Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERGI All 1,642,641,141.00 162 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ERGI Tirane 13,733,092 2021-12-24 2022-01-07 64310050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Pune,rehab kanali Nroq Callik,Vazhdim:Kon 3273/28 d 3.9.20,Amend kon 7187/5 d 14.12.21,U 353 d 8.9.20,Sit Perf d 15.1.21,shkr dt 15.1.21,Aktma dt 10.3.21,Akt Kol d 10.3.21,Shkr KNZK d 10.3.21,Kerk 8234 d 20.12.21,F 38 d 30.6.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERGI Tirane 87,163,448 2021-12-28 2021-12-31 73010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 766/2021 dt 31.10.2021, sit nr 3 (21.09.2021-11.10.2021)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERGI Tirane 11,288,612 2021-12-29 2021-12-31 157510060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5%"Masa Inxh Rruga Qafe Thane Lin Pogr Kod Projekti 18BS604 Kontr nr.2738/8 dt 29.03.19 PVK 07.10.19 PVMPD DT 24.11.21
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ERGI Tirane 5,157,806 2021-12-24 2021-12-30 137810100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Min.Fin.Kthim 5% te garancive te punimeve per Rikonstruksiuoni shkolles Bujqesore Mihal Shahini Cerrik C0358,Urdh.nr 16568/2 dt 16.12.2021, , akt. Kolaud.,dt. 10.06.2020, certifik. perfundim, dt. 15.12.2021, kopje u.sh.
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 430,796 2021-12-24 2021-12-28 101421090012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109001 Bashkia Elbasan Rikonst.i rruges ekzist."Kisha Shen Thanasit Lagja 5 Maj" Up.nr.747 dt.10.2.2021 nj.fit.747/5 dt.26.3.2021 vend.747/4 dt.25.3.2021 kont.747/6 dt.7.4.2021 Fat.nr.642/2021 dt.14.10.2021 sit.perf. dt.14.10.2021 ID:41991
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 6,087,411 2021-12-24 2021-12-28 100521090012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan 5% Garanci punimesh per objektin"Rik.i shkolles"9-Vjecare Jorgji Dilo" Urdher nr.1281 dt.23.12.2021 Kont.3389/11 dt.28.6.2019 Akt kolaudimi dt.3.3.2020 Akt.dorezimi perfundimtar dt.12.4.2021 ID 38572
  Bordi i Kullimit Korce (1515) ERGI Korçe 12,384,264 2021-12-24 2021-12-28 22910050722021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE LOTI IV ARGJ.MB.LUMI SHKUMBIN ULLISHTAJ PAPER, KONT.DT.02.09.21,UP NR.268 DT.24.06.21,NJ.FIT.DT.24.07.21,AUT.NR.5944/2 DT.24.08.2021,SIT.NR.1,,LIK.FAT NR.1174 DT.23.12.2021,UB 41473
  Bashkia Cerrik (0808) ERGI Elbasan 924,000 2021-12-23 2021-12-24 59421100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik,mirmbajtje lyrje fature nr, 56 dt. 29.08.2017 seri 43165865
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 4,693,483 2021-12-23 2021-12-24 99421090012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109001 Bashkia Elbasan Rik.i shkolles"9-Vjecare Jorgji Dilo" kont.3389/11 dt.28.6.2019 up.3389 dt.25.4.2019 vend.3389/9 dt.19.6.2019 fat.40 dt.31.7.2020 seri 86528414 sit.perf.dt.31.7.2020 Akt kol.3.3.2020 A.marrje dorz.9.3.2020 ID 38572
  Bordi i Kullimit Korce (1515) ERGI Korçe 23,870,217 2021-12-03 2021-12-06 20310050722021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE LOTI IV ARGJ.MB.LUMI SHKUMBIN ULLISHTAJ PAPER, KONT.DT.02.09.21,UP NR.268 DT.24.06.21,NJ.FIT.DT.24.07.21,AUT.NR.5944/2 DT.24.08.2021,SIT.NR.1,,LIK.FAT NR.1003 DT.01.12.2021,UB 41473
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 10,000,000 2021-11-24 2021-11-25 89021090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2109001 Bashkia Elbasan Rik.i shkolles"9-Vjecare Jorgji Dilo" kont.3389/11 dt.28.6.2019 up.3389 dt.25.4.2019 vend.3389/9 dt.19.6.2019 fat.40 dt.31.7.2020 seri 86528414 sit.perf.dt.31.7.2020 Akt kol.3.3.2020 A.marrje dorz.9.3.2020 ID 30159
  Bashkia Librazhd (0821) ERGI Librazhd 2,754,490 2021-11-24 2021-11-25 134321280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIM.ÇERT.PERFUND.DT.15.11.2021,ÇERT.PERKOHSH.DT.05.07.2019,AKT-KOLAUDIM.DT.22.04.2019,PERIUDH.GARANC.12 MUJ,Kon.Nr.4320 Prot.dt.24.09.2018 Rik.dhe shtese anesore shkolla e mesme e bash.Isak Alla,fsha.Zgosht
  Bashkia Cerrik (0808) ERGI Elbasan 2,027,326 2021-11-09 2021-11-10 50421100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik Reabilitim stacioni i pompave Cerrik u prokurimi nr107 dt.25.04.2019 kontrat dt.28.06.2019 vendim njoftim fituesi situacion perf nr1 akt marrje ne dorezim dt31.07.2019 akt kolaudimi dt.26.07.20219 fature 60. 76390358
  Bashkia Belsh (0808) ERGI Elbasan 38,000,247 2021-10-19 2021-10-20 39821520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Rikostr i linjes kryes per furnizimin me uje UP 1737/2 22.05.2019 njof fit 1737/9 18.07.2019 kontr 04.08.2019 sit nr pjesor dt 13.07.2021 fat 55/2021 dt 13.07.2021 URDP 46 dt 21.9.21
  Bashkia Belsh (0808) ERGI Elbasan 16,380,425 2021-10-19 2021-10-20 39521520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Rikostr i linjes kryes per furnizimin me uje UP 1737/2 22.05.2019 njof fit 1737/9 18.07.2019 kontr 04.08.2019 sit pjesor nr 7 dt 09.02.2021 fat 03/2021 dt 09.02.2021 URDP 18 dt 09.02.21
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ERGI Elbasan 1,358,236 2021-10-19 2021-10-20 22610160622021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2021 Prefekti Qarkut Elb 1016062 Konstruksione te rrjeteve elektrike UP nr 44/1 dt 17.05.2021 Njoft.fituesi nr 613/16 dt 17.06.2021 Kontr.613/20 dt 05.07.2021 Fat 674/2021 dt 18.10.2021 Situacion perfundimtar nr 613/35 dt 31.07.2021
  Bashkia Belsh (0808) ERGI Elbasan 9,253,312 2021-10-19 2021-10-20 39921520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Rikostr i linjes kryes per furnizimin me uje UP 1737/2 22.05.2019 njof fit 1737/9 18.07.2019 kontr 04.08.2019 sit pjesor nr 11 dt 18.08.2021 fat 232/2021 dt 18.08.2021 URDP 50 dt 19.10.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERGI Tirane 56,404,918 2021-09-29 2021-09-30 51010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-284 dt 28.12.2020, ft nr 464/2021 dt 23.09.2021, sit nr 2
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 8,353,782 2021-09-28 2021-09-29 70721090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Rikonst.i rruges ekzist."Kisha Shen Thanasit Lagja 5 Maj" Up.nr.747 dt.10.2.2021 nj.fit.747/5 dt.26.3.2021 vend.747/4 dt.25.3.2021 kont.747/6 dt.7.4.2021 Fat.nr.31 dt.26.5.2021 sit.nr.1 dt.26.5.2021 ID:31489
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERGI Tirane 116,217,931 2021-09-27 2021-09-29 48110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 439/2021 dt 21.09.2021, sit nr 2