Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HUK - PROJEKT All 14,756,341.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HUK - PROJEKT Tirane 7,346,275 2022-04-08 2022-04-13 4410560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft projekt , kontr ne vazhd GOA 2021/sh-129 dt 14.12.2021, ft nr 2/2022 dt 01.04.2022, akt dorz dt 01.04.2022
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HUK - PROJEKT Tirane 4,407,764 2022-03-18 2022-03-23 1810560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft sherb projekti , kontr GOA 2021/sh-129 dt 14.12.2021, ft nr 6/2021 dt 29.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HUK - PROJEKT Tirane 1,440,700 2021-04-22 2021-04-23 12310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/p-50 dt 17.06.2020, nr ft 5/2021 dt 05.03.2021, sup nr 1
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) HUK - PROJEKT Tirane 117,600 2020-12-24 2020-12-28 32610110552020 Blerje dokumentacioni QSHA , lik hartim projekt up nr 26 dt 14.12.2020 pv 5 dt 14.12.2020 , ft nr 30 dt 24.12.2020 seri 61688480
  Bashkia Erseke (1514) HUK - PROJEKT Kolonje 1,444,002 2019-07-17 2019-07-18 57021200012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime b.kolonje shpenz rritjen AQT-Hartim projektesh rikonstruksion i rrjetit te brendshem dhe te jashtem te ujesjellesit leskovik,lik i fast 17 dt 18.6.19,fh 17 dt 18.6.19,up 3 dt 4.4.19,kontrate 1660- 15.5.19,kerkese per lik fat dhe p