Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 810,777,122.00 204 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 3,129,410 2021-12-28 2021-12-29 151921330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2133001 5%GARANCI OBJEKTI RIKONSTRUKSION SISTEM NGROHJE PALESTRA SH.MB''NDREC N.GJOKA ''FANE URDHER MARRJE NE DORZIM PERHERSHEM 4830 DT 23.11.2021 CERTAFIKATE MARRJE DORZIM E PERHERSHMENR 5246DT 17.12.2021 AKT KOLAUDIM 1808.2020.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KTHELLA Tirane 16,748,849 2021-12-22 2021-12-28 68410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge, kontr GOA 2020/p-210 dt 04.12.2020, ft nr 122/2021 dt 17.11.2021, sit pjesore nr 4 (07.09.2021-15.09.2021)
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 853,105 2021-12-21 2021-12-22 151821330012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2133001 5%GARANCI OBJEKTI RIKONSTRUKSION SISTEM NGROHJE PALESTRA SH.MB''NDREC N.GJOKA ''FANE URDHER MARRJE NE DORZIM PERHERSHEM 4830 DT 23.11.2021 CERTAFIKATE MARRJE DORZIM E PERHERSHMENR 5246DT 17.12.2021 AKT KOLAUDIM 1808.2020.
  Bashkia Kamez (3535) KTHELLA Tirane 11,157,776 2021-12-16 2021-12-20 139121660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Zanave,Kaltersia, Kont. ne vazhdim 5015 dt 18.09.2018, situacion nr.3 dt 12.07.2019 fat nr.238 dt 12.07.2019 seria 67266441akt kol. 12.07.19
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 118,541 2021-12-13 2021-12-14 32410111232021 Sherbime te tjera 1011123 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM fature sherbimi nr 152/2021 dt 10.12.2021urdher i brendshem nr 42 dt 06.12.2021
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 1,350,000 2021-12-13 2021-12-14 142021330012021 Karburant dhe vaj 2133001 Nafte fat nr 2/2021dt 27.02.2021
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 3,785 2021-12-09 2021-12-10 37710130792021 Sherbim per ngrohje 1013079 DSHS SHPENZIME SHPENZIME LENDE DJEGESE FT NR 56/2021 DT 30.11.2021 FH NR 84 DT 29.11.2021 UP NR 14 DT 24.03.2021 FTESE PER OFERTE DT 24.03.2021
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 6,420 2021-12-09 2021-12-10 37810130792021 Sherbim per ngrohje 1013079 DSHS SHPENZIME SHPENZIME LENDE DJEGESE FT NR 138/2021 DT 01.12.2021 FH NR 85 DT 01.12.2021 UP NR 14 DT 24.03.2021 FTESE PER OFERTE DT 24.03.2021
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 2,796 2021-12-09 2021-12-10 37910130792021 Sherbim per ngrohje 1013079 DSHS SHPENZIME SHPENZIME LENDE DJEGESE FT NR 87 DT 07.12.2021 FT NR 151/2021 DT 07.12.2021 UP NR 14 DT 24.03.2021 FTESE PER OFERTE 24.03.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KTHELLA Tirane 4,284,738 2021-11-19 2021-11-23 61910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge, kontr GOA 2020/p-210 dt 04.12.2020, ft nr 122/2021 dt 17.11.2021, sit nr 4 pjesore ( 07.09.2021-15.09.2021)
  Bashkia Kamez (3535) KTHELLA Tirane 10,000,000 2021-10-29 2021-11-01 116021660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Zanave,Kaltersia, Kont. ne vazhdim 5015 dt 18.09.2018, situacion nr.3 dt 12.07.2019 fat nr.238 dt 12.07.2019 seria 67266441akt kol. 12.07.19
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 190,344 2021-10-28 2021-10-29 123821330012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2133001Qera zyrash fat nr 303 dt 30.09.2017
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 190,344 2021-10-28 2021-10-29 123721330012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2133001Qera zyrash fat nr 339 dt 31.10.2020 amendament kontrate nr 5084 dt 09.11.2017
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 190,344 2021-10-28 2021-10-29 123321330012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2133001Qera zyrash fat nr 243 dt 30.09.2020 ser 89835786 amendament kontrate nr 5084 dt 09.11.2017
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 190,344 2021-10-28 2021-10-29 123621330012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2133001Qera zyrash fat nr 272 dt 13.10.2020 amendament kontrate nr 5084 dt 09.11.2017
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 1,449,960 2021-10-28 2021-10-29 123421330012021 Karburant dhe vaj 2133001Nafte fat nr 1/2021 dt 27.01.2021 sipas kontrates nr 3665/4 dt 23.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KTHELLA Tirane 28,125,886 2021-09-30 2021-10-01 51210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndertim rruge, kontr GOA 2020/p-210 dt 04.12.2020, ft nr 25/2021 dt 24.09.2021, sit nr 3
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 21,113 2021-09-22 2021-09-23 104921330012021 Karburant dhe vaj 2133001 Gaz i lengshem fat nr 341 dt 31.10.2020,ser 89835890 sipas kontrates nr 5852 dt 30.12.2019,f-h nr 47 dt 24.11.2020.
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 15,107 2021-09-22 2021-09-23 105121330012021 Karburant dhe vaj 2133001 Gaz i lengshem fat nr 430 dt 31.12.2020,ser 95661280 sipas kontrates nr 5852 dt 30.12.2019,f-h nr 83 dt 31.12.2020.
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 54,168 2021-09-22 2021-09-23 105021330012021 Karburant dhe vaj 2133001 Gaz i lengshem fat nr 379 dt 30.11.2020,ser 89835928 sipas kontrates nr 5852 dt 30.12.2019,f-h nr 56 dt 09.12.2020.