Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GRAMA All 73,469,156.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GRAMA Kruje 2,997,828 2021-12-17 2021-12-20 19410051122021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Mirmbajtja e sistemit ujites te bazes prodhuese kontrata nr 674 dt 25.10.2021 up nr 46 dt 20.08.2021 lik i fat nr 28/2021 dt 13.12.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GRAMA Kruje 7,812,000 2021-12-17 2021-12-20 19710051122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Studim fushor ,inventarizim dhe integrimi ne GIS i te dhenave per 4800 njesi ulliri kontrata nr 588 prot dt 26.08.2021 up nr 33 dt 29.06.2021 lik i fat nr 792 pv marrje ne dorezim dt 16.12.2021
  Bashkia Shkoder (3333) GRAMA Shkoder 2,548,631 2021-11-18 2021-11-19 157321410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001,rik rr Gj Berri,up 310 d 29.03.21,fnjk 5026/4 d 06.04.21,bul app fit 75 dt 17.05.2021,kontr 5026/12 dt 31.5.21,akt dor sh+pcv fill pun 10374 dt 21.6.21,fat 13/2021 dt 20.09.21,sit 1 dt 20.9.21,aktkol+cert perk MD19547 dt 08.11.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GRAMA Kruje 1,809,916 2021-09-29 2021-09-30 13210051122021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Ndertim i catise se magazines ne QTTB Fushe Kruje kontrata nr 586 prot dt 25.08.2021 up nr 27 dt 16.06.2021 lik i fat nr 2/2021 dt 09.09.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 287,918 2021-09-28 2021-09-29 21910050682021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 14 PASTRIM VEPRA ARTI
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 1,132,428 2021-09-28 2021-09-29 22010050682021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 15 /2021 TRN DHEU ME AUTO KONT 80/13
  Bashkia Shkoder (3333) GRAMA Shkoder 519,570 2021-08-27 2021-08-31 110821410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001loti 14 projektim obj Rik rr shkolles Ali Lacej, up 162 dt 24.02.2021, fnjk 3240/5 dt 27.02.2021, bul fit app 79 dt 24.05.2021, kontr 3240/27 dt 25.05.2021, fat 9/2021 dt 23.07.2021, pcv MD 13374 dt 04.08.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 5,094,592 2021-05-18 2021-07-22 11610050682021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT6/2021 ARGJINATURA KUL TONA KONT 74/6 DT 30.03.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 387,552 2021-07-15 2021-07-16 15610050682021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT8/2021 PASTRIM VEPRA ARTI
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 1,500,000 2021-07-15 2021-07-16 15910050682021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 7 /2021 TRN DHEU ME AUTO
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GRAMA Kruje 10,605,120 2021-05-31 2021-06-02 5910051122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Studim fushor per mbledhjen e te dhenave krijimi i data baze dhe dixhitalizimi per 8200 njesi ullinj kontrata nr 809 protdt 14.12.2020 lik i fat nr 5/2021 dt 12.05.2021 pv marrje ne dorezim nr 298
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) GRAMA Kruje 25,000 2021-02-11 2021-02-12 1010280242021 Shpenzime per honorare 1028014- Prokuria e Rrethit Gjyqesor Kruje shperblim iksperti teknik mjedisor lik i fat nr 1 dt 26.01.2021
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) GRAMA Kruje 25,000 2021-02-11 2021-02-12 1110280242021 Shpenzime per honorare 1028014- Prokuria e Rrethit Gjyqesor Kruje shperblim iksperti teknik mjedisor lik i fat nr 2 dt 26.01.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GRAMA Tirane 1,811,688 2020-12-30 2021-01-14 79710050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,sherb konsul mbrojt lumor DUK Durres,vazhd mar kuad 6943/43 d.10.11.20,kontr 6954/54 d.12.11.20,urdh 465 d.11.11.20,dorez projekt zbat 11335/1 d.23.12.20, PV nzk d.28.12.20,fat 6 d.23.12.20,s92061256
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 180,576 2020-12-29 2020-12-31 35310050682020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT FAT 4 PASTRIM VEPRA ARTI SITUAC DT 30.11.2020 AKT KOLAUDIMI 30.11.2020 CERT PERKO MARRJES DOREZIM
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GRAMA Tirane 1,811,688 2020-12-22 2020-12-24 69910050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Sherb kon (Projek ide),DUK Durre,UP 356 d 9.9.20,Njof fit 6943/23 d 30.10.20,Sig K S/89155478 d 5.11.20,Marr k 6943/43 d 10.11.20,U 465 d 11.11.20,K 6954/54 d 12.11.20,Pr ide dt 24.11.20,PV KNZK d 1.12.20,F 03 d 2.12.20/S92061253
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 595,457 2020-09-24 2020-09-25 22410050682020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT AKT KOLAUDIMI DT 16.08.2019 KONTRATA 103/6 DT 30.04.2019 KERKESE PER ZHBLLOKIM DT 23.09.2020 CERT PERHERESHME MARJES DORZIM DT 24.09.2020 OBJEKT MBROJTJE NGA LUMI DRIN I ZI BREZHDAN
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 92,959 2020-09-24 2020-09-25 22310050682020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT AKT KOLAUDIMI DT 11.08.2019 KONTRATA 47/6 DT 12.03.2019 KERKESE PER ZHBLLOKIM DT 23.09.2020 CERT PERHERESHME MARJES DORZIM DT 24.09.2020 OBJEKT TRN DHEU ME AUTO 5 KM
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 547,200 2020-06-24 2020-06-25 13810050682020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PASTRIM VEPRA ARTI FAT 41 U PROK NR 8 SITUACION DT 09.06.2020
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) GRAMA Durres 120,000 2020-06-24 2020-06-25 13910050682020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT MENAXHIM UJITJE NE KU PEQIN KAVAJE FAT 42 U PROK NR 24 SITUACION DT 12.06.2020