Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ECO TIRANA All 1,408,750,130.00 51 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 8,699,878 2021-12-21 2021-12-29 484021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik detyrime te prap sherb pastrimi qyteti kontr vazhd nr 27496 dt.13.09.16 fat nr 19/2021 dt.11.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 23,601,266 2021-12-21 2021-12-23 484321010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik detyrime te prap pastrimi qytetit kontr vazhd nr 27496 dt.13.09.16 fat nr 22/2021 dt.11.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 872,284 2021-12-21 2021-12-23 484221010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likuidim detyrim i prapambetur pastrimi i qytetit kont vazh 27496 dt.13.09.16 fat 18/2021 dt.11.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 467,810 2021-12-21 2021-12-23 484121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likuidim detyrim i prapambetur pastrimi i qytetit kont vazh 27496 dt.13.09.16 fat 16/2021 dt.11.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 8,875,031 2021-12-21 2021-12-23 483821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik detyrime te prap sherb pastrimi qyteti kontr vazhd nr 27496 dt.13.09.2016 fat nr 20/2021 dt.11.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 56,063,246 2021-12-09 2021-12-15 450121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherb pastrimi per periudhen 01-31 Tetor 2021 kontr vazhd nr 27496 dt.13.09.16 sitc nr.59 per periudh Tetor 2021 fat nr.41/2021 dt.12.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 5,425,823 2021-11-05 2021-11-10 390121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrimi 28-30 shtator 2021 kont vazh 27496 dt.13.09.16 suit 58 shtator 2021 fat 26/2021 dt14.10.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 33,165,762 2021-11-05 2021-11-10 389821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrimi 01-27 shtator 2021 kontrata ne vazhdim 27496 dt.13.09.16sit 58 01-27 shtator 2021 fat.25/2021 dt.14.10.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 38,635,177 2021-10-11 2021-10-14 330521010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrim zona e kuqe Tirane kont vazh 27496 dt.13.09.16 sit 57 gusht 2021 fat.14/2021 dt 13.09.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 38,420,300 2021-08-27 2021-09-01 264821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrimi Kont ne vazhd nr 27496 dt 13.09.2016 sit nr 56 fat 8/2021 dt 04.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 36,808,210 2021-08-04 2021-08-09 241221010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherb pastrimi zona e kuqe Tirane kontr ne vazhd nr.27496 dt.13.09.16 sitc nr.55 per periudh Qershor 21 fat nr.6/2021 dt.02.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 37,589,006 2021-06-23 2021-06-25 194021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherbim pastrimi zona e kuqe Tirane sit nr.54 Maj 2021 fat nr.5/2021 dt.04.06.2021 kontr nr.27496 dt.13.09.2013
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 35,049,700 2021-05-27 2021-05-31 162521010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Lik pastrimi prill 2021, sipas situac 53, dt 1-30 prill 2021, kontr vazhdim 27496, dt 13.9.16, fat 04/2021, dt 6.5.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 23,135,851 2021-05-18 2021-05-19 147921010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Lik pastrimi situac 52, dt 1-31 mars 2021 Zona Kuqe, kontr vazhdim 27496, dt 13.9.16, fat 3/2021,, dt 12.4.21 pjesa mbetur
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 12,525,563 2021-04-26 2021-04-30 127721010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia TIrane Lik pastrimi zona e Kuqe, kontr vazhdim 27496, dt 13.9.16, situac 52, periudha 01-31 mars 2021, fat 3/2021, dt 12.04.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 29,763,833 2021-03-26 2021-03-30 75921010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likujdim pastrimi Kont ne vazdh 27496 dt 13.09.2016 sit 51 dt 28 Shkurt 2021 fat 02/2021 dt 04.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 31,487,286 2021-02-26 2021-03-02 50121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likujdim pastrimiZona e Kuqe, Kontr vazhdim 27496, dt 13.09.16, Situac 50, 01 deri 31.01.21, Fat 01/2021, dt 09.02.21
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 33,378,998 2021-02-16 2021-02-19 34421010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likujdim pastrimi Zona e Kuqe, situac 49, periudha 01-31 dhjetor 2020, kontr vazhdim 27496, dt 13.09.2016, fature serial 89717857, dt 31.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 35,302,605 2020-12-28 2020-12-31 396521010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim Pastrimi , Kont vazh nr. 27496, dt 13.09.16, sit nr 48 dt 01-30 nentor 20, fat nr 79001699 dt 30.11.20
  Bashkia Tirana (3535) ECO TIRANA Tirane 35,294,576 2020-12-23 2020-12-28 379221010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim Pastrimi Tetor 2020 kont vazh 27496 dt.13.09.16 sit.47 dt.01-31 tetor 2020 fat 85 serila 79001694 dt.30.10.20 shk 39341/1 dt.19.11.2020