Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI All 5,190,754,531.00 2,414 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) KASTRATI Fier 1,198,800 2021-10-15 2021-10-18 72610130172021 Karburant dhe vaj Spitali Fier 1013017,dizel, up 15 dt 07.09.21, njfit 4258 dt 15.09.21, fo 4005 dt 07.09.21, kont 4283 dt 19.09.21, fat 1507/2021, pcv 28.09.21, fh 107 dt 28.09.21
  Spitali Kukes (1818) KASTRATI Kukes 1,191,965 2021-10-15 2021-10-18 44310130202021 Karburant dhe vaj 1013020 Spitali Kukes Nafte UP nr.20 dt.13.09.2021 fat nr.1409/2021 dt.17.09.2021 fh nr 21 dt.17.09.2021
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI Tirane 766,620 2021-10-14 2021-10-18 27910280012021 Karburant dhe vaj 1028001 Prok Pergj, karburant benzin loti2, up9/1 dt 16.02.2021,pv 06.04.21, njf op. 14.04.21,kont 610/8 dt 5.10.21,fh 14 dt 08.10.21,pv sherbimi 08.10.21,ft 2825 dt 05.10.21
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) KASTRATI Durres 9,398 2021-10-14 2021-10-15 6710112502021 Karburant dhe vaj 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE/ BL KARBURANT FAT 1601/2021 DT 04.10.2021
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) KASTRATI Durres 367,408 2021-10-14 2021-10-15 6510112502021 Karburant dhe vaj 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE/ BL KARBURANT FAT 1385/2021 DT 15.09.2021
  Sp. Puke (3330) KASTRATI Puke 2,999,822 2021-10-13 2021-10-15 20510130832021 Karburant dhe vaj SPITALI PUKE KODI 1013083 Karburant u.prok nr 23 dt 01.04.2020 autorizim 23/28 dt 06.07.2020,njoft fitusi 23/13 dt 23.06.2020,fat tat nr 1699 dt 05.10.2021,fh nr 49 dt 05.10.2021 kont nr 223 dt 27.08.2020
  Sp. Sarande (3731) KASTRATI Sarande 1,163,472 2021-10-13 2021-10-15 36810130842021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore LIK FAT NR 1229 DAT 03.09.2021,FL-HYRJA NR 12 DAT 03.09.2021,
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Vlore (3737) KASTRATI Vlore 157,485 2021-10-14 2021-10-15 22410051382021 Karburant dhe vaj 2021 1005138 AGJENSIA VETERINARE KARBURANT KAONTRATA FURNIZIMI ME KARBURANT KONTRATA NR 823/1 DAT 23.09.2020, FAT NR 65/2021 DAT 06.10.2021
  Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI Durres 1,999,970 2021-10-13 2021-10-14 7621070142021 Karburant dhe vaj 2107014 NDERMARJA RRUGA BLERJE NAFTE FAT 1700 DT 05.10.2021
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) KASTRATI Gjirokaster 4,319,802 2021-10-13 2021-10-14 28910060672021 Karburant dhe vaj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor karburant fat nr 1635/2021 dt 04.10.2021,1639/2021 dt 04.10.2021 , fh nr 20 dt 04.10.2021kontrate nr 391 dt 01.10.2021 form sigurim kontrate
  Dogana Pogradec (1529) KASTRATI Pogradec 138,154 2021-10-05 2021-10-14 16410100832021 Karburant dhe vaj 1010083 Dogana lik karburant per mjete transporti, UP n.50 dt.17.07.2019,FNJF n.50/9 dt.01.10.2019,Autorz.nga Min.P.Brendsh. n.50/23 d.14.10.2019,Urdher tit n.780 dt.08.07.21,Kontr.nr.780/1 dt.09.07.2021,Fat n.1494/2021+FH n.34 d.27.09.2021
  Bashkia Shkoder (3333) KASTRATI Shkoder 7,431,267 2021-10-13 2021-10-14 134321410012021 Karburant dhe vaj 2141001Blerje karburant,up681/19.07.21,njof shk kont 12492/3 dt28.07.21,bul njof fit APP125 dt23.08.21, kont 12492/8 dt13.09.21 , fat 1373/2021 dt 14.09.2021, fh 122 dt 14.09.2021, pcv MD 15586/1 dt 14.09.2021
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 82,932 2021-10-13 2021-10-14 49721420012021 Karburant dhe vaj karburant up nr 22 dt 03.02.2021 ft nr 1666 dt 05.10.2021
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 108,973 2021-10-13 2021-10-14 49621420012021 Karburant dhe vaj uo nr 22 dt 03.02.2021 ft nr 1668 dt 05.10.2021 bashkii tepelene
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI Tirane 2,622,637 2021-10-12 2021-10-14 60510150012021 Karburant dhe vaj 1015001 Min Jashtme, karburant up nr 45 date 03.07.2021 kont nr 117 date 09.03.2021 fat nr 2415/2021 fh nr 5 dt 22.09.2021
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI Tirane 981,121 2021-10-12 2021-10-14 60410150012021 Karburant dhe vaj 1015001 Min Jashtme, karburant up nr 45 date 03.07.2021 kont nr 116 date 09.03.2021 fat nr 2416/2021 fh nr 4 dt 22.09.2021
  Aparati Keshilli i Larte i Prokurorise (3535) KASTRATI Tirane 623,200 2021-10-13 2021-10-14 26310350012021 Karburant dhe vaj 1035001 Keshilli i Larte i Prokurorise -blerje karburant kont vazhdim nr 757/7 date 21.04.2021 fat nr 2661/2021 date 01.10.2021 fh nr 19 date 04.10.2021
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) KASTRATI Tirane 1,813,266 2021-10-11 2021-10-14 22210160072021 Karburant dhe vaj 1016007 QSHAMT, lik blerje karburanti,kontr 1323/3 dt 01.10.21,marrveshje kuader 50/20 dt 10.10.2019,pv 1323/11 dt 01.10.21,fat 2666/2021 dt 1.10.21,fh 7 dt 01.10.21
  Sp. Laç (2019) KASTRATI Laç 433,740 2021-10-12 2021-10-13 30010130752021 Karburant dhe vaj Spitali Lac paguar kontrate nr 178/12 dt 15.10.2019 ft nr 1496/2021 dt 27.09.2021 fh nr 67 dt 27.09.2021 pv dt 27.09.2021
  Drejtoria e Përgjithshme e Metrologjisë (DPM) (3535) KASTRATI Tirane 4,999,824 2021-10-12 2021-10-13 33910102822021 Karburant dhe vaj 1010282 DPM - shp bl karburant, kont ne vazhdim nr 1294/1 dt 30.09.2020 ft 1705/2021 dt 06.10.2021, pv md nr 1468 dt 06.10.2021 fh nr 15 dt 06.10.2021