Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DERBI-E All 46,172,888.00 49 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) DERBI-E Mat 149,153 2022-04-14 2022-04-19 43621320012022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Mat (2132001) Lik.Detyr.V.'21 'Superv.i obj.riparim dhe mirmbajtje kanale vadite.'.Urdh.Prok.Nr.357 Dt.01.06.2020.Vlers.perf.sistemi app.Kontr.Nr.2276 Prot.Dt.11.06.2020.Fat.Nr.04/2021 Dt.24.08.2021.Certif.marrje dorez.Dt.12.08.2020.
  Bashkia Tirana (3535) DERBI-E Tirane 15,000,227 2022-01-25 2022-01-27 541821010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik stud proj ndert infrast publ PDyV Kombinat kontr nr 32015/52 dt.20.11.20 pv dt.21.07.21 fat nr 30/2021 dt22.12.2021
  Bashkia Mat (0625) DERBI-E Mat 106,256 2021-10-04 2021-10-05 118821320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv. 'Rehab.ambjentet e Konv.Shk.se Mesme'.Urdh.Prok.Nr.517 Dt.27.07.2020.Kontr.Nr.4569 Prot.Dt.23.10.2020.Certif.dorez.perk.Dt.05.07.2021.Fat.Fisk.Nr.5/2021 Dt.24.08.2021.
  Bashkia Mat (0625) DERBI-E Mat 149,153 2021-08-23 2021-08-24 103121320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh Bashk. Mat (2132001) Lik. Supervizor i Objektit Rehab.i ambjenteve te konviktit te shk.mesme.Urdh.Prok.Nr.517 Dt.27.07.2020.Kontr.Nr.4569 Prot.Dt.23.10.2020.Fat.Tat.Fisk.Nr.10/2021 Dt.16.04.2021.Certif.perk.dorezimi Dt.05.07.2021.
  PIU Burimet ujore dhe te ujitjes (3535) DERBI-E Tirane 546,092 2021-06-17 2021-06-18 3910059152021