Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KKG PROJECT All 17,318,286.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 67,469 2021-10-20 2021-10-27 57410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft mbikqyrje pun, kontr GOA 2020/sh-80 dt 23.07.2020, ft nr 10/2021 dt 14.10.2021,sup nr 5 dt 14.10.2021
  Bashkia Berat (0202) KKG PROJECT Berat 6,500,000 2021-09-28 2021-09-29 79721020012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 7 dt 12.01.2021 njoftim fituesi 1583/2 date 29.03.2020 kontrata 2169/1 dt 23.04.2021 urdheri 496 dt 08.09.2021 fatura 5/2021 dt 21.09.2021 fh 63 dt 27.09.2021 hartim projekti ura e re rikos
  Bashkia Lezhe (2020) KKG PROJECT Lezhe 1,025,009 2021-09-09 2021-09-10 133821270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK FAT.2 DT.04.08.2021,URDH PROK NR.4 DT.04.02.2021,NJOF FITUES NR.1725 DT.05.03.2021,SIPAS KONTR.1725/23 DT.08.03.2021"MBIKQYRJE PUNIM -RINDERTIM I SHKOLLES AT-ZEF PLLUMI"
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 1,200,994 2021-07-30 2021-08-02 36610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, Rindertimi banesa individ kontr GOA2020/rind 273 DT 28.12.2020 fat nr 4/2021 date 21.06.2021 s nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 277,642 2021-06-11 2021-06-15 23410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft sherbim mbikqyrje dhe kolaudim rruge , kontr ne vazhd GOA 2020/sh-80 ivr dt 23.7.2020, nr ft 1/2021 dt 5.4.2021, sit nr 3
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KKG PROJECT Tirane 388,800 2021-06-03 2021-06-09 23110050012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MBZHR,231,Vazhdim kontrate nr 9607/19 dt 02.12.2020,Urdh 486 dt 02.12.20,Dor proj ide dt 07.12.2020,PV marrje Proj ide dt 9.12.2020,Dorez doc p/zbat dt 14.12.2020,PV marrje p/zbat dt 16.12.2020,Fat 95 dt 21.12.2020/S78777147
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KKG PROJECT Tirane 748,800 2021-06-03 2021-06-09 23010050012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MBZHR,231,Vazhdim kontrate nr 9607/16 dt 02.12.2020,Urdh 486 dt 02.12.20,Dor proj ide dt 07.12.2020,PV marrje Proj ide dt 9.12.2020,Dorez doc p/zbat dt 14.12.2020,PV marrje p/zbat dt 16.12.2020,Fat 94 dt 21.12.2020/S78777146
  Bashkia Lezhe (2020) KKG PROJECT Lezhe 990,405 2021-05-27 2021-05-28 80921270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LEZHE LIK FAT.3 DT.06.05.2021,URDH PROK NR.4 DT.04.02.2021,NJOFT FITUES DT.05.03.2021,KONTR.1725/23 DT.08.03.2021 MBIKQYRJE PUNIM PER RINDERT SHKOLLA AT ZEF PLLUMI
  Bashkia Berat (0202) KKG PROJECT Berat 4,000,000 2021-04-26 2021-05-04 30221020012021 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 58 dt 27.01.2021 njoftim fituesi 241/10 dt 27.01.2021 kontrata241/12 dt 09.02.2021 fatura 02/2021 dt 06.04.2021 situacioni nr 1 studim projektim KUZ lagjja Uznove
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 256,722 2021-04-14 2021-04-16 10010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft kolaudim, kontr GOA /sh-12.11.2020, seri 78777148 dt 23.12.2020, akt kolad
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 425,025 2021-01-13 2021-01-19 60110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-80 dt 23.07.2020, seri 78777149 dt 24.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KKG PROJECT Tirane 598,800 2020-11-11 2020-11-13 34210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve /p-1056001 FZHSH, lik ft supervizion, supervizion, kontrata GOA 2020/sh-80 dt 23.07.2020, seri 78771440 dt 05.11.2020, sit nr 1
  Bashkia Pogradec (1529) KKG PROJECT Pogradec 838,620 2018-12-28 2019-01-09 88421360012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 BASHKIA POGRADEC lik Mbikqyrje Sistemim Rruga Stadiumi,Ur Prok nr.36+FNJK dt 19.05.2017,U.KVO dt23.05.2017,.Nj. Fitusi dt30.06.2017.Nj Fit Buletin nr.27 dt10.07.2017,Kon dt10.07.2017Fat nrs.19255488 dt 06.12.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >