Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DERBI-E All 31,921,708.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) DERBI-E Mat 106,256 2021-10-04 2021-10-05 118821320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv. 'Rehab.ambjentet e Konv.Shk.se Mesme'.Urdh.Prok.Nr.517 Dt.27.07.2020.Kontr.Nr.4569 Prot.Dt.23.10.2020.Certif.dorez.perk.Dt.05.07.2021.Fat.Fisk.Nr.5/2021 Dt.24.08.2021.
  Bashkia Mat (0625) DERBI-E Mat 149,153 2021-08-23 2021-08-24 103121320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh Bashk. Mat (2132001) Lik. Supervizor i Objektit Rehab.i ambjenteve te konviktit te shk.mesme.Urdh.Prok.Nr.517 Dt.27.07.2020.Kontr.Nr.4569 Prot.Dt.23.10.2020.Fat.Tat.Fisk.Nr.10/2021 Dt.16.04.2021.Certif.perk.dorezimi Dt.05.07.2021.
  PIU Burimet ujore dhe te ujitjes (3535) DERBI-E Tirane 546,092 2021-06-17 2021-06-18 3910059152021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1005915, Projekti i BUU, lik kosto lokale tvsh per ft 17/2021 dt 14.6.2021 urdh 1166/1 dt 16.6.2021 kontr 8800/4 dt 20.11.2019
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) DERBI-E Mat 10,800 2021-06-03 2021-06-04 51526540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Bashk. Klos (2654001) Lik. Kolaudim i Objektit 'Ndertim kemba ure ne Fsh.Xiber-Murrize'.Fat.Tat.Nr.16/2021 Dt.02.06.2021.Akt-Kolaud.Dt.07.01.2021.Certif.marre dorez.Dt.13.01.2021.Situac.perf.Dt.02.12.2020-05.01.2021.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 310,955 2021-01-12 2021-01-19 60010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft mbikqyrje kontr GOA 2020/sh-60 dt 22.06.2020, seri 88017774 dt 24.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 1,941,405 2021-01-12 2021-01-19 60910560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-128 dt 02.10.2020, seri 88017775 dt 28.12.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Puke (3330) DERBI-E Puke 1,330,125 2020-12-30 2021-01-18 2321370202020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Ujesjelles Kanalizime Puke 2137020 Supervizim Optimizim i Rrjetit Ujsjelles Puke,Up 4 dt 22.01.2020,kont 31/9 dt 17.03.2020,f.tat 37 dt 10.12.2020 nr ser 88017769,kls perf dt 09.03.2020,bulet dt 17.03.2020 ft per ofert dt 25.03.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 544,065 2020-12-30 2021-01-15 55610560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft mbikqyrje pun, kontr GOA 2020/sh-22.06.2020, seri 88017772 dt 22.12.2020, sit nr 1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) DERBI-E Mat 96,000 2020-12-24 2020-12-28 144226540012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. Projektimi i Objektit ide Gurrat e Gurit te Bardhe.Fat.Tat.Nr.39 Dt.10.12.2020,Flete hyrje Nr.70 Dt.10.12.2020,Proc.verbal dorez.Dt.10.12.2020.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) DERBI-E Mat 296,581 2020-12-24 2020-12-28 144126540012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. Projektimi i Objektit KUZ ne Fshatin Kurdari (Hurdhe).Urdh.Prok.Nr.59 Dt.03.11.2020,vlers.perf.nga sistemi app.Fat.Tat.Nr.38 Dt.10.12.2020,Flete hyrje Nr.69 Dt.10.12.2020,Proc.verbal dorez.Dt.10.12.2020.
  Bashkia Bajram Curri (1836) DERBI-E Tropoje 9,600,000 2020-12-24 2020-12-28 36421450012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Bashkia Tropoje Projekte 2020 Rruge kontrate date 24.08.2020 up 23 dt 21.07.2020 Buletine 66 date 08.09.2020 Ft 34 dt dt 27.11.2020 situacioni 28.07.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DERBI-E Tirane 875,000 2020-12-14 2020-12-22 95410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend mbikqyrje rikon i pjessh i MMSR,URDH PROK NR 6931.21 DT 30.11.16,KONT nr 6932.6 dt 06.12.16,kerk dt 09.06.17,fat nr 13 dt 09.06.17 seri 36134739,ftese ofert nr 6932.2 dt 30.11.16,shkres nr 6932.5 dt 06.12.16,proc verb dt 0
  Bashkia Pogradec (1529) DERBI-E Pogradec 93,116 2020-11-16 2020-11-17 86521360012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2136001 Bashkia Pogradec,Kolaudim rikonstruksion i shkolles 9-vjecare Kozma Gjoke Basha,Urdher kolaudimi nr.292+Kontrate 292/1 dt.14.08.2017,fature ser.36134750 dt.23.09.2017
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 876,514 2020-10-27 2020-10-29 30310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2019/sh-10 dt 12.03.2019, seri 88017757 dt 21.09.2020, superv nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 1,972,153 2020-10-27 2020-10-29 30210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2019/sh-10 dt 12.03.2019, seri 88017754 dt 13.07.2020, superv nr 2
  Bashkia Tirana (3535) DERBI-E Tirane 2,010,000 2020-09-29 2020-10-06 280721010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia tirane Ndertim i godines Tip RS3 Up 13220 dt 22.04.2020 Pv 11.05.2020 Raport 13220/23 dt 04.06.2020 Njof fit 13220/24 dt 04.06.2020 Kont 13220/30 dt 05.06.2020 Pv 25.06.2020 Fat 88017756 dt 02.09.20
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Puke (3330) DERBI-E Puke 391,225 2020-09-17 2020-09-21 0221370202020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Ujesjelles Kanalizime Puke 2137020 Supervizim Optimizim i Rrjetit Ujsjelles Puke,Up nr 4 dt 22.01.2020,kont nr 31/9 dt 17.03.2020,fat tat nr 14 dt 20.07.2020 nr ser 88017755,kls perfundimtar 09.03.2020,buletin nr 12 dt 17.03.2020
  Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 119,880 2020-08-28 2020-08-31 43021100012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2110001 Bashkia Cerrik Projektim per ndert e zyrave NJA Klos Up 73 dt 20.11.19 PV dt 27.11.19 kont dt 27.11.19 UB 95/1 dt 11.05.20 Akt marrje ne dorz 12.05.20 fat 16 seri 36134848 fh 31
  Bashkia Koplik (3323) DERBI-E M.Madhe 46,276 2020-07-02 2020-07-03 37721300012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia M.Madhe (Kual.shkolla V.Shanto U.prok 22.04.2020 nj.fit.23.04.2020 kontrate 27.04.2020 fat,seri36134844 dt.30.04.2020)
  Bashkia Koplik (3323) DERBI-E M.Madhe 45,333 2020-07-02 2020-07-03 37821300012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia M.Madhe (Kual.riks.shkollash U.prok 22.04.2020 nj.fit.23.04.2020 kontrate 27.04.2020 fat,seri36134843 dt.30.04.2020)