310130192021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013019-DREJTORIA E SHERBIMIT SPITALOR KORCE,MIREMBAJ. NDERT.IMPJANTISTIKE,U.P NR.56 DT 21.07.20,AUT.LIDH.KONT.NR.56/6 DT 11.09.20,KONT.MAR.KUADER NR.56/5 DT 10.09.20,KONT.NR.320 DT 09.03.21,FAT.NR.16/2021 DT 01.05.2021 UB 40447
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 989,721 2021-06-10 2021-06-11 9310131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT shermb mirmb up 43/2 dt 14.04.2021 kontr 43/9 dt 16.04.2021 ft 17 dt 17.05.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 272,530 2021-04-19 2021-04-21 6210131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, vazhdim kontrate 108/12, date 06.01.2021, ft 13, date 01.04.2021, akt rakordimi 01.04.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 422,964 2021-04-19 2021-04-21 6110131042021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT sherb mirembajtje objekti, vazhdim kontrate 108/12, date 06.01.2021, ft 9, date 02.03.2021, akt rakordimi date 01.03.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MENI Tirane 137,280 2021-04-06 2021-04-08 69110130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-602- Lik miremb impj sipas kont ne vazhdim nr 780/20dt 31.12.2020 ,fat nr 12/2021 dt 23.3.2021.situac nr 12 per peroudh 1.3.-15.3.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MENI Tirane 455,682 2021-03-25 2021-03-26 57110130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-602- Lik miremb impjante elektrike sipas kont ne vazhdim nr 780/20 dt 31.12.2020.fat nr8/2021 dt1.3.21.sit nr 11 dt 28.2.21