Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LEON KONSTRUKSION All 299,387,379.00 58 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 11,099,349 2021-09-28 2021-10-01 80810120012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kulturer 1012001,rikonstruksion i nderteses Bibliotekes kombetare,fatura nr.22 2021.dt.23.08.2021,situacion nr.2.kontrate nr.4246 10.dt.03.12.2020,shtese kontrate 4246 14.dt.23.12.2020,urdher prok.nr.nr.379.dt.06.10.2020
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 1,791,834 2021-09-27 2021-09-28 16710120702021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike 3737 1012070 DRTK VLORE PAGESE PER TVSH PER MILESTONE III RESTAURIM KALAJA E KANINES, U.TITULLARI NR.13, DT.17.04.2020, LIK.PJESOR FAT.NR.84504345, DT.31.12.2020
  Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura(3535)) LEON KONSTRUKSION Tirane 14,904,352 2021-09-13 2021-09-15 35310260872021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Agj komb zonave te mbrojtura 2021 sistemim i zones peligrinazhit, mali tomorit, up 146 dt 2.9.20, kont. 1201 dt 16.11.20, nj.fitues 10.11.20, ft 23/2021 dt 26.08.21, situac pun18.08.21,pv kolaud dt 24.8.21,certif marr dorz perk 26.8.21
  Bashkia Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 636,213 2021-06-23 2021-06-24 68521460012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala kopshti 3 bashkia 2146001 kont 2077 dt 20.03.2019 certifikat e perkoheshme dhe akt kolaudimi dt 06.09.2019 certifikat perfundimtare dt 29.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 3,939,213 2021-04-08 2021-04-09 34421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rruga Vlore,Plepat e Brukes Laknas, up. 8066 dt 13.10.2020, pv. 02.12.2020, rap. perf. 02.12.2020,njof.fit 9751 dt 02.12.20. kont. 9785 dt 03.12.2020, sit.1 dt 15.02.2021, fat 1 dt 15.02.2021
  Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 2,111,660 2021-03-26 2021-04-01 18621020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 28 dt 31.05.2018 njoftim fituesi 26.09.2018 kontrata 29.10.2018 akt kolaudimi 5858 dt 19.11.2019 marja ne dorezim 17.12.2019 fat 98 dt 08.11.2019 seria 57866593 sistemi i kondicionimit
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 10,459,510 2021-03-12 2021-03-17 4710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj ars kontr ne vazhd GOA 2020/p-22 dt 09.06.2020, nr ft 3/2021 dt 29.01.2021, sit nr 5
  Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 4,602,224 2021-02-15 2021-02-19 8121020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 Bashkia clirim garan. Rikonst Bashkie akt kolaudim nr 1218, dt 15.03.2017, nr 5130 dt 10.08.2018, cert marrje ne dor. dt 19.012.2018, 30.12.2018, kontrat 2538 dt 31.03.2016 kont shtese 5739 dt 18.12.2017, situ., cert 02.02.2021
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 748,947 2021-02-18 2021-02-19 2110120702021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 3737 1012070 DRTK VLORE PAGESE TVSH PER MILESTONE 111, KONTR NR. 314, DT. 23.06.2020, URDHER NR. 13, DT. 17.04.2020, FAT NR. 44, DT. 31.12.2020, SERIA 84504345, SITUACION NR. 02
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 201,054 2021-02-18 2021-02-19 2010120702021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike 3737 1012070 DRTK VLORE PAHESE TVSH PER MILESTONE 111, KONTR NR. 314, DT. 23.06.2020, URDHER NR. 13, DT. 17.04.2020, FAT NR. 27, DT. 21.09.2020, SERIA 84504328, SITUACION NR. 01
  Bashkia Prenjas (0821) LEON KONSTRUKSION Librazhd 2,204,138 2021-01-18 2021-01-21 3021530012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala B. PRRENJAS,LIK 5% GARANCI PUNIM PER RIKONST I SHKOLLES 9-VJECARE QYBRA SOKOLI PRRENJAS,URDHER KRYETARI 403 DT 05.12.2020,CERT E MARRJES PERFUNDIM NE DORZIM DT 10.12.2020,AKT KOL 20.05.2018,AKT KONT PERF 10.12.2020,KONT 3277 DT 21.08.2017.
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 29,442,769 2021-01-13 2021-01-19 78710120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,restaurim i Bibliotekes Kombetare,fature nr.43.dt.30.12.2020,seria 84504344,situacion nr.1.dt.30.12.2020,urdh prok.nr.379.dt.06.10.2020,kontrate nr 4246 10.dt.03.12.2020,
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 1,842,337 2020-12-11 2020-12-16 45521018152020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101815, APRekreac lik ft rikonstr obj rekreat 30 dt 02.10.20 sr 84504331 sit perf dt 2.10.20 kontr 576/7 dt 3.8.20, u pr 576/2 dt 18.6.20, pvo 6.7.20, fit 23.7.20 pvmd 8.10.20, mbajtur 5% garanci
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 186,466 2020-12-15 2020-12-16 44710900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466-kthim i te ardhurave ek. urdher 333, dt 27.10.2020, vkpp 458, date 16.10.2020
  Avokati i popullit (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 474,000 2020-12-14 2020-12-15 37210660012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1066001, A popullit, riparim u prok nr 133/3 dt 6.11.2020 nj fit 133/9 dt 6.11.2020 nj fit 133/9 dt 19.11.2020 kontr 133/10 dt 20.11.2020 ft nr 37 dt 1.12.2020 seri 84504338 pv 7.12.2020
  Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura(3535)) LEON KONSTRUKSION Tirane 34,426,425 2020-12-14 2020-12-15 40610260872020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Agj komb zonave te mbrojtura 2020 sistemim i zones peligrinazhit, mali tomorit, up 146 dt 2.9.20, kont. 1201 dt 16.11.20, nj.fitues 10.11.20, ft 84504341 dt 14.12.20, situacion punimesh nr.1 dt 14.12.20
  Universiteti i Tiranes (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 11,453,819 2020-12-11 2020-12-14 49110110392020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Universitetii Tiranes Rektorati mirmbajtje catie up nr 19 dt 25.06.2020 sit date 04.12.2020 kont nr 1891/10 date 26.10.2020 fat nr 84504339 dt 04.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 10,459,509 2020-11-27 2020-12-02 38310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rindert objekte ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-22 dt 09.06.2020, fat 33 seri 84504334 dt 20.11.2020, sit nr 4 dt 20.11.20
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 115,615 2020-11-26 2020-11-27 24210120702020 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike 1012070 DRTK VLORE TVSH PER MILESTONE 111, REATUARIM KALAJA E KANINES, URDHER NR.13, DT. 17.04.2020, KONTR NR. 314, DT. 23.06.2020, FAT NR. 27, DT. 21.09.2020, SERIA 84504328, SITUACION NR. 01, LIKUJDIM PJESOR
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) LEON KONSTRUKSION Tirane 660,314 2020-11-20 2020-11-25 40621018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101815, APRekreac lik ft rikonstr obj rekreat 23 dt 31.8.20 sr 84504324 sit 1 dt 31.8.20 kontr 576/7 dt 3.8.20, u pr 576/2 dt 18.6.20, pvo 6.7.20, fit 23.7.20 pvmd 31.8.20