Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ER-NO SHPK All 1,379,153.00 21 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ER-NO SHPK Tirane 47,461 2021-04-07 2021-04-08 8110101792021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1010179 Agj K Punesim dhe Afesive Shp lik mbikqyrje punime,urdher nr 3327 dt 13.11.2020,kontrate 3327/2 dt 6.12.2020,fat 26 dt 28.12.2020,seri 73115476,proc verb kolaud 1546/28 dt 28.12.2020
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ER-NO SHPK Tirane 52,200 2020-12-18 2020-12-24 68810110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MASR kolaudim punimesh(Rikonstruks i ndertes IZHA),Urdh prok 29 dt 23/07/20,Pr.verb mbi zhvill e proced dt 28/07/20,Kontrate sherb nr 3978/1 dt 23/07/20,Akti i kolaudimit, Fat nr 16 dt 28/07/20 seri 73115466
  Bashkia Korce (1515) ER-NO SHPK Korçe 2,228 2020-11-26 2020-11-27 128921220012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA KORCE (2122001) KOLAUDIM OBJEKTI RIPARIM MEREMETIM STACIONI I PYJEVE VITHKUQ, U.P NR.559 DT 26.08.2020,F.OFERTE DT.26.08.2020 NJOFTIM FITUESI DT 28.08.2020, FAT.NR.22 DT 21.10.2020, UB 39656
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 19,043 2020-10-23 2020-10-26 58010200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1020001 Dr.Pergj. Arkivave 2020 Lik mbikqyrje punimesh per rikonstruksion ASHV Durres,up dt 27.11.20,ft of 13626/3 dt 27.12.2019,njof fit dt 2.12.19,kont nr 13626/10 dt 3.12.19,situac 3 dt 21.9.20,fat nr 21 dt 19.10.20 ser 73115471
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 40,000 2020-10-14 2020-10-15 54710200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1020001 Dr.Pergj. Arkivave 2020 lik mbikqyrje punimesh rikonstr ASHV Durres situac nr 3,kontr nr 13626/10 dt 03.12.2019,certifik 3855/8 dt 9.10.20,akt kolaudim nr 3855/7 dt 21.9.20,situac nr 3 dt 21.9.20,fat nr 18 dt 21.9.20 ser 73115468
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) ER-NO SHPK Tirane 43,200 2020-09-29 2020-09-30 57610170092020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017009,Reparti 1001, kolaudim punimesh, up 62 dt 5.12.19,nj,fitues 23.12.19, UMM 79 dt 31.12.19, kont. 43/2 dt 30.4.20, ft. 73115464 dt 23.7.20,akt.kolaudimi 140/1 dt 23.7.20
  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile/Rezervat e Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 11,358 2020-09-08 2020-09-09 39010171392020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1017139 Emergjencat Civile/ Rezervat e Shtetit. shpenzime kolaudimi per miremb objekt ndertim,akt kolaud dt 03.07.2020,kontr 637/20 dt 19.06.202,up 16/1 dt 19.06.2020,ft 17 dt 03.08.2020,seri 73115467
  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile/Rezervat e Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 7,135 2020-08-19 2020-08-20 37410171392020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1017139 Emergjencat Civile/ Rezervat e Shtetit. 602- shpenzime kolaudimi, mirembajtje objekte ndertimore,akt kolaud 677/17 dt 03.07.2020,ft 13 dt 22.07.2020,seri 73115463, up nr 20 dt 30.06.2020, kontr 677/16 dt 01.07.2020,pv nr 1 dt 10.06.
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ER-NO SHPK Tirane 59,014 2020-01-13 2020-01-15 72510050012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje e punimeve rikonstruksion i ambjenteve te MBZHR,Urdh 428 dt 19.07.19,UP 434 dt 24.07.2019,PV dt 22.07.2019,Ftese of 5848/2 dt 24.07.2019,Njoft fit dt 31.07.2019,Kontrate 5848/3 dt 26.08.2019,fature nr 5 dt 02.12.2019
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 100,000 2020-01-13 2020-01-14 96010200012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1020001 Drejtoria Arkivave Shtetit 2019 Lik mbikqyres pun ndert ashv up nr 13626/2 dt 27.11.2019 pv 03.12.2019 fo dt 27.11.2019 fat 73115456 nr 6 dt 12.12.2019 kontr nr 13626/10 dt 03.12.2019
  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile/Rezervat e Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 12,000 2019-12-20 2019-12-23 61810171392019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017139 Emergjencat Civile/ Rezervat e Shtetit. 231-Kolaudim punimesh per Rikonstrk Magaz nr 13 Lunder, fat 4 sr 731154454 dt 27.11..2019,kontrt nr 1267/3 dt 23.10.2019, u-p nr 31 dt 21.10..19,pvmdorezim punimeve dt 21.10.19
  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile/Rezervat e Shtetit (3535) ER-NO SHPK Tirane 10,304 2019-12-20 2019-12-23 66110171392019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1017139 Emergjencat Civile/ Rezervat e Shtetit.602-Kolaudim objekteve ndertesa,Drejtoria D.P.R.SH. fat 7 sr 73115457 dt 12.12.2019,kontrt nr 129/8 dt 14.6..2019, p.verb proced dt 13.6.19,pvm kolaudimi punimve nr 1,2,3,4, dt 21.11/5-12/19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ER-NO SHPK Tirane 42,528 2019-06-11 2019-06-17 52710060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE, mbikqyrje punimesh kontrat nr.3139/3 dt.15.12.17, fat nr.32 dt.14.03.2018 nrs 28634382 raporti perfundimtar
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ER-NO SHPK Tirane 204,516 2019-06-11 2019-06-17 52810060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE, mbikqyrje punimesh kontrat nr.2270 dt.12.04.2017, fat nr.31 dt.14.03.2018 nrs 28634381 raporti perfundimtar
  Universiteti Bujqesor (3535) ER-NO SHPK Tirane 289,600 2019-05-30 2019-05-31 29810110412019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univers.Bujqesor. pages mbikqyrje punim.up 67 dt 2.8.18 ft ofert 6.8.18 kl perf 6.8.18 kontr sherb 1296/20 dt 22.8.2018 pv md 4.3.2019 ft 2 dt 4.3.2019 s 73115452
  Bashkia Durres (0707) ER-NO SHPK Durres 55,574 2019-04-11 2019-04-12 34821070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIK GODINA SHTEPIA E FOSHNJES ,KONTR. 13230 DT 25.7.18 ,LIK FAT 41 DT 10.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ER-NO SHPK Durres 55,574 2019-04-11 2019-04-12 34821070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIK GODINA SHTEPIA E FOSHNJES ,KONTR. 13230 DT 25.7.18 ,LIK FAT 41 DT 10.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ER-NO SHPK Durres 94,472 2019-04-04 2019-04-05 31221070012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MBIKQYRJE LYERJE GOD ARSIMORE KONTR. 14636 DT 17.8.18 LIK FAT 42 DT 11.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ER-NO SHPK Durres 94,472 2019-04-04 2019-04-05 31221070012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MBIKQYRJE LYERJE GOD ARSIMORE KONTR. 14636 DT 17.8.18 LIK FAT 42 DT 11.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ER-NO SHPK Tirane 38,474 2019-01-04 2019-01-09 106310100392018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1010039 Drejt e Pergj.e Tatimeve, lik ft kolaudim punimesh up nr 23008 dt 14.11.2018, konmtr nr 25663 dt 26.12.2018, seri 28634398 dt 31.12.2018, aktkolaudim dt 31.12.2018