Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Intelligent Building Solution (I.B.S.) All 38,081,989.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 75,937 2021-05-20 2021-05-21 110410130492021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1013049-QSUT-466-lik 5% garanci punimesh per objekt Perforc i ures lidhese me kont nr2849/6 dt 2.10.19.sipas akt marrjes dorezim perf dt 19.4.2021.akt kolaud nr 3324/44dt 26.12.2019,relac nr 1018/3 dt 19.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 1,273,016 2021-05-20 2021-05-21 110310130492021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1013049-QSUT-466-lik 5% garanci punimesh per objekt miremb demeve te term me kont nr135/3 dt 15.1.20.sipas akt marrjes dorezim perf nr 1209/4dt 14.5.2021.akt kolaud dt 22.4.2020,relac nr 1209/3 dt 14.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 5,082,499 2021-02-23 2021-02-25 22110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602 - lik ft mirmb obj ndert, kontr ne vazhd nr 3592/8 dt 11.12.2020, nr ft 3/2021 dt 01.02.2021, sit nr 2, pv dt 01.02.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 6,020,429 2021-02-17 2021-02-18 13210130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602 lik sherbime mirembajtje ndertim, up nr 3592 dt 1.01.2020 nj fit 3592/7 dt 11.12.2020 kontr 3592/8 dt 11.12.2020 ft rn 79 dt 31.12.2020 sit 31.12.2020 pv 31.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 3,206,134 2020-05-05 2020-05-06 79710130492020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049-QSUT 2020.231-Riparim i demt nga termeti sipas kont ne vazhdim nr 135/3 dt 15.1.20.sit nr 2 dt 13.3.20.fat nr 66 seri 38148420 dt 13.3.20.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 20,981,176 2020-03-30 2020-03-31 53510130492020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore TERMET-1013049-QSUT 2020.231-rip i demeve nga termeti, PAI 6 kateshi, kon 135/3, dt 15.01.2020, shk mbik 135/21, dt 09.03.2020, ft nr 65, dt 09.03.2020, seri 38148419, sit 01, dt 09.03.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Intelligent Building Solution (I.B.S.) Tirane 1,442,798 2020-03-17 2020-03-18 46710130492020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049-QSUT 2020.602-perforv i urdhes sipas kon nr 2846/6 dt 2.10.19.,fat nr 1 dt 87873401 dt 26.12.19.up nr 2849 dt 2.8.19.njoft fit 2849/5 dt 23.9.19.situac dt 23.12.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >