Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G . A . C All 125,107,041.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 20,000,000 2021-11-09 2021-11-12 39921018152021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101815, APR lik ft piste vrapi ne PMLAT, nr 21 dt 25.10.21, lik pjesor ft sit 1 dt 25.10.21, pvmd 25.10.21 kontr 492/16 dt 24.9.21, u prok 384 dt 6.8.21, pvof 30.8.21 fitues 16.9.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 8,160,986 2021-06-23 2021-06-29 20621018152021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101815, APR lik ft ndert fush sport nr 15 dt 20.05.21 shtese kontr nr 764/4 dt 11.5.21, u pr 11.5.21, sit 20.5.21, certif perkohsh md 16.6.21 mbajtur 5% garanci
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 4,701,976 2021-06-23 2021-06-28 20521018152021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2101815, APR lik ft ndert fush sport nr 14 dt 10.05.21 kontr vazhdim nr 637/14 dt 2.12.20 sit perf 10.5.21 certi marje dorz 16.6.21, amendim kontr 313/1 dt 2.3.21, nr 30.4.21 mbajtur 5% garanci
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 12,633,975 2021-04-29 2021-04-30 11921018152021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101815, APR lik ft ndert fush sport nr 13 dt 9.3.21 ,sit pjesor 3 dt 9.3.21 kontr 637/14 dt 2.12.20 pvmd 9.3.21, mbajtur 5%
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 9,250,104 2021-04-23 2021-04-28 11821018152021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2101815, APR lik ft ndert fush sport nr 18 dt 29.12.20 sr 71575319 kontr 637/14 dt 2.12.20 sit pjes 29.12.20 pvmd 29.12.20 det prapmb, mbajtur 5%
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 10,000,000 2021-03-18 2021-03-19 8621018152021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2101815, APR lik ft ndert fush sport nr 71575319 dt 29.12.20, kontr vazhdim 632/14 dt 2.12.20, sit pjes 2 dt 29.12.20, pvmd 29.12.20 detyr 2020
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 5,700,000 2020-12-23 2020-12-28 47221018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101815, APRekreac lik ft ndert fusha sport nr 15 dt 9.12.20 sr 71575316, sit pjes 1 dt 9.12.20 kontr 632/14 dt 2.12.20, u pr632/2 dt 18.6.20, pvo 3.8.20, fitues 1.12.20 pvmd 10.12.20, mbajt 5% garanc
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) G . A . C Tirane 54,660,000 2020-12-23 2020-12-28 47121018152020 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2101815, APRekreac lik ft kende lojr nr 16 dt 15.12.20 sr 71575317 sit 15.12.20 u pr 1241/2 dt 6.10.20, pvo 5.11.20, fitues 20.11.20, kontr 1241/9 dt 24.11.20 fh 66 dt 15.12.20 pvmd 15.12.20
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >