Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INVICTUS All 63,674,700.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) INVICTUS Lushnje 453,990 2021-12-30 2021-12-31 1121290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lu.Sa lik.k.nr.214/9 dt.17.06.21Mbikq.pun.Rehb.tub.derg.nga stac.Virove-Depo 2500m3,Rrjet.shpernd.i furniz.uje te Lgj.18 Tetori Unz.Lu-autost,Lgj.Karbunare,ft.fisk.nr.34 dt.24.12.2021,Sit.nr.1,dt.22.12.'21
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) INVICTUS Lushnje 347,334 2021-12-30 2021-12-31 1221290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lu.Sa lik.k.nr.214/9 dt.17.06.21Mbikq.pun.Rehb.tub.derg.nga stac.Virove-Depo 2500m3,Rrjet.shpernd.i furniz.uje te Lgj.18 Tetori Unz.Lu-autost,Lgj.Karbunare,ft.fisk.nr.40 dt.29.12.2021,Sit.nr.1,dt.22.12.'21
  Bashkia Mat (0625) INVICTUS Mat 1,000,000 2021-12-29 2021-12-30 162521320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i Ndertim Ujesj.Burrel Faza I e II.Urdh.Prok.Nr.814 Dt.22.12.2020.Kontr.Nr.1326 Prot.Dt.19.03.2021.Fat.Fisk.Nr.38/2021 Dt.28.12.2021.
  Bashkia Finiq (3704) INVICTUS Delvine 800,000 2021-12-28 2021-12-29 50823260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 33 data 24.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 500,000 2021-12-28 2021-12-29 82221390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 5 Fature nr.01/2021 dt.23.04.2021 U-Prok.nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Mbik.punim."Rehab.i Ujesj.te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çerenisht,Sharove"Det.Prap.Ditari 23628B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 500,000 2021-12-28 2021-12-29 82321390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 5 Fature nr.32/2021 dt.24.12.2021 U-Prok.nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Mbik.punim."Rehab.i Ujesj.te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çerenisht,Sharove"Urdher 239 prot 3569 dt.24.12.B.Skrapar
  Bashkia Tepelene (1134) INVICTUS Tepelene 694,347 2021-12-24 2021-12-28 66421420012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore MBYKQYRJE PUNIMESH KONTRATE E DT 09.08.2021 UJESJELLESI NIVICE -PESHTAN FT NR 31/23.12.2021 , UP 37/10.03.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Mat (0625) INVICTUS Mat 370,297 2021-10-22 2021-10-25 129121320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i 'Nder.Ujesj.i qytetit Burrel Faza e I dhe II'.Urdh.Prok.Nr.814 Dt.22.12.2020.Kontr.Sherbimi Nr.1326 Prot.Dt.19.03.2021.Lik.Perf. Fat.e Fisk.Nr.3/2021 Dt.18.06.2021.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) INVICTUS Durres 10,782,160 2021-10-18 2021-10-19 5521070182021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR.2274 DT 07.05.2021STUDIM PROJEKTIM RRJETI UJESJELLESIT KANALIZIMEVE NE ZONAT INFORMALE BASHKIJA DURRES LIK FAT 20
  Bashkia Mat (0625) INVICTUS Mat 1,621,950 2021-09-14 2021-09-15 113321320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i 'Nder.Ujesj.i qytetit Burrel Faza e I dhe II'.Urdh.Prok.Nr.814 Dt.22.12.2020.Kontr.Sherbimi Nr.1326 Prot.Dt.19.03.2021.Lik. Dif. Fat.e Fisk.Nr.3/2021 Dt.18.06.2021.
  Bashkia Finiq (3704) INVICTUS Delvine 798,487 2021-05-28 2021-06-01 196/123260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve likujdim fat nr.2/2021 dt.23.04.2021 sipas kont nr632 dt.03.03.2021 up nr.25 dt.22.12.2020 nga bashkia finiq
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 100,000 2021-05-07 2021-05-10 30821390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 4 Fature nr.01/2021 dt.23.04.2021 U-Prok.nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Mbik.punim."Rehab.i Ujesj.te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çerenisht,Sharove"B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 100,000 2021-04-23 2021-04-26 26521390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 3 Fature nr.154 seri 90151004 dt.18.12.2020 U-Prok.nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Det.Prap.Ditari6575 Mbik.punim."Rehab.i Ujesj.te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çerenisht,Sharove"B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 500,000 2020-12-24 2020-12-28 97821390012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 2 Fature nr.154 seri 90151004 dt.18.12.2020 U-Prokurimi nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Mbikqyrje punim."Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorovode dhe fshatrave Çerenisht,Sharove"Bashkia Skrapar
  Bashkia Vlore (3737) INVICTUS Vlore 1,082,683 2020-12-24 2020-12-28 133021460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore supervizim shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 9099 dt 18.10.2019 u.prok 188 dt 11.09.2019 fat 152 dt 02.09.2020
  Bashkia Corovode (0232) INVICTUS Skrapar 1,039,451 2020-10-26 2020-10-27 78921390012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-blerje planif.nr.7800 L 1 Fature nr.153 seri 90151003 dt.05.10.2020 U-Prokurimi nr.13 dt.03.03.2020 Kont.nr.1772 prot dt.18.06.2020 Mbikqyrje punim."Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorovode dhe fshatrave Çerenisht,Sharove"Bashkia Skrapar
  Bashkia Kukes (1818) INVICTUS Kukes 1,500,000 2020-10-13 2020-10-14 69221250012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2125001 Bashkia Kukes dety prap nr ditari 22107 Studim-Projek.Rehabilitim i lagjeve nr4,5,6 te K nr 34dt 14.08.2018 likjudim pjesor fat nr 118seri 53891768 dt 07.09.2018 PVMD nr 1dt 05.10.2020
  Bashkia Lac (2019) INVICTUS Laç 1,428,785 2020-08-19 2020-08-20 98021260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar kontrate sipermarrje nr 2335/17 dt 03.06.2019 ft nr 149 dt 01.07.2020 seri nr 53891799 kerkese dt 01.07.20210 situacion mbikqyrje
  Bashkia Lac (2019) INVICTUS Laç 696,000 2020-08-19 2020-08-20 97921260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kurbin paguar kontrate sipermarje nr 3039/15 dt 20.07.2017 ft nr 114 dt 10.07.2018 seri nr 23891764 situacion mbikqyrje
  Bashkia Lushnje (0922) INVICTUS Lushnje 1,173,002 2020-07-14 2020-07-15 43221290012020. Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik mbikeqyrje punimesh obj. Rikonstr.shk.mesme bashkuar 10 korriku Dushk, fat.nr.53891792 dt.02.09.2019, ur.prok.nr.156 dt.21.09.2018, kontr.nr.7981 dt.16.10.2018