Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MANE/S All 257,622,164.00 75 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) MANE/S Berat 68,983 2022-02-08 2022-02-11 1610120022022 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 1012002 DR. Monumenteve Berat, paguar clirim garancie, kontrata nr.206, dt.18.08.2020, certifikate e marrjes ne dorzim nr.11, dt.10.01.2022, akt kolaudimi dt.28.09.2020, restaurim i kishes se Shen Mitrit
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) MANE/S Berat 73,155 2022-02-08 2022-02-11 1510120022022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1012002 DR. Monumenteve Berat, paguar clirim garancie, kontrata nr.263, dt.06.10.2020, certifikate e marrjes ne dorzim nr.12, dt.10.01.2022, akt kolaudimi dt.25.11.2020, restaurim i kishes se Shen Joan Gojeartit
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 1,171,200 2022-01-18 2022-01-24 1421560012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK FAT NR 18 DAT 03.12.2021 ,P-VERBALI DAT 03.12.2021
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 13,461,500 2022-01-07 2022-01-12 64621380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve LIK FAT NR 2 DAT 22.03.2021, U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2021
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 13,461,500 2021-12-29 2021-12-31 64621380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 2 DAT 22.03.2021, U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2021
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 112,582 2021-12-29 2021-12-30 70421600012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 BASHKIA HIMARE CLIRIM GARANCIE 5%, RIK I RRUGES SE DEMTUAR QEPARO,URDHER TITULLARI NR 219, DT. 28.12.2021, CERTIFIKATE PERFUND DT. 15.12.2015, KONTR NR 66, DT. 28.10.2013, AKT KOLUADIMI DT. 09.07.2014
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 396,031 2021-12-29 2021-12-30 70321600012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 BASHKIA HIMARE CLIRIM GARANCIE, RIK I LERAVE PER BAGETINE, KONTR NR. 147, DT. 06.05.2019, CETIFIKATE PERF 27.05.2020, AKT KOLAUDIMI DT. 28.05.2019, URDHER NR. 5278, DT. 28.12.2021
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) MANE/S Berat 1,436,628 2021-12-09 2021-12-14 17810120022021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012002 Dr. Monumenteve, paguar restaurim ura e Vokopoles afer Ujit te Zi Polican, u konkurimi 185, dt.24.05.2021,kontrata nr.293, dt.12.08.2021, situacion 18.10.2021, pmd dt.26.11.2021, fat nr.17, dt.03.12.2021, akt kolaud dt.26.11.2021
  Bashkia Berat (0202) MANE/S Berat 138,574 2021-12-09 2021-12-14 105321020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 bashkia berat pagese clirim garanci punimi kontrata 4162 dt 12.06.2018 akt-kolaudimi 24.12.2018 certifikat e marrjes ne doresim 12.03.2019 certifikata e garancise 06.12.2021 restaurim i mureve te Kalase
  Bashkia Berat (0202) MANE/S Berat 270,937 2021-12-09 2021-12-14 105221020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 bashkia berat pagese clirim garanci punimi kontrata 4162 dt 12.06.2018 akt-kolaudimi 24.12.2018 certifikat e marrjes ne doresim 12.03.2019 certifikata e garancise 06.12.2021 restaurim i mureve te Kalase
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) MANE/S Gjirokaster 4,489,320 2021-11-15 2021-11-16 64224520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001,Bashkia Dropull GJ rikonstruksion rrugeve te brendshme fat nr 13/2021 dt 20.10.2021 situacion perfundimtar dt 20.10.2021 kontr 788 dt 10.05.2021 up nr 453 dt 09.03.2021 akt kolaud dt 15.10.2021,cert marrje perkoh dorez dt 18.10.2021
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 496,116 2021-11-05 2021-11-08 61721600012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 BASHKIA HIMARE KTHIM 5% GARANCI RIK I SHKALLEVE KUZ DHE KUB STEFANAL , KONTR NR 109, DT. 02.04.2019, CERTIFIKATE E MARRJES NE DOREZIM, AKT KOLAUDIMI DT. 03.12.2019, URDHER TITULLARI NR. 191, DT. 05.11.2021
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 6,000,000 2021-10-29 2021-11-04 28021560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve likujdim fat 12/2021 dt.9.10.2021 ,sipas kont.nr.880 dt.02.09.2021 ,up nr5 dt 23.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 9,725,112 2021-10-06 2021-10-13 44121380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik fat nr 5 dat 24.06.2021,u-prok nr 7 ,7/1 dat 22.03.2021,kontrata nr 7 dat 26.04.2021,situacioni perfundimtar ,certifikata e marjes se perkohshme ne dorzim
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) MANE/S Tirane 5,682,900 2021-10-05 2021-10-07 31410051312021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1005131-D.SH.P.A., lik miremb obj specif, u prok 19 dt 8.6.21,pv vleres dt 30.06.2021,njof fit nr 160/6 dt 08.07.21, kontr nr 160/7 dt 19.07.2021, situac dt 23.08.21,certif md 02.09.21,aktkolud dt 30.08.21,ft nr 11/2021 dt 22.09.2021,
  Bashkia Delvine (3704) MANE/S Delvine 821,000 2021-09-24 2021-09-28 31721040012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 3 data 25.04.2019 up nr 3 data 28.01.2019 kontrat nr 600 data 07.03.2019 bashkia Delvine
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) MANE/S Vlore 299,273 2021-08-25 2021-08-26 13910120702021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike 3737 1012070 DRTK VLORE RESTAURIM KISHA MANASTIRI I SHEN KOLLIT, KONTR NR. 369, DT. 25.06.2019, URDHER NR. 29, DT. 15.04.2019,FAT NR. 10, DT. 23.07.2020, SERIA 73307536, SITUACION PERFUNDIMTAR
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) MANE/S Vlore 15,751 2021-08-25 2021-08-26 14010120702021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 3737 1012070 DRTK VLORE 5% GARANCINDERHYRJE RESTAURUESE NE MESOPOTAM,PROJEKT I HUAJ MILESTONE II,U.TITULLARI NR.26,DT.25.08.2021,KONTR.NR.369 DT.25.06.2019, AKT KOLAUDIM DT.30.07.2020, CERTIFIKATE PERFUNDIMTARE DT. 05.05.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) MANE/S Gjirokaster 10,574,982 2021-08-23 2021-08-24 51824520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2452001,Bashkia Dropull GJ rikonstruksion rrugeve te brendshme fat nr 8/2021 dt 13.08.2021 situacion nr 1 dt 10.08.2021 kontr 788 dt 10.05.2021 up nr 453 dt 09.03.2021
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) MANE/S Vlore 427,768 2021-08-09 2021-08-10 13510120702021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 3737 1012070 DRTK VLORE 5% GARANCINDERHYRJE RESTAURUESE NE MESOPOTAM,PROJEKT I HUAJ MILESTONE II,U.TITULLARI NR.24,DT.15.07.2021,KONTR.NR.369 DT.25.06.2019, AKT KOLAUDIM DT.30.07.2020