Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All IMAG All 10,710,350.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 2,484,197 2021-10-14 2021-10-15 46521100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik mirmbajtje lyrje objekti up nr, 141 dt. 26.07.2021 kontrat dt, 01.09.2021 vendim procesverbal dt16.08.2021 situacion punimesh nr1
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 2,619,654 2021-03-18 2021-03-29 11521100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik, mirembajtje objekte ndertimore shkolla UP 225 dt 16.10.2020 pv 04.11.2020, vendim 12.11.2020, njoftim fituesi 12.11.2020, raport permb 12.11.2020, kontr dt 13.11.2020,fature 53 dt 29.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 594,000 2020-11-24 2020-11-25 59721100012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2110001 Bashkia Cerrik mirmbajtje rruge Moolas Varreza, up 187/4 dt 21.8.2020, pv 25.8.2020, njoftim fituesi1.9.2020, kontrate 1.9.2020, situacion punimesh, fature 89859414
  Qendra e Trashegimise Kulturore - Bashkia Elbasan (0808) IMAG Elbasan 117,418 2020-11-12 2020-11-13 11921090202020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2109020 Trashegimia Kulturore mirmbajtje dysheme muzeu uprokurimi nr, 19 dt. 22.10.2020 pverbal situacion fature nr. 44 seri 89859416
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 1,811,489 2020-10-12 2020-10-13 52521100012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik lyerje shkolla dhe kopshte, up 189/2 dt 24.8.2020,nnjoftim fit 11.9.2020, pv 3.9.2020,vendim 11.9.2020 kontrate,14.9.2020, situacion perfundimtar punimesh,akt marje ne dorz 24.9.2020,akt kolaud 22.9.2020
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 804,000 2020-09-22 2020-09-23 48421100012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Cerrik blerje materiale inerte pv marrje ne dorezim dt 15.07.2020 up nr 131/4 dt 01.07.2020 pv dt 06.07.2020 kont dt 07.07.2020 fat seri 70714498 fh nr 47 dt 15.07.2020
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 826,800 2020-03-10 2020-03-11 11621100012020 Sherbime te tjera Bashkia Cerrik sherbime te tjera, up 1 dt 23.12.2019, pv 26.12.2019, njoftim fituesi 26.12.2019, kontrate 27.12.2019, situacion punimesh, fature 70714478
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 669,120 2019-12-20 2019-12-23 63321100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Bashkia Cerrik paisje qe sig eneregji kontrat dt, 22.10.2019 up nr, 255 pv vendim situacion fature nr, 49 dt, 08.11.2019 seri 70714465 fl hr nr, 83 dt, 08.10.2019
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 430,272 2019-06-21 2019-06-24 37421100012019 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashkia Cerrik shp, detyrim i prapambetur urdher nr, 84 dt. 19.06.2019u-p nr, 29p-v njoftim fituesifature nr, 52 dt. 19.12.2018 seri 17163778 fl hr nr, 23
  Bashkia Belsh (0808) IMAG Elbasan 120,000 2019-04-11 2019-04-12 12021520012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2152001 Bashkia Belsh materiale zyre te pergjithshme fat 12 10.04.2019 seri 70714425 fh 12 10.04.2019
  Bashkia Belsh (0808) IMAG Elbasan 120,000 2019-04-11 2019-04-12 12021520012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2152001 Bashkia Belsh materiale zyre te pergjithshme fat 12 10.04.2019 seri 70714425 fh 12 10.04.2019
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) IMAG Elbasan 113,400 2018-12-27 2019-01-07 64121090142018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Sherbimet Publike blerje peme dekorative up 43 dt 15.11.2018,pv 19.11.2018 fature 42499099 fh 59 dt 21.11.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >