Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Integrated Energy BV SPV All 3,866,535,728.00 122 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) Integrated Energy BV SPV Tirane 87,052,134 2022-04-27 2022-05-06 136021010012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Ndert landfili inc dhe rehab mbetje urb kontr vazhd nr 6597 dt.31.08.17 situacion muaji Janar 2022 fat nr 681/22 dt.08.02.2022
  Bashkia Tirana (3535) Integrated Energy BV SPV Tirane 89,851,376 2022-04-11 2022-04-19 112921010012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Ndertime landfild inc dhe mbetje urbane kontr vazhd nr 6597 dt.31.08.17 sitc Dhjetor 21 fat nr 4/2022 dt.10.01.2022
  Bashkia Kavaja (3513) Integrated Energy BV SPV Kavaje 6,965,007 2022-04-15 2022-04-19 67921180012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KAVAJE DEPOZ I MBETJEVE AKTMAR NR 1736 DATE 15.06.2021 AMENDIM NR 1736/1 DT 13.07.2021 KONTRE KONCESIONARIT NR NR 6597 DT 31.08.2017 SHKRESE NR 272 DT 20.01.2022 FATURE NR 1987 DT 05.04.2022 SITUACION MARS 2022
  Bashkia Tirana (3535) Integrated Energy BV SPV Tirane 1,406,456 2022-04-01 2022-04-07 95221010012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 BAshkia Tirane Ndertim landfilli iceneratori dhe rehabilitim mbetje inerte dhe dhera kont vazh 6597 dt.31.08.17 sit muaji dhjetor 2021 fat 3/2022 dt.10.01.22
  Bashkia Kavaja (3513) Integrated Energy BV SPV Kavaje 6,164,629 2022-04-05 2022-04-06 49621180012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA